Niestety, ta okazja już wygasła
Router ASUS RT AC68U
-162° Zakończono

Router ASUS RT AC68U

511zł700zł-27% Darmowa dostawa DarmowaEukasa Okazje
AvatarUsunięty24343623
lis 15. 2019

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Asus rt ac86u w fajnej cenie. Zakup przez stronę Ceneo umożliwia darmową przesyłkę pobraniową. Nigdzie taniej nie znalazłem.
Aktualizacje społecznościowe
Eukasa Okazje

Grupy

23 Komentarze
Cena wyjściowa oszukana.
Normlanie można go dostać poniżej 600 :))
Mam, odradzam. Dużo opcji konfiguracyjnych, ale okropnie niestabilny. Co kilka dni tracę dostęp do sieci np. na minutę (jest to wina tego urządzenia, bo panel konfiguracyjny wówczas się nie otwiera). Wszelkie funkcje multimedialne jak serwer sieciowy SMB czy klient torrent wyłączyłem po miesiącu, bo kompletnie zamulały urządzenie, a ich konfiguracja była pełna błędów. Rzekomo transfery miały sięgać +30MBps, w rzeczywistości osiągały tyle przy pierwszym pliku, by po chwili spaść do 2-10MBps. Myślałem, że router zastąpi mi NASa do prostych backupoów i składowania rzadko używanych plików, ale ostatecznie i tak skończyłem z dedykowanym urządzeniem. WiFi poniżej przeciętnej, w bloku telefon za jedną ścianą nie łapie w ogóle sygnału.

To urządzenie nie jest warte 500zł, bo płaci się za wodotryski, które i tak nie działają, a to co w nim działa można dostać znacznie taniej.
Edytowane przez: "Tarec" lis 15. 2019
Tarec15/11/2019 09:49

Mam, odradzam. Dużo opcji konfiguracyjnych, ale okropnie niestabilny.


A ja mam i nie mam tych problemów. Jedyny konkretny zarzut, to że czasem "nie wraca" po restarcie, i trzeba wyciągnąć wtyczkę. W którymś update zepsuli Download Mastera (klient torrent etc), ale to juz wróciło. Nie mam problemu ze stratą sieci, niedostępnością panelu etc.
Używam jako DLNA oraz lokalny serwer plików po SMB. Transferu do/z dysku nie sprawdzałem, podpięty dysk ma USB 2.0, więc nie spodziewałem się niczego specjalnego. Do przechowywania plików/filmów wystarcza.
Jeśli chodzi o zasięg WiFi, to za dwiema ścianami (paręnaście metrów) jest słabszy zasięg, ale dużo zależy od komórki (a laptopy mają lepszą antenę).
Bardzo dobry router. Kupiłem niedawno sam taki sam, ale używkę, po przetestowaniu wielu modeli i przewertowaniu forów. Jak ktoś nie chce się bawić w alternatywne softy, to asus bazuje na merlinie i oferuje na starcie, to co u innych dopiero w wgraniu innego oprogramowania
Tarec15/11/2019 09:49

Mam, odradzam. Dużo opcji konfiguracyjnych, ale okropnie niestabilny. Co …Mam, odradzam. Dużo opcji konfiguracyjnych, ale okropnie niestabilny. Co kilka dni tracę dostęp do sieci np. na minutę (jest to wina tego urządzenia, bo panel konfiguracyjny wówczas się nie otwiera). Wszelkie funkcje multimedialne jak serwer sieciowy SMB czy klient torrent wyłączyłem po miesiącu, bo kompletnie zamulały urządzenie, a ich konfiguracja była pełna błędów. Rzekomo transfery miały sięgać +30MBps, w rzeczywistości osiągały tyle przy pierwszym pliku, by po chwili spaść do 2-10MBps. Myślałem, że router zastąpi mi NASa do prostych backupoów i składowania rzadko używanych plików, ale ostatecznie i tak skończyłem z dedykowanym urządzeniem. WiFi poniżej przeciętnej, w bloku telefon za jedną ścianą nie łapie w ogóle sygnału.To urządzenie nie jest warte 500zł, bo płaci się za wodotryski, które i tak nie działają, a to co w nim działa można dostać znacznie taniej.


