Niestety, ta okazja wygasła 5 minut temu.
69°
Opublikowano 7 dni temu

Anycubic Water-Wash Resin+ (kup 3 za cenę 2) $58 za 3szt

232,66zł
Darmowa dostawa
Opublikowane przez
Malachiasz
Dołączył w 2018
3
47

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Żywica wodo-przemywalna (nie potrzeba alkoholu izopropylowego - IPA) do drukarek 3D w historycznie najniższej cenie 78 złotych za kilogram żywicy przy zakupie 3 kilogramów. Nie wiem kiedy kończy się promocja - ustawiłem 1 tydzień ale to tylko data poglądowa.

Niestety nie mają już koloru szarego, ale został jeszcze czarny i biały. Tak czy inaczej po wydrukowaniu warto zagruntować figurkę, więc ostatecznie kolor żywicy gra mniejszą rolę.

To jest jedyna żywica której używałem, ale po wydrukowaniu 2 kg figurek mogę ją polecić. Na allegro cena zaczyna się od 89 złotych, ale z minimalnym zakupem 1 butelki.

Poglądowe zdjęcia jak mogą wyglądać figurki drukowane z tej żywicy (kolor szary) na drukarce z rozdzielczością 50 mikrometrów (czyli dość słabą jak na dzisiejsze czasy):

Grey Knights świeżo po druku i utwardzeniu:
794564_1.jpg
Grey Knights po primowaniu czarną bazą:
794564_1.jpg


Grey Knights po pomalowaniu:
794564_1.jpg794564_1.jpg
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

16 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Malachiasz
  Autor
  W razie gdyby ktoś był zainteresowany drukiem 3D i zastanawiał się co jest potrzebne aby rozpocząć hobby:

  Konieczne:
  -drukarka 3D
  -żywica
  -miejsce z dala od żywności i łóżkiem (a najlepiej w pomieszczeniu gdzie ludzie nie przebywają długo i to dobrze wentylowanym). Miejsce to powinno być w miarę ciepłe (powyżej 20 C) i zacienione.
  -skrobaczka do odcinania wydruków z płyty
  -pojemniczki na wodę/IPA do czyszczenia wydruków (u mnie schodzi koło 6 litrów wody na pełną, 9 calową płytę z wydrukami)
  -ręczniczki papierowe
  -rękawiczki ochronne
  -pendrive USB

  Bardzo pomagające, które każdemu polecam:
  -stacja myjąco utwardzająca (wash and cure)
  -filtry papierowe (jak do kawy) do filtrowania żywicy po wydruku
  -czyściwo celulozowe (coś jak Jan Niezbędny) do czyszczenia folii FEP (dno korytka z żywicą)
  -nożyk/wycinak modelarski do odcinania supportów

  Opcjonalne:
  -latarka UV do lokalnego utwardzania
  -maska gazowa, filtrująca z wkładem do substancji organicznych
 2. Awatar użytkownika vveasel
  Żywica zamówiona, dzięki. Polecicie jakąś drukarkę, w miarę bezobsługową? W planach mam druk małych przycisków do elektoniki, ewentualnie jakieś figurki od czasu do czasu. Nie musi być szybka,
  Awatar użytkownika Malachiasz
  Autor
  Jakbym miał teraz kupować budżetową drukarkę 3D żywiczną to brałbym Elegoo Mars 4 Max 6K. Aktualnie kosztuje 230 USD (922 PLN), ale czasem są przecenione prawie na 200 USD (800 PLN). Z polem roboczym 9 cali i rozdzielczością 35 mikronów jest to bodaj najlepszy stosunek jakości do ceny ze wszystkich drukarek żywicznych.

