Niestety, ta okazja już wygasła
293° Zakończono
Baofeng UV5R
gru 19. 2017

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Cena w USD:$22.55
Znana już krótkofalówka w cenie około 83zł (w zależności od przewalutowania) z kodem GB11.11CAMP
Aktualizacje społecznościowe
GearBest OkazjeGearBest kody rabatowe
Najlepsze komentarze
Snowman19/12/2017 16:15

Otoz to @Mimik glupie pytania=glupie odpowiedzi


nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi
Mimik19/12/2017 16:04

czy służby słychać na tym?


Te sprzątające zapewne
30 Komentarzy
@Soclose Dopisz cenę w USD w opisie
czy służby słychać na tym?
Mimik19/12/2017 16:04

czy służby słychać na tym?


Te sprzątające zapewne
Snowman19/12/2017 16:05

Te sprzątające zapewnei ochronę w Tesco...
Snowman19/12/2017 16:15

Otoz to @Mimik glupie pytania=glupie odpowiedzi


nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi
można. Działa w takich pasmach które używają służby. Jedynie policja w większych miastach koduje korespondencję.
Mimik19/12/2017 16:19

nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi


Moim zdaniem są. Ciężko wejść na stronę i poczytać. Niektórzy to chcą mieć podane wszystko na tacy 🤣
asd.gru 19. 2017

Moim zdaniem są. Ciężko wejść na stronę i poczytać. Niektórzy to chcą mieć …Moim zdaniem są. Ciężko wejść na stronę i poczytać. Niektórzy to chcą mieć podane wszystko na tacy 🤣


Byłem na stronie ale się nie znam i dlatego dopytuję.
Można, ale po co to komu? Od częstego odsłuchu psiarni normalny człowiek może się łatwo cofnąć w rozwoju do 5 kl podstawówki.
proponuje poczytać poprzednie okazje skoro niektórzy nawet nie wiedzą po co to Zaskocze to służy do rozmów pod warunkiem posiadania licencji. Używanie tego w Polsce w jakikolwiek sposób bez licencji jest nielegalne.

Odsyłam do poprzednich okazji
gum6819/12/2017 21:19

proponuje poczytać poprzednie okazje skoro niektórzy nawet nie wiedzą po co …proponuje poczytać poprzednie okazje skoro niektórzy nawet nie wiedzą po co to Zaskocze to służy do rozmów pod warunkiem posiadania licencji. Używanie tego w Polsce w jakikolwiek sposób bez licencji jest nielegalne.Odsyłam do poprzednich okazji


Że nie mogę sobie poużywać Boafenga na zwykłych kanałach PMR?
Sory, ale w takim razie 3/4 ludzi z mojego hobby miało by już grube kary i wyroki na karku.
Co do legalności to fakt- proponuję poczytać... Oczywiście można jak najbardziej używać aczkolwiek najlepiej na ogólnie dostępnych częstotliwościach np: PMR. Słuchać też można bo to akurat nie jest zakazane, ale wykorzystywać w "innych" celach już tak. Ogólnie to za taką kwotę to raczej zabawka, bez większych możliwości - cieszy na chwilę a potem ...
Tak na prawdę to nie można używać. Kupiłem krótkofalówkę, ale pewnie nie będę jej używał z uwagi na brak licencji. Po przeczytaniu w necie można stwierdzić:
1. Osoba nie posiadająca licencji może używać tylko 2 pasm CB i PMR
2. Krótkofalówka nie posiada zakresu CB
3. Pasmo PMR jest dostępne ale tylko dla użądzeń do 0,5W i z stale przyczepioną anteną.
4. Krótkofalówka ma 5W i odczepianą antenkę.
5. Co do słuchania czegokolwiek przez urządzenie - niezgodne z prawem
6. Pozostaje kupić krótkofalówkę i trzymać w domu na wypadek stanu wyjątkowego, zrobić uprawnienia albo po prostu nie kupować.