Mam od kilku lat i polecam. Zaletą jest dużo opcji konfiguracyjnych. Zarządzam dzięki temu całą siecią domową. Sprzęt dla dojrzałych użytkowników. Możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania. U mnie działa od kilku lat stabilnie. Oprogramowanie układowe cały czas wspierane przez producenta. Gdybym nie miał, to dzisiaj by go na pewno kupił. Wart jest tych 500 PLN.
3181491-WU1ON.jpg
TxF15/11/2019 10:10

A ja mam i nie mam tych problemów. Jedyny konkretny zarzut, to że czasem " …A ja mam i nie mam tych problemów. Jedyny konkretny zarzut, to że czasem "nie wraca" po restarcie, i trzeba wyciągnąć wtyczkę. W którymś update zepsuli Download Mastera (klient torrent etc), ale to juz wróciło. Nie mam problemu ze stratą sieci, niedostępnością panelu etc.Używam jako DLNA oraz lokalny serwer plików po SMB. Transferu do/z dysku nie sprawdzałem, podpięty dysk ma USB 2.0, więc nie spodziewałem się niczego specjalnego. Do przechowywania plików/filmów wystarcza.Jeśli chodzi o zasięg WiFi, to za dwiema ścianami (paręnaście metrów) jest słabszy zasięg, ale dużo zależy od komórki (a laptopy mają lepszą antenę).


Też czytałem dużo o asusie że robi dobre routery, z bardzo dobrym zasięgiem i masą funkcji dodatkowych w firmware. Ale wady mnie bardzo odstraszają a należą do nich:
1.Bardzo wysoka cena
2. Problemy z częstym zawieszaniem się sprzętu (niby można kombinować z alternatywnym fw)
3. Czesto Pada Radio 5 GHz, router działa dalej ale tylko na paśmie 2.4GHz.

Dla mnie przy tej cenie jaką Asus chce za swoje routery to jest nieporozumienie. Mam 2 razy tańszego Tp-Linka, może zasięg ma słabszy od asusa, przepustowość po wifi też słabsza , ale przynajmniej resetuje go raz na pół roku lub rzadziej. Zero problemów z działaniem, stawiam i zapominam że istnieje. A sporo kasy zostało w portfelu
Edytowane przez: "peperowicz987" lis 15. 2019
peperowicz98715/11/2019 10:29

Dla mnie przy tej cenie jaką Asus chce za swoje routery to jest …Dla mnie przy tej cenie jaką Asus chce za swoje routery to jest nieporozumienie. Mam 2 razy tańszego Tp-Linka, może zasięg ma słabszy od asusa, przepustowość po wifi też słabsza , ale przynajmniej resetuje go raz na pół roku lub rzadziej. Zero problemów z działaniem, stawiam i zapominam że istnieje. A sporo kasy zostało w portfelu


Powiem tak: mam, działa, nie narzekam. Drogi jest, więc jeśli nie wykorzystuje się większości funkcji, to na pewno znajdzie się coś z lepszym stosunkiem (wykorzystywanych) możliwości do ceny.
Natomiast "częste zawieszanie się sprzętu" to z mojego punktu widzenia mit. Ale być może zależy od konkretnych wykorzystywanych funkcji. Za kilka lat miałem jakieś problemy ze dwa razy - na tyle mało i dawno, że szczegółów nie pamiętam. Resetuję jedynie przy upgrade (ostatnie parę razy nie miałem problemów, wcześniej jak opisywałem nie wstawał bez wyciągnięcia wtyczki). Wykorzystuję na bieżąco zarówno 5 GHz jak i 2.5 GHz, jak i Ethernet.
peperowicz98715/11/2019 10:29

