Niestety, ta okazja wygasła 6 minut temu.
1404° Zakończono
31
Opublikowano 7 dni temu

Akcja „Seniorze bądź widoczny" - odblaski za darmo w Gorzowie Wielkopolskim

Stacjonarnie: Lubuskie
Avatar
Opublikowane przez Fear87
Dołączył w 2019
158
7.537

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Gorzowska Rada Seniorów rusza z akcją „Seniorze bądź widoczny”, w ramach której będzie rozdawała mieszkańcom Gorzowa darmowe opaski odblaskowe. Elementy odblaskowe będą rozdawane od wtorku 10 stycznia do piątku 13 stycznia w czterech punktach na terenie miasta.

Szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Tym bardziej, że wiele osób w jesienno-zimowych miesiącach nosi ciemne lub czarne ubrania, przez co są niewidoczni na drodze. Dlatego ważne jest, aby każdy pieszy nosił odblaski, zarówno poza terenem zabudowanym, jak i na terenie miasta.

Pieszy bez odblasku pozostanie niewidoczny do momentu, w którym odległość między pojazdem a nim będzie wynosić poniżej 30 metrów. Natomiast posiadanie jakiegokolwiek elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, czy nawet życie pieszego.

Akcja widoczny senior w Gorzowie. Gorzowska Rada Seniorów będzie rozdawać odblaski

Dlatego też Gorzowska Rada Seniorów postanowiła ruszyć z akcją „Widoczny senior” w ramach której będzie rozdawać mieszkańcom Gorzowa darmowe odblaski. Elementy odblaskowe będą rozdawane gorzowianom powyżej 60 roku życia podczas mobilnych dyżurów w czterech punktach na terenie Gorzowa.

Odblaski będą rozdawane na os. Piaski, os. Staszica, os. Słonecznym oraz w centrum Gorzowa. W każdym punkcie do rozdania będzie po 100 sztuk opasek odblaskowych. Pierwsza akcja już we wtorek 10 stycznia w godz. 10-12 przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie.

Harmonogram rozdawania odblasków dla seniorów w Gorzowiewtorek 10 stycznia godz.10-12 - skrzyżowanie ul. Kazimierza Wielkiego i Czarnieckiego na os. Piaski

środa 11 stycznia godz. 10-12 - ul. Słoneczna obok Sklepu Polskiego i piekarni Różycki na os. Słonecznym

czwartek 12 stycznia godz. 10-12 - ul. Matejki obok Biedronki na os. Staszica

piątek 13 stycznia godz. 10-12 – Stary Rynek w centrum Gorzowa
Więcej szczegółów od sprzedawca
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj

31 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Z takimi podatkami to każdy miliciant powinien takie dawać. Wielu ludzi by to nosiło z własnej woli gdyby zaprojektowali żeby to jakoś wyglądało a nie jak gówno. Jakoś młodzież nosi obuw z odblaskami bo adidas albo najk umie wsadzić tak żeby pasowało. A nie jakaś uśmiechnięta żółta morda z 2002 dla zerówkarzy
  Avatar
  Autor
  Popieram w pełni!
 2. Avatar
  zawsze seniorom, a młodych to niech rozjeżdzają.
  Avatar
  Dopóki nie będzie ustawowego obowiązku noszenia elementów odblaskowych (mogą być wbudowane w odzież, a jeszcze lepiej w obuwie) sytuacja pieszych wiele się nie poprawi. W starciu z samochodem pieszy nie ma szans niezależne czy jest to matka z wózkiem czy emeryt-pendolino próbujący zdążyć na autobus.
  Czasem wystarczy uświadomić takiego pieszego czy rowerzystę, że w deszczu czy po oślepieniu światłami pojazdu jadącego z naprzeciwka widoczny jest bardzo późno.

