Niestety, ta okazja już wygasła
24. Festiwal Nauki w Warszawie i on-line
481° Zakończono

24. Festiwal Nauki w Warszawie i on-line

7
481° Zakończono
24. Festiwal Nauki w Warszawie i on-line
wrz 16. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Serdecznie zapraszamy na 24. Festiwal Nauki w Warszawie.
W tym roku spotkania i lekcje odbywać się będą w różnych formach: stacjonarnie w instytucjach, w szkołach, jako spacery, online oraz w formie nagrań ogólnodostępnych przez cały czas trwania Festiwalu.

Program Festiwalu Nauki podzielony jest na trzy części: program lekcji, program spotkań oraz wystawy. Lekcje festiwalowe przeznaczone są dla zorganizowanych grup szkolnych, więcej informacji o nich znajdą Państwo w zakładce "Dla Szkół".

Program spotkań podzielony jest na:
 • DEBATY - Rozmowy specjalistów organizowane przez Radę Programową
 • SPOTKANIA CAŁODNIOWE - Spotkania w weekendy podczas których można przyjść w dowolnej chwili ich trwania
 • SPOTKANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - Spotkania tradycyjnie przeznaczone dla naszych najmłodszych uczestników
 • KLUBY - Spotkania odbywające się w dni powszednie
 • WIECZÓR Z NAUKĄ - Mniej formalne spotkania odbywające się w piątek wieczorem
 • SPOTKANIA WEEKENDOWE - Spotkania odbywające się w weekendy
 • WYDARZENIA DODATKOWE

Każda lekcja i spotkanie ma w serwisie rozbudowany opis z odnośnikami ułatwiającymi odnalezienie podobnych wydarzeń według różnych kryteriów: dziedzin, typów szkół i klas dla lekcji, typów spotkań oraz organizatorów. Poniższe odnośniki prowadzą do stron wyszukiwania lekcji i spotkań według różnych schematów, tak aby najłatwiej było Państwu odnaleźć interesujące wydarzenia.
Przy wybranych wydarzeniach jest informacja, pod jakim adresem można się zapisać, brak takiej informacji oznacza brak zapisów.

► program:festiwalnauki.edu.pl/pro…e=5 (wyszukiwarka)
oraz festiwalnauki.edu.pl/sit…pdf (wersja pdf)Wykładów jest cała masa - z różnych dziedzin. Chyba każdy znajdzie coś dla siebie.

przykłady (mój wybór własny):

 • Polarny pokój zagadek: 10 śmiałków zmierzy się w ciągu godziny z wieloma łamigłówkami logicznymi o tematyce polarnej. Będą szukać wskazówek i zagadek w pozornie zwyczajnym pokoju spotkań naukowych. Poznają specyfikę życia i pracy na dalekiej północy. Jeżeli lubicie niespodzianki, zaskakujące zwroty akcji i przede wszystkim świetną zabawę – ten pokój jest dla Was! Jeżeli uda Wam się rozwiązać wszystkie zadania, dodatkowo otrzymacie unikalny prezent polarny, z którego będziecie mogli skorzystać jeszcze wiele razy po upuszczeniu naszego pokoju.

 • Laboratorium toksyn: Zwiedzanie Zakładu Ekotoksykologii, w którym na co dzień prowadzone są badania nad metalami ciężkimi i ich wpływem na organizmy żywe.

 • Magia i biochemia zapachu: Na wykładzie zastanowimy się nad znaczeniem zapachu, przyjrzymy się substancjom zapachowym oraz roślinnym surowcom perfumeryjnym, a także poznamy przepis na perfumy rodem ze starożytnej Grecji.

 • GRAnica, borders, граница, кордон, fronteras. Jak powstają granice? Którędy przebiegają i dawniej przebiegały granice Polski, krajów sąsiedzkich i Unii Europejskiej? Sprawdź i poszerz swoją wiedzę na temat granic i dowiedz się, jak granice kształtują nasze życie.

 • Antropologia science fiction: Podczas zajęć obejrzymy fragmenty odcinka serialu Star Trek: Enterprise i zastanowimy się nad tym, co wyobrażenia kontaktu z kosmitami mogą nam powiedzieć o badaniu innych (ziemskich) kultur.


