Niestety, ta okazja już wygasła
10x Oprawa Hermetyczna 120 cm + 20x Świetlówka LED
23° Zakończono

10x Oprawa Hermetyczna 120 cm + 20x Świetlówka LED

346,60zł402,55zł-14% 12,99zł Allegro Okazje
14
23° Zakończono
10x Oprawa Hermetyczna 120 cm + 20x Świetlówka LED
lip 8.

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Najlepsza oprawa na allegro. Posiada odbłyśnik (+20% światła) i prawdziwą silikonową uszczelkę (nie gąbkę jak w reszcie). Jeśli ktoś akurat potrzebuje wymienić w garażu to polecam.10x Oprawa Hermetyczna 120 cm + 20x Świetlówka LED

 • Kolor: Szary/przeźroczysty
 • Moc strumienia świetlnego: 3960lm
 • Efektywność świetlna: 110lm/W
 • Odpowiednik świetlówek FL: 72W
 • Klasa szczelności: IP65
 • Przetwornica CCD: TAK
 • Kolor świecenia: do wyboru
 • Uchwyty montażowe w zestawie: TAK
 • Skład zestawu: 10xoprawa + 20x świetlówka LED
Aktualizacje społecznościowe
Allegro OkazjeAllegro kupony rabatowe
Najlepsze komentarze
200% bełkotu marketingowego (nie wchodząc w ocenę samej okazji): "posiada biały lakierowany odbłyśnik, który dzięki odbiciu światła zwiększa strumień świetlny o około 20%."


Niech ktoś mi wytłumaczy, w czym pomaga odbłyśnik, znajdujący się z tyłu paska z diodami, które świecą w przeciwnym kierunku niż odbłyśnik - chyba że światło z tych diod potrafi samoistnie zakręcać do tyłu ....4700595-Be9Xc.jpg
14 Komentarzy
Czy to ta:
?
Normalnie magia - +20% światła.

Ale ogólnie fajnie się tu wrzuca swoje produkty.
Nowe konto i dwie wrzuty w jeden dzień tego samego sprzedawcy na allegro.
Edytowane przez: "bx2" lip 8.
Mr.striX08/07/2020 07:40

Czy to ta: [Video] ?_chyba_ nie, ostatnie jakie od nich mam (zakup prawie rok temu) mają w środku jeszcze blachę do której zamocowane są te oprawki świetlówek. Ale czy rury wytrzymają takie trafienie młotkiem, to ja nie wiem. I odmawiam testów :P
Teraz przez Ciebie i tego brodatego oglądam ledvance'y na alegrze, aleś Pan narobił :P
200% bełkotu marketingowego (nie wchodząc w ocenę samej okazji): "posiada biały lakierowany odbłyśnik, który dzięki odbiciu światła zwiększa strumień świetlny o około 20%."


Niech ktoś mi wytłumaczy, w czym pomaga odbłyśnik, znajdujący się z tyłu paska z diodami, które świecą w przeciwnym kierunku niż odbłyśnik - chyba że światło z tych diod potrafi samoistnie zakręcać do tyłu ....4700595-Be9Xc.jpg
bx208/07/2020 07:47

Normalnie magia - +20% światła. Ale ogólnie fajnie się tu …Normalnie magia - +20% światła. Ale ogólnie fajnie się tu wrzuca swoje produkty.Nowe konto i dwie wrzuty w jeden dzień tego samego sprzedawcy na allegro.


Niech nawet wrzuca własne produkty - byle by naprawdę były okazjami - a to już ocenią Pepperowicze :-)
Mr.striX08/07/2020 07:40

Czy to ta: [Video] ?


