Niestety, ta okazja już wygasła
22.09.2021 Europejski Dzień Bez Samochodu - darmowa komunikacja | Warszawa, Poznań, Trójmiasto, Lublin, Metropolia Śląska i inne miasta
1611° Zakończono

22.09.2021 Europejski Dzień Bez Samochodu - darmowa komunikacja | Warszawa, Poznań, Trójmiasto, Lublin, Metropolia Śląska i inne miasta

1611° Zakończono
22.09.2021 Europejski Dzień Bez Samochodu - darmowa komunikacja | Warszawa, Poznań, Trójmiasto, Lublin, Metropolia Śląska i inne miasta
wrz 13. 2021

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Związku z Europejskim Dniem Bez Samochodu 22 września 2021, który wypada w środę będzie można podróżować za darmo liniami autobusowymi i kolejowymi w wybranych miastach, województwach itd. W niektórych lokalizacjach wymagane jest mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu.

Okazja będzie codziennie aktualizowana o nowe miasta gdy pojawią się informacje.


Warszawa

Jak co roku, 22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia dzięki uchwale stołecznych radnych można bezpłatnie podróżować Warszawskim Transportem Publicznym.

Komunikacja miejska może być doskonałą alternatywą dla podróży autem. Kto jeszcze nigdy lub już dawno nią nie jechał, niech przekona się na własne oczy.

Tego dnia będzie można bezpłatnie podróżować wszystkimi pociągami uruchamianymi na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Kolei Mazowieckich.

Przejazdy na linii WKD są bezpłatne, niezależnie od relacji i czasu podróży - bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróży. W przypadku podróży z rowerem/psem również do bezpłatnego przewozu roweru/psa.

Informacje Kolei Mazowieckich - LINKKraków

Już za tydzień, 22 września krakowianie i turyści będą mogli bezkarnie jeździć tramwajami i autobusami bez biletu.


Kalisz

W środę, 22 września w ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu będzie można podróżować za darmo Kaliskimi Liniami Autobusowymi w granicach miasta Kalisza bez konieczności okazywania jakichkolwiek dokumentów.


Świnoujście

22 września, środa

cały dzień - Bezpłatna komunikacja miejska


Poznań

W Dniu bez samochodu, czyli 22 września, można podróżować na liniach organizowanych przez ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.


Lublin


22 września 2021 r. (środa) Dzień bez samochodu

  • Akcja "Do pracy inaczej niż autem"
    Zgodnie z obowiązującą Uchwałą Rady Miasta Lublin podczas „Dnia bez Samochodu” obowiązują bezpłatne przejazdy za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego auta. W środę, 22 września ważny dowód rejestracyjny uprawnia do bezpłatnego przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie.
  • 09:00-15:00 – Punkt konsultacyjno-informacyjny ZTM w Lublinie pl. Łokietka obok Ratusza
  • Godzina za darmo Lubelskim Rowerem MiejskimGdańsk

Tradycyjnie, dnia 22 września, zapraszamy do świętowania Dnia bez Samochodu. Zamiast auta wybierzmy komunikację miejską, rower lub hulajnogę. W ten dzień, za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, właściciel lub współwłaściciel pojedzie komunikacją miejską za darmo.


Wejherowo

  • 22 września – „Dzień Bez Samochodu” (MZK Wejherowo)Ełk

Bezpłatny przejazd komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego. Wszystkie osoby, które pozostawią w domu swoje samochody będą uprawnione wraz z rodzinami do darmowych przejazdów komunikacją miejską. Dowód rejestracyjny upoważnia do darmowego przejazdu osobę, na którą został wystawiony. Członkowie rodziny mogą korzystać z przejazdu wyłącznie w obecności posiadacza dowodu rejestracyjnego.


Inowrocław

W ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - 22 września - dla wszystkich pasażerów będzie obowiązywał darmowy transport autobusami komunikacji miejskiej w ramach Dnia Bez Samochodu.


Nysa

MZK w Nysie informuje, że w dniu 22 września pasażerowie posiadający prawo jazdy kategorii B oraz dowód rejestracyjny samochodu osobowego z ważnym badaniem technicznym będą mieli prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją publiczną. Jeden dowód rejestracyjny upoważnia do przejazdu jednej osoby.


Suwałki

W Dniu Bez Samochodu przewidziano bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej dla właścicieli samochodów osobowych, na podstawie posiadanego dowodu rejestracyjnego pojazdu.


Ząbkowice Śląskie

Gmina Ząbkowice Śląskie po raz drugi bierze udział w akcji DZIEŃ BEZ SAMOCHODU - w tym roku po raz pierwszy oficjalnie dołączyliśmy do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 22 września to Dzień Bez Samochodu - w związku z tym każdy, kto będzie miał ochotę, może w tym dniu przejechać za darmo autobusem Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej.
Gdzie chce i kiedy chce!


Zielona Góra

Częścią obchodów ETZT jest Dzień bez Samochodu przypadający 22 września br. /środa/. W tym dniu wszystkie osoby, które w czasie przejazdu autobusem okażą ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu oraz prawo jazdy a także osoba im towarzysząca będą mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK.