Mam nadzieję, że pomogłem
Wiktor_-10432832482776257gru 19. 2017

Że nie mogę sobie poużywać Boafenga na zwykłych kanałach PMR? XDSory, ale w …Że nie mogę sobie poużywać Boafenga na zwykłych kanałach PMR? XDSory, ale w takim razie 3/4 ludzi z mojego hobby miało by już grube kary i wyroki na karku.rutragru 20. 2017

Co do legalności to fakt- proponuję poczytać... Oczywiście można jak najb …Co do legalności to fakt- proponuję poczytać... Oczywiście można jak najbardziej używać aczkolwiek najlepiej na ogólnie dostępnych częstotliwościach np: PMR. Słuchać też można bo to akurat nie jest zakazane, ale wykorzystywać w "innych" celach już tak. Ogólnie to za taką kwotę to raczej zabawka, bez większych możliwości - cieszy na chwilę a potem ...prawo jest jedno i takie samo. Ono jest takie jakie jest a nie taki jak się komuś wydaje czy chciałby w nie wierzyć i się tym zasłaniać. Zasłaniać się można ale zupełnie innym prawem, a efekty zostaną i tak niestety indywidualnie ocenione przez funkcjonariusza uprawnionego.
Temat wałkowany dziesiątki razy tu na forum łącznie z przytoczeniem wykładni stosowania przepisów. Szukać po okazjach z baofengami.
Sprawa jest jasna i klarowna i należy to wiedzieć przed zakupem by w razie co być świadom odpowiedzialności za wykroczenie i tyle

polchlopek.dariuszgru 20. 2017

Tak na prawdę to nie można używać. Kupiłem krótkofalówkę, ale pewnie nie bę …Tak na prawdę to nie można używać. Kupiłem krótkofalówkę, ale pewnie nie będę jej używał z uwagi na brak licencji. Po przeczytaniu w necie można stwierdzić:1. Osoba nie posiadająca licencji może używać tylko 2 pasm CB i PMR2. Krótkofalówka nie posiada zakresu CB3. Pasmo PMR jest dostępne ale tylko dla użądzeń do 0,5W i z stale przyczepioną anteną.4. Krótkofalówka ma 5W i odczepianą antenkę.5. Co do słuchania czegokolwiek przez urządzenie - niezgodne z prawem6. Pozostaje kupić krótkofalówkę i trzymać w domu na wypadek stanu wyjątkowego, zrobić uprawnienia albo po prostu nie kupować.Mam nadzieję, że pomogłem1 prawda, ale nie na tym urządzeniu (tak dla jasności, żeby nie wprowadzać w błąd bo można Twoją wypowiedź dwojako rozumieć)
Ogólnie dobry komentarz


Urządzenia odbiorcze można używać. Nadawczo odbiorczych / nadawczych bez licencji absolutnie nie. Dla niekumatych - nie ma znaczenia czy siedzisz na PMR czy nie (nawet na PMR nielegalna bo po 1 ma odłączaną antenę, po 2 ma za dużą moc).
Wytłumaczenie dla niekumatych co znaczy używać - używać znaczy włączyć, a nie tylko nadawać / tylko słuchać / nadawać i odbierać.

a później jak kogoś złapią z takim radiem bez licencji to co ktoś odpowie? "a na pepperze pisali, że można"

EOT w spekulacje ludzi, którzy tworzą jakieś indywidualne prawo, inne niż obowiązujące w Polsce, zamiast poczytać wypowiedzi pod poprzednimi okazjami, wchodzić nie będę
Edytowane przez: "gum68" gru 20. 2017
@gum68 zadam pytanie to samo co we wczesniejszej okazji, licencje ktore sa sprzedawane po 30-40zl faktycznie uprawniaja do korzystania ?
Soclosegru 20. 2017