Też czytałem dużo o asusie że robi dobre routery, z bardzo dobrym zas …Też czytałem dużo o asusie że robi dobre routery, z bardzo dobrym zasięgiem i masą funkcji dodatkowych w firmware. Ale wady mnie bardzo odstraszają a należą do nich:1.Bardzo wysoka cena2. Problemy z częstym zawieszaniem się sprzętu (niby można kombinować z alternatywnym fw)3. Czesto Pada Radio 5 GHz, router działa dalej ale tylko na paśmie 2.4GHz.Dla mnie przy tej cenie jaką Asus chce za swoje routery to jest nieporozumienie. Mam 2 razy tańszego Tp-Linka, może zasięg ma słabszy od asusa, przepustowość po wifi też słabsza , ale przynajmniej resetuje go raz na pół roku lub rzadziej. Zero problemów z działaniem, stawiam i zapominam że istnieje. A sporo kasy zostało w portfelu


Jak pisałem mam ten router, wcześniej miałem inne 2 asusy m.in. rewelacyjny n18u. Nigdy żaden się nie zawiesił. Dosłownie nigdy. Także nie siej fermentu, bo Tobie jakaś sztuka się wadliwa trafiła, albo przesadziłeś z ustawieniami i Ci ram zżerało. Choć o to ciężko przy 256 MB ramu. Włączone wszystko włącznie z ochroną sieci od trend micro, sambą, serwer VPN, torrentami, serwerem upnp i zajęte jakieś 60% ramu.

Jak ktoś ma wymagania większe niż kupno pudełka z antenkami, to trafił w dobre miejsce. Reszta nich poluje na tp-linki, d-linki i xiaomi w promocji
Edytowane przez: "Silent_Bob" lis 15. 2019
Silent_Bob15/11/2019 10:53

Jak pisałem mam ten router, wcześniej miałem inne 2 asusy m.in. re …Jak pisałem mam ten router, wcześniej miałem inne 2 asusy m.in. rewelacyjny n18u. Nigdy żaden się nie zawiesił. Dosłownie nigdy. Także nie siej fermentu, bo Tobie jakaś sztuka się wadliwa trafiła, albo przesadziłeś z ustawieniami i Ci ram zżerało. Choć o to ciężko przy 256 MB ramu. Włączone wszystko włącznie z ochroną sieci od trend micro, sambą, serwer VPN, torrentami, serwerem upnp i zajęte jakieś 60% ramu.


Pewnie masz rację, ja tylko oceniam po komentarzach z amazona. Procent osób ktorym sie zawiesza (może aktualizacja firmware rozwiązała problem) i pada radio 5GHZ jest wg mnie za duży przy tak wysokiej cenie tego sprzętu. Ale jeśli już komuś ten sprzęt działa dobrze to jest to górna półka i będzie bardzo zadowolony, dużo bardziej od TP-LINKa

Warehouse na amazonie czasem ma po 30-40 sztuk routerów ASUSa. To nie jest przypadek że ludzie to zwracali, coś musiało być nie tak w pierwszych wersjach firmware.
Edytowane przez: "peperowicz987" lis 15. 2019
peperowicz98715/11/2019 10:56

Pewnie masz rację, ja tylko oceniam po komentarzach z amazona. Procent …Pewnie masz rację, ja tylko oceniam po komentarzach z amazona. Procent osób ktorym sie zawiesza (może aktualizacja firmware rozwiązała problem) i pada radio 5GHZ jest wg mnie za duży przy tak wysokiej cenie tego sprzętu. Ale jeśli już komuś ten sprzęt działa dobrze to jest to górna półka i będzie bardzo zadowolony, dużo bardziej od TP-LINKa


Ten router miał problemy ale bardzo dawno temu, świeżo po premierze. Aktualizacje firmware już dawno rozwiązały wszystkie bolączki, jakie często trapią nowe sprzęty. Teraz to zupełnie inny router. Serio
Tarec15/11/2019 09:49