Większość wykładów i spotkań przeznaczona jest dla dzieci - odbywają się w dzień powszedni w czasie pracy. Ale są też wykłady i spotkania wieczorne i weekendowe. Ostrzegam: w zeszłym roku na spotkaniach było tyle dzieciarni (od 10-latków do maturzystów), że wręcz nie było jak przejść i czym oddychać... więc te wykłady on-line to wcale nie głupi pomysł

Tak sobie myślę, że skoro jest już taka impreza, to warto wybrać sobie przynajmniej jeden wykład czy spotkanie - tak dla poszerzenia horyzontów...
A wy co ciekawego znaleźliście w programie ?
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
Duży plus za wrzutkę, są nawet fraktale, więc jest impreza! Iiiii ciekawostka od Dr. Pasciaka: słowo fraktal zostało wprowadzone jako pojęcie matematyczne przez Benoit Mandelbrota, który był strasznym kozakiem matematycznym i urodził się w Warszawie
5095874-hxWNA.jpg
7 Komentarzy
Duży plus za wrzutkę, są nawet fraktale, więc jest impreza! Iiiii ciekawostka od Dr. Pasciaka: słowo fraktal zostało wprowadzone jako pojęcie matematyczne przez Benoit Mandelbrota, który był strasznym kozakiem matematycznym i urodził się w Warszawie
5095874-hxWNA.jpg
Szkoda, że za "moich" studenckich czasów nie było takich imprez. Bo teraz ciężko wyrwać się na wykład np. o godz. 15-tej w środę...

"WARSZTATY ŚWIETNEGO MÓWCY"
Celem warsztatów jest rozwijanie umiejętności publicznego występowania i atrakcyjnego przekazywania treści. Podstawową część zajęć stanowią krótkie wystąpienia uczestników, ćwiczenia i dyskusje.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poznać oraz poćwiczyć stosowanie najważniejszych zasad efektywnego komunikowania się z odbiorcami przez mowę oraz elementy języka niewerbalnego, takie jak kontakt wzrokowy, gestykulacja czy postawa ciała.

SGH, środa, 23 Września, 2020 - 15:00
dr Elena Pawęta
Nauki humanistyczne nie przestają mnie zadziwiać...
(żeby o tym aż wykład naukowy organizować ?!)

Western w komiksie polskim: Tytus na Dzikim Zachodzie, Binio Bill, Król Filip – tym i innym bohaterom polskich komiksów westernowych oraz rodzimym wariantom tego gatunku poświęcone będzie nasze spotkanie.
Spotkanie dotyczyć będzie rozwoju gatunku westernu w komiksie polskim od okresu międzywojennego do czasów współczesnych. Bliżej przyjrzymy się utworom powstałym po 1960 roku, zwłaszcza westernom Jerzego Wróblewskiego, Jacka Widora i Mikołaja Spionka.

Termin: poniedziałek, 21 Września, 2020 - 16:00, czas trwania: 60 minut
Fajne to ... szkoda że daleko mam
eter16/09/2020 17:13

Fajne to ... szkoda że daleko mam


Sporo wydarzeń jest on-line.
Oczywiście czy ciekawych - to się dopiero okaże.
Ale w moim odczuciu dobry wykładowca jest w stanie przykuć uwagę widzów na kilka godzin bardziej niż np. koncert rockowy on-line czy opera w filharmonii transmitowana w telewizorze
summer16/09/2020 17:39

Sporo wydarzeń jest on-line. Oczywiście czy ciekawych - to się dopiero ok …Sporo wydarzeń jest on-line. Oczywiście czy ciekawych - to się dopiero okaże.Ale w moim odczuciu dobry wykładowca jest w stanie przykuć uwagę widzów na kilka godzin bardziej niż np. koncert rockowy on-line czy opera w filharmonii transmitowana w telewizorze


Kwestia tego co kto lubi (i do czego przyzwyczajony). A z wykładowcą to 200% racji - kiedyś np. Adam Słodowy czy program Sonda ("gimby nie znajo"), albo obecnie Astrofaza albo Uwaga! Naukowy Bełkot czy Nauka To Lubię na yt
Edytowane przez: "eter" wrz 16.
summer16/09/2020 17:00

Nauki humanistyczne nie przestają mnie zadziwiać...(żeby o tym aż wykład na …Nauki humanistyczne nie przestają mnie zadziwiać...(żeby o tym aż wykład naukowy organizować ?!)Western w komiksie polskim: Tytus na Dzikim Zachodzie, Binio Bill, Król Filip – tym i innym bohaterom polskich komiksów westernowych oraz rodzimym wariantom tego gatunku poświęcone będzie nasze spotkanie.Spotkanie dotyczyć będzie rozwoju gatunku westernu w komiksie polskim od okresu międzywojennego do czasów współczesnych. Bliżej przyjrzymy się utworom powstałym po 1960 roku, zwłaszcza westernom Jerzego Wróblewskiego, Jacka Widora i Mikołaja Spionka.Termin: poniedziałek, 21 Września, 2020 - 16:00, czas trwania: 60 minut


Co w tym dziwnego? Bardzo ciekawe spotkanie się szykuje.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
  Tekst