Niestety, ta okazja już wygasła

Angostura Aromatic Bitter 200ml - Auchan Warszawa Sokołowska

paź 9. 2021

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

W Auchan natknąłem się na dobrą cenę żółtej Angostury 200ml. Niezbędny składnik drinka Old Fashioned, ja lubię pić zwykłą Coca-colę z kilkoma kroplami Angostury - dodaje fajnego ziołowego posmaku. W innych sklepach ceny od ok. 60 zł w górę, także dobra okazja. Promocja lokalna w Auchan Warszawa Sokołowska, być może w innych też obowiązuje.

Angostura Aromatic Bitters - niepozorna buteleczka, której znakiem rozpoznawczym jest zbyt duża etykieta i żółta nakrętka jest obowiązkową pozycją w każdym barze, niezależnie czy liczy sobie kilkaset czy kilka butelek różnych alkoholi. Jest to niesamowicie esencjonalny, gorzki likier, którego skład jest jedną z najstaranniej strzeżonych tajemnic branży. Wiemy tylko, że między innymi Angostura Aromatic Bitters zawiera wyciąg z kory drzewa chinowego, arcydzięgiel lekarski, imbir, skórkę pomarańczową i kłącze galangi.

Stosowana jest jako składnik cocktaili – alkoholowych i bezalkoholowych, może być używana również jako przyprawa. Ze względu na koncentrację smaku Angosturę stosuje się w ilościach nie przekraczających kilku kropel.

Jakie cechy charakteryzują Angosturę Aromatic Bitters ?
Ciemna brązowo-czerwona barwa, bardzo gorzki smak i ziołowy aromat. Nie nadaje się do spożycia w czystej postaci. Angostura jest produktem całkowicie naturalnym, bezglutenowym, posiada również certyfikat koszerności.
Aktualizacje społecznościowe
21 Komentarzy
Prześlij Komentarz