Mam, odradzam. Dużo opcji konfiguracyjnych, ale okropnie niestabilny. Co …Mam, odradzam. Dużo opcji konfiguracyjnych, ale okropnie niestabilny. Co kilka dni tracę dostęp do sieci np. na minutę (jest to wina tego urządzenia, bo panel konfiguracyjny wówczas się nie otwiera). Wszelkie funkcje multimedialne jak serwer sieciowy SMB czy klient torrent wyłączyłem po miesiącu, bo kompletnie zamulały urządzenie, a ich konfiguracja była pełna błędów. Rzekomo transfery miały sięgać +30MBps, w rzeczywistości osiągały tyle przy pierwszym pliku, by po chwili spaść do 2-10MBps. Myślałem, że router zastąpi mi NASa do prostych backupoów i składowania rzadko używanych plików, ale ostatecznie i tak skończyłem z dedykowanym urządzeniem. WiFi poniżej przeciętnej, w bloku telefon za jedną ścianą nie łapie w ogóle sygnału.To urządzenie nie jest warte 500zł, bo płaci się za wodotryski, które i tak nie działają, a to co w nim działa można dostać znacznie taniej.


Zgadzam się
Dla zainteresowanych taki ruter używany, ale w dobrym stanie można kupić za 60 -80 USD na amazonie.
Edytowane przez: "kawapromyk" lis 15. 2019
Dodam tylko coś nt. eukasa.pl - sprzedają (z mojego doświadczenia) sprzęt sprowadzany na Czechy/Słowację. Zwykle nie ma z tym problemu, jednak nie zawsze gwarancja jest europejska. Kupiłem od nich płytę indukcyjną, a później miałem problem z realizacją gwarancji producenta - usłyszałem w serwisie, że następnym razem muszę zgłosić się do sprzedawcy, bo krajowy serwis kwestionował im naprawę gwarancyjną.
Inna możliwość jest taka, że był to sprzęt drugiego sortu (biorąc pod uwagę naprawioną usterkę, i fakt że była przy zakupie sporo tańsza w porównaniu do ceny rynkowej). Nie drążyłem dalej, od czasu naprawy działa.
win9815/11/2019 10:19

Mam od kilku lat i polecam. Zaletą jest dużo opcji konfiguracyjnych. Z …Mam od kilku lat i polecam. Zaletą jest dużo opcji konfiguracyjnych. Zarządzam dzięki temu całą siecią domową. Sprzęt dla dojrzałych użytkowników. Możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania. U mnie działa od kilku lat stabilnie. Oprogramowanie układowe cały czas wspierane przez producenta. Gdybym nie miał, to dzisiaj by go na pewno kupił. Wart jest tych 500 PLN.[Obrazek]


Korzystasz z tego AiCloud? Jak się sprawuje?
Można podpiąć do tego routera dysk po USB i korzystać na zasadzie NAS'a?
Z podłączonego urządzenia USB i podpietego tTV dob routera można odtwarzać materiały?
Ad1 Tak, sprawuje się dobrze.
Ad2 Można
Ad3 Nie próbowałem... nie mam takie potrzeby - to chyba załatwi funkcja "Centrum Serwerów" w "Aplikacja USB"

Są opisy w sieci jak używać tego routera.

Mnie przede wszystkim interesuje AiProtection

3182350-f1h5O.jpg
Dwa screeny z menu dotyczące pytania pierwszego, drugiego i tym samym trzeciego:
3182350-n3Ncv.jpg

3182350-tOjDf.jpg
Edytowane przez: "win98" lis 15. 2019
Zdzisiu15/11/2019 12:15

Korzystasz z tego AiCloud? Jak się sprawuje?Można podpiąć do tego routera d …Korzystasz z tego AiCloud? Jak się sprawuje?Można podpiąć do tego routera dysk po USB i korzystać na zasadzie NAS'a? Z podłączonego urządzenia USB i podpietego tTV dob routera można odtwarzać materiały?