@gum68 zadam pytanie to samo co we wczesniejszej okazji, licencje ktore sa …@gum68 zadam pytanie to samo co we wczesniejszej okazji, licencje ktore sa sprzedawane po 30-40zl faktycznie uprawniaja do korzystania ?Ja z takich rozwiązań nie korzystałem i nie używam. Zapytaj u źródła czyli w sklepie. Zapytaj też o homologacje bo coś w tym zakresie na rzeczy było, że nawet z licencją gdy nie ma homologacji .....
Najlepiej (najbezpieczniej) zapytać fanów 2m/70cm na jakimś forum, oni służą szczegółową wiedzą bo to pasjonaci dodatkowo szczegółowo znający baofengi - a sklepy - cóż jak to mówią pyta się osób obiektywnych a nie zainteresowanych
Edytowane przez: "gum68" gru 20. 2017
UWAGA PRECYZUJĘ !!!

Tego konkretnego Baofenga korzystać MOŻNA:
- Do wszelkiego odsłuchu. Zarówno pasm amatorskich, pasm służb* i wszelkich innych jakie odbiornik ogarnie, z wyjątkiem tych, które nie są dla nas przeznaczone** (wyjaśnienie na dole).
- Prowadzić łączności (nadawać i odbierać) w paśmie amatorskim po uzyskaniu pozwolenia radiowego.
- Prowadzić łączności na pasmach komercyjnych po wykupieniu licencji (jest trochę tego teraz na allegro).

Z tego konkretnego Baofenga korzystać NIE MOŻNA:
- Do prowadzenia łączności na jakichkolwiek pasmach nie posiadając odpowiedniego zezwolenia.
- Do prowadzenia łączności amatorskich poza pasmami przeznaczonymi dla łączności amatorskich nawet posiadając amatorskie pozwolenie radiowe.
- Do nasłuchu transmisji nieprzeznaczonych dla nas
- Do prowadzenia łączności na paśmie PMR: wymaganiami pasma PMR jest korzystanie z urządzenia, które posiada fabrycznie wbudowaną i niewymienną antenę oraz maksymalną moc 500mW (0,5W). Ten konkretny Baofeng ma wymienną antenę oraz dostępne moce 1W i 4/5W (nawet oficjalna dokumentacja kłóci się sama ze sobą ile ten produkt ma maksymalnej mocy). Także argumenty, że wszyscy moi znajomi z ASG, Paintballa, wędkarzy, łuczników, kajakarzy czy poławiaczy pereł z tego korzystają są bezsensowne. Ludzie korzystają z tego, bo to najlepsze radio pod względem stosunku cena/jakość i raczej nikt za bardzo nie będzie ich ścigał jak zamiast 0,5W będą sobie sypać 1W biegając po lesie, ale tak czy inaczej w takim przypadku zastosowany sprzęt jest nielegalny. A w zasadzie sprzęt jest w pełni legalny, ale jest użycie już nie jest. Tak jak ktoś wyżej napisał - nie ma co się kłócić z prawem, bo 3/4 moich znajomych tak robi, Kiedyś 90% ludzi miało pirackiego Windowsa na komputerze, co nie oznacza, że wszystko było zgodne z prawem.

*Wyjaśnienie - Odsłuch służb jest w pełni legalny. Nielegalna jest transmisja na tych pasmach. Dlatego też wszystkie skanery częstotliwości są w 100% legalne. Mimo to, gdyby w jakiejś sytuacji zaszło podejrzenie, że zakłócaliśmy pasmo służb naszym urządzeniem i w radiu będziemy mieli ustawioną lub zaprogramować taką częstotliwość, jesteśmy raczej na złej pozycji i ktoś może się czepiać. To konkretne radio jest programowalne i bez problemu można je zaprogramować tak, że kanał policji czy innych służb będzie miało zablokowany TX czyli nadajnik. Nawet po wciśnięciu PTT nadajnik się nie uruchomi. Po czymś takim jesteśmy w pełni czyści.
**Wyjaśnienie2 - Transmisja nie przeznaczona dla nas to transmisja ZASZYFROWANA. Nie należy tego mylić z transmisją ZAKODOWANĄ. Zakodowana transmisja to także telegrafia używająca alfabetu Morse'a albo wszelkie transmisje cyfrowe używające publicznie znanych algorytmów. Transmisja zaszyfrowana to taka, która używa albo tajnego algorytmu, albo tajnego klucza. Usiłowanie uzyskania dostępu do takiej informacji jest karalne.

