Niestety, ta okazja już wygasła
Baba Is You Steam CD Key
372° Zakończono

Baba Is You Steam CD Key

12,33zł Darmowa dostawa DarmowaGamivo Okazje
paź 20. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Oryginalna gra logiczna, w której gracz może manipulować zasadami rozgrywki oraz ograniczeniami obecnymi na każdym ze stu etapów. Opisano je bowiem przy pomocy prostych komunikatów, które modyfikujemy, tym samym wpływając na sposoby interakcji ze środowiskiem gry.

Baba Is You jest oryginalną grą logiczną, której autorem jest niezależny fiński deweloper Arvi „Hempuli” Teikari. Prototyp w 2017 roku został zwycięzcą Nordic Game Jamu.

Baba Is You wyróżnia się na tle innych reprezentantów gatunku za sprawą tego, że gracz może manipulować zasadami, jakimi rządzi się rozgrywka. Na grę składa się sto poziomów będących łamigłówkami o rosnącym stopniu trudności, z których każdy jest obwarowany unikalnymi ograniczeniami opisanymi przez pomocy prostych komunikatów słownych; możemy je modyfikować, by dzięki temu wpłynąć na sposób, w jaki wchodzimy w interakcję z przedmiotami lub nawet całkowicie zmienić cel, którego realizacja jest konieczna, by otrzymać dostęp do kolejnego etapu.

Przykładowo, ustawienie obok siebie tytułowych słów baba is you (ang. baba to Ty) pozwala nam sterować głównym bohaterem, którego obserwujemy z perspektywy top-down; jeśli jednak zmienimy ów komunikat na rock is you (ang. skała to Ty), przejmiemy kontrolę nad widocznym na ekranie kamieniem. Innym przykładem są ściany, przez które możemy przenikać, jeśli oddzielimy od siebie słowa walls (ang. ściany) i stop, czy choćby lawa, która nie stanowi dla nas zagrożenia po rozdzieleniu słów lava oraz melt (ang. topić). Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że autor oddaje do naszej dyspozycji edytor, dzięki któremu możemy tworzyć własne zagadki lub nawet całe kampanie.

310295.jpg
Źródło: ŁG.
Aktualizacje społecznościowe
9 Komentarzy
Prześlij Komentarz