Na Asusie konfigurujesz udostepniane po SMB zasoby, czyli podajesz, który folder z dysku ma być udostępniony po sieci. U mnie jest to dysk 2.5 cala, bez dodatkowego zasilania oczywiście.
Do tego ten sam lub inny folder konfigurujesz do udostępniania dla DLNA (bodajże Media Server sie to w Asusie nazywa). W TV przy wyborze źródła pokazuje Ci sie np. ikonka routera i opis ASUS (zakładając oczywiście, że TV jest podłączony po Ethernecie lub WiFi).
Edytowane przez: "TxF" lis 15. 2019
TxF15/11/2019 14:27

Na Asusie konfigurujesz udostepniane po SMB zasoby, czyli podajesz, który …Na Asusie konfigurujesz udostepniane po SMB zasoby, czyli podajesz, który folder z dysku ma być udostępniony po sieci. U mnie jest to dysk 2.5 cala, bez dodatkowego zasilania oczywiście.Do tego ten sam lub inny folder konfigurujesz do udostępniania dla DLNA (bodajże Media Server sie to w Asusie nazywa). W TV przy wyborze źródła pokazuje Ci sie np. ikonka routera i opis ASUS (zakładając oczywiście, że TV jest podłączony po Ethernecie lub WiFi).


O to mi chodzi. Czyli normalnie można mieć dysk podpięty do routera, wrzucać tam multimedia i odtwarzać na urządzeniach podjętych do sieci.
Mam go od 2-3 lat i tez bardzo zadowolony smiga SAMBA,DLNA,Download Master itd smigam na Merlinie FW nigdy nie mialem problemu z zawieszaniem jakims aaa podpiete sa 2 dyski :P
win9815/11/2019 10:19

Mam od kilku lat i polecam. Zaletą jest dużo opcji konfiguracyjnych. Z …Mam od kilku lat i polecam. Zaletą jest dużo opcji konfiguracyjnych. Zarządzam dzięki temu całą siecią domową. Sprzęt dla dojrzałych użytkowników. Możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania. U mnie działa od kilku lat stabilnie. Oprogramowanie układowe cały czas wspierane przez producenta. Gdybym nie miał, to dzisiaj by go na pewno kupił. Wart jest tych 500 PLN.[Obrazek]


Wgraj Asus-Merlin, dopiero wtedy zobaczysz jakie ma możliwości Twój router.
Edytowane przez: "Rozczochrany" lis 15. 2019
Tarec15/11/2019 09:49

Mam, odradzam. Dużo opcji konfiguracyjnych, ale okropnie niestabilny. Co …Mam, odradzam. Dużo opcji konfiguracyjnych, ale okropnie niestabilny. Co kilka dni tracę dostęp do sieci np. na minutę (jest to wina tego urządzenia, bo panel konfiguracyjny wówczas się nie otwiera). Wszelkie funkcje multimedialne jak serwer sieciowy SMB czy klient torrent wyłączyłem po miesiącu, bo kompletnie zamulały urządzenie, a ich konfiguracja była pełna błędów. Rzekomo transfery miały sięgać +30MBps, w rzeczywistości osiągały tyle przy pierwszym pliku, by po chwili spaść do 2-10MBps. Myślałem, że router zastąpi mi NASa do prostych backupoów i składowania rzadko używanych plików, ale ostatecznie i tak skończyłem z dedykowanym urządzeniem. WiFi poniżej przeciętnej, w bloku telefon za jedną ścianą nie łapie w ogóle sygnału.To urządzenie nie jest warte 500zł, bo płaci się za wodotryski, które i tak nie działają, a to co w nim działa można dostać znacznie taniej.


Mam to samo, pozbyłem się go na rzecz czegoś stabilniejssego
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst