Niestety, ta okazja już wygasła
582° Zakończono
35

Abrachan whisky Lidl

59,99zł
Stacjonarnie: Podkarpackie · Lidl Okazje
Avatar
piechcis
Dołączył w 2021
4
60
cze 11. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Abrachan Blended Malt Peated & Smoky whysky to chyba wypust Lidla . Znaleziono w Nowej Dębie . Ostrzegam że dość ostry w smaku . Myślę że trafi do nowej gazetki alkoholi Lidla bo ostatnia się właśnie kończy
543860_1.jpgWybaczcie stan paragonu , wytargany z kieszeni podczas oglądania ostatniego odcinka Strengers Things 😁😁😁
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj

35 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Recenzje na necie raczej pozytywne, trzeba sprawdzić.

  Przykład "I’ve tried enough whisky from Lidl now that I go into these reviews expecting a decent dram. Nevertheless, I was still surprised by how good this actually was. I don’t think it would be an exaggeration to say it is the best whisky Lidl has released thus far. It’s richly flavoured with a nice weight on the palate and the smoke lingers for a pleasing amount of time. Honestly, I don’t think you’d be disappointed if you paid £40 for this, never mind £16. A new standard in budget-friendly whisky?"
 2. Avatar
  Stary abrachan (triple barrel blended malt) to było najlepsze whisky budżetowe jakie piłem, kładło na łopatki praktycznie wszystko poniżej 100zł poza czarnym bushmillsem. Chętnie sprawdzę nową odsłonę.
 3. Avatar
  Czepiacie się pisowni. Przecież widać, że już napoczęte. Chwalebna postawa. Najpierw spróbował i dopiero rekomenduje.
 4. Avatar
  Dziwny smak, niespójny.
  Najpierw pojawia się słodki karmel, gorzka czekolada, następnie szybko przechodzi w kwaśny kawowy posmak starych beczek.

  Jak dla mnie przypomina trochę likier kawowy, a raczej słodzoną wódkę o smaku kawy.

  Gdzieś tam się może trochę torfu przewija, ale niewiele tego zapachu i aromatu. Na plus może jest nieźle ukryty alkohol, zamaskowany karmelem i cierpko kwaśnym krótkim finiszem.

  Da się wypić, ale jak ktoś chciałby coś łagodnego i niedrogiego z dopiskiem "peated & smoky", to Islay Mist, czy Famous Grouse Smoky Black będą zdecydowanie lepszym wyborem.
 5. Avatar
  cyran13/06/2022 11:25

  Ktoś pił ta i Islay Mist i ma jakieś porównanie? Na mnie zrobił też bardzo …Ktoś pił ta i Islay Mist i ma jakieś porównanie? Na mnie zrobił też bardzo pozytywne wrażenie cena/jakość i do drinków np whisky sour świetnie pasuje i na czysto też fajnie wchodzi.


  Zakupiłem i sprawdziłem. Już po otworzeniu butelki czuć przyjemny dymek i dużo ziemistości i popiołu. Po nalaniu do kieliszka dominuje ziemistość, popiół i morska bryza, przechodzące w cięższe nuty dymne, czasami mam też wrażenie, że czuć jakiś susz owocowy. Są też nuty palonej kawy, jak również pewne nuty orzechowe. W smaku spójna, czyli głównie ziemistość, popiół i dym. Raczej wytrawna, słodyczy jest tu niewiele. Niestety nie jest oleista, a nawet można powiedzieć, że czuć pewną wodnistość, co niestety trochę przeszkadza. Jeśli odpowiednio długo rozprowadza się ją w ustach, to finisz trwa trochę dłużej (do kilku minut) i pozostawia przyjemne, dymne wrażenie. O dziwo alkohol ładnie ukryty. Całkiem dobra whisky za rozsądne pieniądze, a główny minus jaki widzę, to wspomniana wodnistość.

  Jeśli chodzi o Islay Mist, to piłem wszystkie 3 wersje: podstawową, 12yo i 17yo. W porównaniu do wersji podstawowej Abrachan jest w moim odczuciu lepszą whisky, ponieważ zarówno aromat jak i smak są bardziej intensywne. Pamiętam, że w Islay Mist finisz był wręcz nieobecny, więc na tym polu również wygrywa Abrachan. Podstawową, oczywistą różnicą jest to, że Islay Mist ma profil medyczny, a Abrachan popiołowo-ziemisty. Pamiętam, że gdy porównywałem ze sobą wszystkie 3 wersje Islay Mist, to po powąchaniu 12yo lub 17yo zapach wersji podstawowej wręcz mnie odrzucał, bo był nijaki i płaski. Wersje 12yo i 17yo są naturalnie lepsze od Abrachan.
 6. Avatar
  "Abrachan whysky Lidl"

  Wszyscy, którzy ustawili alert na słowo "Whisky"
  10032731-0rDsj.jpg
 7. Avatar
  Whisky, nie whysky. Popraw opis bo ludzie maja alerty poustawiane. Reszta na plus. Poszukam u siebie
 8. Avatar
  beerzet78311/06/2022 22:53

  Do czego najbardziej porównywalna ?


  Do najlepszych z dam czyli Whisky "Moja żono".
 9. Avatar
  Kraków Pachonskiego dostępne. Jutro wracam po więcej. W tej cenie nie znam nic lepszego o podobnym profilu smakowym. Prawdopodobnie kupaż Tamnavulin i Jura. Słodkie, trochę kawy na nosie, w tle dym. Na języku słodko-gorzko, deserowo, może słony karmel no i dymek. Polecam

  PS Obczajcie jak wyeksponowane w sklepie.
  10044003_1.jpg (Edytowano)
 10. Avatar
  Tings
 11. Avatar
  Jak to klasyk mawiał.....panie poł litry to ja do domu nie doniese...
 12. Avatar
  ŁYSKI
 13. Avatar
  Lidl lubelskie dostępny
 14. Avatar
  Raffael13/06/2022 16:15

  Póki co go w Łodzi nie widziałem.


  Rzgowska /dachowa jest dostępny
 15. Avatar
  Bardzo dobra, lekko dymna łycha. Za 60 PLN? Mega.
 16. Avatar
  Widzialem ja w lidlu, cena chyba standardowa, nie promocyjna. Ale ktoś się wypowie czy dobra? Dymny nas w tej cenie, to jednak zadkosc, tańszy niż JW double Black, ale czy podobnie lekko dymny, czy jeszcze mniej? Da radę pić z lodem, czy trzeba z cola?
 17. Avatar
  Do czego najbardziej porównywalna ?
 18. Avatar
  Nie wytrzymał musiał wypić przed zdjeciem
 19. Avatar
  skawiszon12/06/2022 08:36

  Nie wytrzymał musiał wypić przed zdjeciem


  Jest lato, pewnie juz w sklepie upil😁
 20. Avatar
  hrhrhr12/06/2022 00:34

  Recenzje na necie raczej pozytywne, trzeba sprawdzić. Przykład "I’ve tried …Recenzje na necie raczej pozytywne, trzeba sprawdzić. Przykład "I’ve tried enough whisky from Lidl now that I go into these reviews expecting a decent dram. Nevertheless, I was still surprised by how good this actually was. I don’t think it would be an exaggeration to say it is the best whisky Lidl has released thus far. It’s richly flavoured with a nice weight on the palate and the smoke lingers for a pleasing amount of time. Honestly, I don’t think you’d be disappointed if you paid £40 for this, never mind £16. A new standard in budget-friendly whisky?"


  Ju fakin tokin tu mi?
Avatar
Powiązane dyskusje
Powiązane grupy
Powiązani sprzedawcy