  Jakbym miał teraz kupować drukarkę 3D i nie przejmować się do końca ceną to brałbym pewnie Elegoo Saturn 3 12K. Kosztuje 369 USD (1500 PLN) i ma rozdzielczość 24 mikronow, poniżej której w zasadzie już nie ma co schodzić bo efekty są niezauważalne.
 3. Awatar użytkownika artur.grzes
  Polecam, jedna z najmniej kruchych żywic water washable.
 4. Awatar użytkownika ftajemniczony
  Jak ktoś zaczyna drukowanie, to niech od razu idzie w wodozmywalną, bo taniej będzie z myciem.
  5L wody zdemineralizowanej to 6 zł w Kauflandzie, a najtańszy denaturat 5L to 30 zł plus przesyłka.
  Wziąłem zwykłą, a nie wodozmywalną. Cena ta sama, a nie będę mył kuwety w drukarce i cudował z dodatkowymi pojemnikami czyszczenia i płukania.
 5. Awatar użytkownika YoJin
  Za figurki i rekomendacje plusik
 6. Awatar użytkownika teknites
  Ej! Ładne to masz. Gratki
 7. Awatar użytkownika Pedro_Negro
  Ok żywice kupiłem, to teraz proszę rekomendacje jaką drukarkę mam kupić do figurek i armatury modelarskiej tak żebym zajął się malowaniem a nie postprocesingiem wydruku..
 8. Awatar użytkownika filipgr
  Przecież nie ma obowiązku wpisywania daty zakończenia promocji. Wpisujesz bzdury i się od razu z tego tłumaczysz.
  Awatar użytkownika Malachiasz
  Autor
  Nie chciało mnie przepuścić bez daty końcowej... może nie zauważyłem jakiejś opcji.
 9. Awatar użytkownika Wikto_r
  Warto dodać, że mimo tego, że żywica jest wodo-zmywalna, to NIE znaczy, że można potem taką wodę spłukać do kanalizacji. NIE MOŻNA! Żywica jest toksyczna, niezależnie od tego, czy można czyścić ją wodą czy IPA.
  Awatar użytkownika Malachiasz
  Autor
  Bardzo słuszna uwaga i zasługuje na podkreślanie ilekroć pojawia się hasło "wodo zmywalna".

  Każda żywica światlo-utwardzalna w płynnej formie, występuje w postaci monomerów (małych, reaktywnych cząsteczek, które są bardzo toksyczne. W miarę jak pada na nie światło UV, te małe cząsteczki łączą się w długie łańcuchy (polimery) i stają się coraz mniej i mniej reaktywne, aż w końcu można przyjąć, że już nie są reaktywne, a przez to toksyczne. Przy okazji te długie łańcuchy przestają być płynne i zaczynają być ciałem stałym - tak właśnie powstaje nasza figurka.

  Po zakończeniu wydruku, figurka - mimo, że utwardzona i przez to nietoksyczna, jest cała brudna w płynnej, toksycznej żywicy. W przypadku żywicy wodo-zmywalnej, taką figurkę można płukać w wodzie. Wówczas taka woda zawiera toksyczne monomery, które same z siebie pozostaną toksyczne do czasu gdy nie zostaną odpowiednio naświetlone... lub nie przereagują z inną substancją (np tkanką żywej istoty).

  Dobrą praktyką jest wystawianie zlewek (popłuczyn) z czyszczenia figurek na słońce we wmiarę przezroczystym pojemniku i trzymanie ich tam tak długo aż woda nie odparuje. Pozostałość na dnie to niewielki osad z już utwardzonej żywicy. Po odparowaniu takiej wody, pojemnik można użyć do "oczyszczania" kolejnej parti zlewek.

  Innym sposobem jest oddawanie takiej zanieczyszczonej wody do specjalnych punktów... ale w praktyce nie spotkałem się aby ktoś tak robił.

  Uważam, że w ostateczności, jeżeli ktoś miałby takie zlewki wylać "w pobliżu", bez czekania na pełne odparowanie wody, to (po kilku dniach na słońcu) lepiej je wylać na ziemie niż do kanalizacji. Gleba/piasek mają bardzo dobre właściwości filtrujące i zanim taka zanieczyszczona woda trafi do wód gruntowych, będzie już mocno lub całkowicie oczyszczona.
Awatar użytkownika