Polecam to sobie wydrukować, zapisać, zrobić zdjęcie albo mnie zbluzgać i o tym zapomnieć. Niemniej... człowiek z Urzędu Komunikacji Elektronicznej powie wam dokładnie to samo. Nie polecam słuchania "kolegi" od ASG, bo jak coś to nie on dostanie po kieszeni za niewłaściwe używanie urządzeń, tylko my.
Edytowane przez: "Szwagier" gru 20. 2017
Szwagiergru 20. 2017

UWAGA PRECYZUJĘ !!!Tego konkretnego Baofenga korzystać MOŻNA: - Do ws …UWAGA PRECYZUJĘ !!!Tego konkretnego Baofenga korzystać MOŻNA: - Do wszelkiego odsłuchu. Zarówno pasm amatorskich, pasm służb* i wszelkich innych jakie odbiornik ogarnie, z wyjątkiem tych, które nie są dla nas przeznaczone** (wyjaśnienie na dole).Prawo telekomunikacyjne Art. 208
1. Kto bez wymaganego pozwolenia używa urządzenia radiowego nadawczego lub nadawczo-odbiorczego, podlega karze grzywny w wysokości do 1.000 złotych.
Ustęp 5 nazywa takie działanie wykroczeniem

Art. 144 też prawa telekomunikacyjnego mówi:
1. Nie wymaga pozwolenia używanie urządzeń radiowych przeznaczonych wyłącznie do odbioru.

a takim Baofeng nie jest ale patrząc po lajkach każdy chce wierzyć w to co mu pasuje a nie prawdę obiektywną
Gorzej jak złapią z Baofengiem w czasie używania i dołożą 267 KK
267 KK opisałem w bardzo dużym skrócie na samym końcu, chociaż zupełnie nie rozumiem jaki to ma związek z Baofengiem. No, chyba że byłby podłączony do komputera i rozkodowywał Policyjną Tetrę :P

A używanie urządzenia radiowego nadawczego lub nadawczo-odbiorczego odnosi się wyłącznie do klikania guzika TRANSMITUJ lub innego, które w jakikolwiek sposób mogłoby mieć wpływ na dane pasmo. Idąc twoją interpretacją nikt poza posiadaczem pozwolenia radiowego kategorii 1 lub 3 nie mógłby nawet włączyć Baofenga, co jest absolutną bzdurą. Elimonowałoby to także posiadaczy pozwolenia nasłuchowego (tzw. SWL) a także ludzi, którzy chcą obyć oraz osłuchać się z łącznościami przed przystąpieniem do egzaminu, do czego usilnie są zachęcani. Pomijam już to, że ludzie nie posiadający pozwolenia radiowego także mogą korzystać z urządzeń nadawczych w sytuacji gdy robią to pod znakiem klubu krótkofalarskiego pod opieką uprawnionego radiooperatora.

Poza tym jak już napisałem - Baofengi są bardzo ładnie programowalne i jak ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do nasłuchu, to posiadając odpowiedni kabel odznaczamy pole Enable TX i mamy sprzęt w całości odbiorczy.
Edytowane przez: "Szwagier" gru 20. 2017
Prześlij Komentarz

Początkujący łowca okazji! To pierwsza okazja od Soclose. Podziel się wskazówkami odnośnie publikowania lub po prostu podziękuj ;)

Avatar
@
    Tekst