Starachowice

Z dowodem rejestracyjnym zamiast biletu


Skarżysko-Kamienna

Decyzją MKS, 22 września w Skarżysku-Kamiennej będzie dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej. Zwolnienie z opłaty będzie obowiązywało wszystkich pasażerów, podróżujących tego dnia autobusami w naszym mieście.


Aglomeracja Śląska

22 września Dzień bez Samochodu. Wszyscy kierowcy w tym dniu mogą podróżować komunikacją ZTM za darmo, jeśli tylko będą mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu.


Słupsk

Tydzień ETZT formalnie trwa od 16 do 22 września, ale w Słupsku imprezy odbędą się w weekend. Zakończenie zaś w środę, która w naszym mieście jest dniem Bez Samochodu, czyli z bezpłatną komunikacją miejską dla wszystkich (22 września).


Gorzów Wlkp.

Nowoczesne gorzowskie tramwaje i autobusy przez cały dzień, 22 września będą wozić pasażerów za darmo. Dodatkowo dla wszystkich „zmotoryzowanych” posiadających podczas kursu komunikacją miejską ważny dowód rejestracyjny czekać będą niespodzianki.


Rzeszów

Zakończeniem obchodów Tygodnia mobilności w Rzeszowie 22 września będzie Dzień bez samochodu (bezpłatny przejazd komunikacją miejską dla wszystkich)


Bielsko-Biała

22 września w Bielsku-Białej obchodzony będzie Europejski Dzień bez Samochodu - zarządzeniem prezydenta miasta przejazdy autobusami komunikacji miejskiej tego dnia będą bezpłatne. Do korzystania z bezpłatnych przejazdów uprawnione będą osoby posiadające w trakcie przejazdu dowód rejestracyjny samochodu osobowego, którego są właścicielem lub współwłaścicielem.


Kielce

22 września będziemy mogli również bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską, dlatego warto pozostawić samochody w garażach, czy na parkingach i wybrać darmowe autobusy.


Niepołomice

Kulminacyjnym momentem akcji jest „Dzień bez Samochodu”, który przypada na 22 września w tym to dniu będzie bezpłatna komunikacja zbiorowa autobusami MPK.


Tarnów

W najbliższą środę będzie można skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Podróżując autobusami MPK wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu (jeśli dana osoba jest właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu).


Łódź

Co roku w dniu 22 września obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Łódzka Kolej Aglomeracyjna po raz kolejny włączy się w proekologiczną kampanię, przygotowując dla swoich pasażerów ofertę specjalną. W najbliższą środę będzie można korzystać z nieodpłatnych przejazdów pociągami spółki.

"Za bilet nie zapłaci właściciel samochodu osobowego oraz towarzyszący mu podróżni – łącznie w liczbie zgodnej z wpisem w dowodzie rejestracyjnym samochodu określającym liczbę miejsc siedzących"


Ciechanów

W najbliższą środę( 22 września), w ramach akcji „Dzień bez Samochodu”, podróżowanie autobusami komunikacji miejskiej w Ciechanowie będzie bezpłatne. Osoby korzystające z Ciechanowskiego Roweru Miejskiego będą mogły dłużej jeździć za darmo.


Wrocław

W środę 22 września 2021 roku, w Dniu bez samochodu, bezpłatnie będzie można korzystać z przejazdów komunikacją miejską i międzygminną. To stały element corocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.


Bydgoszcz

W środę (22 września) obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu.

Właściciele aut w tym dniu, mogą podróżować komunikacją miejskią za darmo.


Białystok

Informujemy, że 22 września podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu wszyscy Pasażerowie uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów autobusami Białostockiej Komunikacji Miejskiej.


Szczecin

To jedyny taki dzień w roku. W środę (22 września) nie trzeba będzie kasować biletów w szczecińskich tramwajach i autobusach.


Częstochowa

22 września po okazaniu ważnego dowodu rejestracyjnego będzie za darmo przejechać się komunikacją miejską.


Świnoujście

W środę 22 września komunikacja miejska w Świnoujściu będzie bezpłatna. W dniu tym obchodzimy coroczny Dzień Bez Samochodu, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.


Białogard

Białogard, po raz kolejny, bierze udział w kampanii “Dzień bez samochodu”. 22 września skorzystamy z komunikacji miejskiej za darmo.


Grudziądz

W środę, 22 września przypada Dzień bez Samochodu. Dotąd w ten dzień za przejazd środkami komunikacji miejskiej nie musieli płacić właściciele aut okazując jako "bilet" dowód rejestracyjny pojazdu. W tym roku, prezydent Glamowski zdecydował że wszyscy mieszkańcy tego dnia będą podróżowali autobusami - bezpłatnie.


.
Aktualizacje społecznościowe
tymooteusz
W środę z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu dwie pierwsze godziny wypożyczenia rowerów miejskich Nextbike będą za darmo.

koszalinskirowermiejski.pl/
jotkulak
W środę, 22. września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. W ramach tego święta, komunikacja miejska w Stalowej Woli, będzie darmowa!
438356_1.jpg
Najlepsze komentarze
92 Komentarze
Prześlij Komentarz