  Przydałaby się jakaś kampania społeczna z filmami pokazującymi sytuację najpierw z perspektywy pieszego, który jest przekonany o tym, że skoro on widzi nadjeżdżający pojazd to kierowca widzi i jego a następnie ta sama sytuacja widziana z wnętrza samochodu oślepionego światłami "TIR-a". (Edytowano)
 3. Avatar
  Oni to powinni rozdawać we wrześniu na cały sezon gdzie widoczność jest słaba (Edytowano)
 4. Avatar
  Akcja szlachetna ale trzeba było tak zrobić w listopadzie
 5. Avatar
  Seniorzy to nawet jakby dopłacali do wzięcia to by wzięli a i tak by nie używali...
 6. Avatar
  Po co im coś takiego, 30 lat chodzą ta droga i przecież każdy widzi.
 7. Avatar
  Seniorze? Odblaski powinny być obowiązkowe w porze zimowej i karane mandatem jeśli ich nie ma. Kierowców można karać za wszystko ale piesi tego nie ułatwiają...
  Avatar
  Dokładnie, tylko już w styczniu widziałem pieszego który parkował na chodniku a później innego który tak się rozpędził do kościoła, że zawinął się na drzewie. O wymuszeniach i łamaniu prawa przy wyścigu po promocję do Lidla nie wspomnę.
 8. Avatar
  Ja ich widzę bez niczego!
  Codziennie rano jak idę po bułki przed robotą 95% kolejki to seniorzy...
  ...kochana a pani mi da ten chlebek taki wypieczony, albo nie, ten obok wezmę, a co on taki blady, a czy naprawdę świeży? Ten ostatnio to nie był dobry, był taki jakby z zakalcem.
  Nie ma co ich podświetlać.
 9. Avatar
  12142606791673009763.jpg
  Avatar
  Autor
  Ładnie domalowane odblaski Senior seniorowi nie równy. Takie coś można znaleźć w każdym przedziale wiekowym.
 10. Avatar
  Mam mieszane uczucia - z jednej strony pewnie sponsor chciał dobrze fundując coś do rozdania za darmo.

  Z drugiej strony takie akcje przynoszą efekt dokładnie odwrotny niż intencje sponsora.

  Ludzie dostają taki gadżet i nie dość że nie mówi się im jak z niego poprawnie korzystać, to jeszcze wciska im się że to jakiś talizman nieś nierzetelności i teraz mogą robić co chcą.

  Ludzie idąc drogą przestają się stosować do zasad bezpieczeństwa, chodzą pod prąd albo środkiem, nie ustępują pierwszeństwa gdy powinni.

  Nie zależnie od posiadanych talizmanów pieszy nie ma pierwszeństwa na drodze, musi iść lewym skrajem drogi, obserwować czy z przeciwka jedzie samochód a jeśli jedzie to zejść z drogi i go przepuścić.
  Nie wymuszaj pierwszeństwa nawet jeśli jesteś dobrze widoczny.

  Po drugie aby odblask był widoczny musi być noszony nisko, najlepiej na nodze w okolicy kostki, tak aby oświetlały go światła samochodów - samochód nie świeci do góry.

  Po trzecie nie można przeszacować widoczności nawet poprawnie założonego odblasku która wynosi od 30 do 50m - aby być widocznym z 150m lub dalej trzeba nosić lampkę świecącą własnym światłem a nie tylko odbitym.
  Taka mała lampka sygnalizacyjna kosztuje raptem kiilka zł ale rozdanie komuś za darmo odblasków sprawia że ludzie sobie takich lampek nie kupują.
  Uprzedzając ewentualne pytania o koszty baterii, za 11zł są takie z akumulatorem, a za 20kilka są lampki dla pieszych które wykorzystują energie kinetyczną - wstrząsy jakie powstają podczas chodzenia, bardzo proste konstrukcje, ruchomy magnes, cewka i mamy krótki błysk diody po każdym kroku.
 11. Avatar
  Akcja powinna być skierowana do zupełnie innej grupy osób. Bo akurat seniorzy to się jeszcze czasem zatrzymają przed pasami i rozejrzą, a przez już nieco gorszą mobilność też nie chodzą nagle na pasy. Co innego mlodsi ludzie, który patrzą w telefon i wskakują przed auta bo "maja pierwszeństwo"
  Avatar
  Byś się zdziwił jak emeryci dostają energii jak im tramwaj odjeżdża. Albo jak w markecie nową kasę otworzą.
 12. Avatar
  O matko! Moje miasto!🙈
 13. Avatar
  ZUS daje minusa 😁
 14. Avatar
  Ciekawe kiedy w Katowicach... w Wa-wie trochę za daleko żeby jechać po to specjalnie : |
 15. Avatar
  Opaski powinny być obowiązkowe dla tych co mają ciemne ubranie i w deszcz
 16. Avatar
  Dzieciom też warto rozdać
Avatar