Niestety, ta okazja wygasła 4 minuty temu.
140° Zakończono
31
Opublikowano 12 października 2022

AZDelivery 5 x Płytka mikrokontrolera z ATmega328P,

169,99zł
Darmowa dostawa · Amazon.pl Okazje
Avatar
Opublikowane przez
Usunięty651540
Dołączył w 2022
5
53

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

30 dniowy okres próbny 𝗔𝗺𝗮𝘇𝗼𝗻 𝗣𝗿𝗶𝗺𝗲 (darmowa dostawa, dostęp do VOD i inne) aktywujecie tutaj ->TUTAJ
Klon Arduino UNO (5szt) w pełni kompatybilny z Arduino IDE. Możliwa darmowa dostawa w tym również do punktu odbioru, należy kliknąć w inni sprzedawcy i wybrać drugą opcje w tej samej cenie.
Amazon.pl Więcej szczegółów na Amazon.pl
Poradnik zakupowy Amazon możecie znaleźć tutaj ->TUTAJ
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj

31 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Na co glownie uzywacie? Wyglada podobnw do raspberry pi
  Avatar
  To jest dalekie od RPi. RPi ma na sobie system operacyjny i to w nim decydujesz czym sterujesz itp. Atmega to poprostu mikrokontroler na pierwszy rzut oka bardzo ubogi bo ilość ramu, pamięci wewnętrznej czy taktowanie procesora jest malutkie ale tutaj piszesz dedykowany program który ma wykonywać to co zaplanowałeś. Tak jak ESP8266 czy ESP32 (i oczywiście wiele innych mikrokontrolerów). W uproszczeniu i skrócie w tej jednej kostce masz cały komputer. Do dyspozycji masz wejścia/wyjścia które programujesz wg własnej potrzeby - czy to uruchomienia czegoś o zadanej godzinie, do podłączenia się do jakiś czujników, sterowania np silnikami itp. Podobny jest RPi Pico.
  Kwestia jest też języka programowania bo one się różnią między mikrokontrolerami itd.
  Na pierwszy rzut oka to można się fajnie tym pobawić ale też możesz zrobić jakieś lepsze zastosowanie jak np u mnie atmega robi za konwerter danych z licznika energii i pcha je do RPi (nie Pico).
  Jest to małe, mało prądu pobiera, można to uśpić i wtedy jeszcze mniej prądu będzie brało przez co nadaje się nawet na zasilanie bateryjne. Zwykłe RPi z baterii nie pociągnie długo, Pico już tak.
  Generalnie dobrze jest dobrać sprzęt do potrzeb bo np po co nam 30 linii wejśc/wyjść gdy np potrzebujesz tylko 2 i można skorzystać z np ATTiny czy czegoś innego. Na rynku jest wiele takich mikrokontrolerów i różnią się możlwościami.

  Jedna tutaj istotna rzecz - to wykonuje to co się zaprogramuje i nic więcej przez co jest mniej podatne na zawieszenia systemu operacyjnego. Oczywiście wszystko zależy od nas i kodu jaki napiszemy.
 2. Avatar
  Wychodzi około 34zł za sztuke w tej cenie mamy:
  5x esp 12F (kupowałem ostatnio za niecałe 7zł)
  lub
  3 szt esp32-s
  lub
  1szt (30zł) esp32-cam z kamerką i podstawką do programowania
  wszystko powyższe działa z arduino ma więcej ROM i RAM wbudowany wifi i BT w przypadku esp32, szybszy procesor a 32 ma nawet duallcore. (Edytowano)
  Avatar
  Cena Arduino (nawet tych podróbek) jest taka wysoka bo Atmel z swoimi ATmegami zawsze bardzo się cenił. Jak na produkt z lat 90 to te kości są nadal koszmarnie drogie.
 3. Avatar
  Ile? Pamiętam jak po 16 zł takie kupowałem.
  Avatar
  Anonymous User Autor
  Ale klon 1:1 na identycznych układach jak oryginał ?
 4. Avatar
  . (Edytowano)
  Avatar
  Ale Ty jest z dużej …
 5. Avatar
  Pocomito
  Avatar
  Jeśli zadajesz takie pytanie to znaczy że to nie jest dla Ciebie. Chyba że chcesz się zacząć bawić na styku elektroniki i programowania niskopoziomowego. Takiego na poziomie bitów i rejestrów procesora.
 6. Avatar
  Za dużo mniejsze pieniądze można na Ali kupić Blue Pill, Black Pill lub, jak ktoś lubi nowości i wyzwania, coś z RP2040. Wiem że dla początkujących próg wejścia w programowanie AVRów jest dużo niższy niż w ARMów, bo budowa wewnętrzna jest dużo prostsza i łatwiejsza do ogarnięcia, ale i możliwości AVRów też nieporównywalnie niższe. A jak ktoś chce zostać przy Arduino, to projekt stm32duino pozwala programować w nim obydwie pigułki i wiele innych płyt i procesorów z serii STM32.
 7. Avatar
  Ogólnie tutaj droga wstawka. A ceny wysokie, bo ciężko kupić mikrokontrolety z racji małych stanów magazynowych w hurtowniach/odległych terminów dostaw. Aczkolwiek już zaczynają się pojawiać powoli po kryzysie covidowym 🙈
 8. Avatar
  Wolę chińskie uno r3
 9. Avatar
  Ma ktoś jakieś doświadczenie z zabawą w emulator gameboy? GBA?
  Bo widzę na internecie kilka projektów i tu mam pytanie - na takim najtańszym raspberry pico coś się stworzy? Najlepiej jakby był już jakiś tutorial na YT
  Samą obudowę chce sobie na drukarce 3d wydrukować
  Avatar
  Anonymous User Autor
  Ja ci powiem uczciwie ja dużo się bawiłem w emulatory i jednak najlepszy jest real hardware, teraz chce sobie kupić iMac G3 z 99 do ogrywania starych tytułów na Macintosha - też niby jest emulator na nowe iMac ale chodzi tylko grafika 2D bo nikt przez 20 lat nie wymyślił jak emulować funkcje 3d karty ATI z tych komputerów. A co do RPi do Gameboya, kup najtańsze jakie znajdziesz dużo tam mocy nie potrzeba pewnie pulpit na Linuxie na tym Pi wymaga więcej mocy...
Avatar