Choćby i nawet to kto wali młotkiem po lampie? To był test lampy, gdzie nie było pokazane jak one w ogóle świecą Mam te "najtańsze chińczyki" i jakoś nie narzekam. Zamontowałem i świecą. O dziwo nic się z nimi nie dzieje jak na filmie.
Kupując pojedyńczą sztukę mam taniej. Co to za promocja im więcej tym drożęj?? Żadna promoca.
arcm08/07/2020 09:12

Kupując pojedyńczą sztukę mam taniej. Co to za promocja im więcej tym droż …Kupując pojedyńczą sztukę mam taniej. Co to za promocja im więcej tym drożęj?? Żadna promoca.taka promocja że jak chcesz coś sprzedać w normalnej cenie to robisz na allegro podwyżkę, następnie klikasz że -20%, albo -50% (to będzie lepszy efekt), wrzucasz to na pepperka i biznes się kreci.
Szkoda, że nie 1000 sztuk w pakiecie bo bym kupił... Na 10 sztuk to nie ma się co rozdrabniać. Jak ktoś potrzebuje oświetlić 5 garaży w okolicy to oferta jest dla niego
Ktoś zna jakieś sprawdzone oprawki na ledy i sodowe podwójne (2 świetlówki w jedynej oprawce)
Czy jesteś pewien
Hmph10/07/2020 00:53

Ktoś zna jakieś sprawdzone oprawki na ledy i sodowe podwójne (2 świetlówki …Ktoś zna jakieś sprawdzone oprawki na ledy i sodowe podwójne (2 świetlówki w jedynej oprawce)


Czy jesteś pewien, że chodzi Ci o lampy sodowe ? Lampy sodowe dają charakterystyczne monochromatyczne żółte światło i są używane (już coraz rzadziej) głównie do oświetlania ulic, parkingów czy ramp kolejowych.
@TesssssT nie, możliwe że chodziło mi o rtęciowa lub czymś podobnym (białe światło)
TesssssT08/07/2020 08:42

200% bełkotu marketingowego (nie wchodząc w ocenę samej okazji): "posiada b …200% bełkotu marketingowego (nie wchodząc w ocenę samej okazji): "posiada biały lakierowany odbłyśnik, który dzięki odbiciu światła zwiększa strumień świetlny o około 20%."Niech ktoś mi wytłumaczy, w czym pomaga odbłyśnik, znajdujący się z tyłu paska z diodami, które świecą w przeciwnym kierunku niż odbłyśnik - chyba że światło z tych diod potrafi samoistnie zakręcać do tyłu ....[Obrazek]TesssssT08/07/2020 08:42

200% bełkotu marketingowego (nie wchodząc w ocenę samej okazji): "posiada b …200% bełkotu marketingowego (nie wchodząc w ocenę samej okazji): "posiada biały lakierowany odbłyśnik, który dzięki odbiciu światła zwiększa strumień świetlny o około 20%."Niech ktoś mi wytłumaczy, w czym pomaga odbłyśnik, znajdujący się z tyłu paska z diodami, które świecą w przeciwnym kierunku niż odbłyśnik - chyba że światło z tych diod potrafi samoistnie zakręcać do tyłu ....[Obrazek]Proste. Pasek znajduje się w szklanej tubie LED a nie bezpośrednio na odbłyśniku. Szklana tuba LED (potocznie świetlówka) emituje światło dookolnie 320' a nie 120'-140', tak jak sama dioda. Jeśli producent nie zastosuje podkładki z lakierowanej blachy cześć światła będzie skierowane do tyłu i nie zostanie odbita. Jest to sposób na obniżanie kosztów skutkujące niższym efektywnym strumieniem świetlnym. Proponuję zakup dwóch różnych opraw (z blachą i bez blachy) i samodzielne porównanie.
No właśnie nie takie proste jak Ci się wydaje: doczytaj sobie w książkach np. w Resnick Robert, Haliday David, "Fizyka tom 2", rozdziały: 42 - Natura i rozchodzenie się światła, 43 - Odbicie i załamanie. Płaskie fale i płaskie powierzchnie, 44 - Odbicie i załamanie. Fale kuliste i powierzchnie kuliste, a z rozdziału 48 jeszcze 48-7 Rozpraszanie światła.

Jak już przeczytasz i przeprowadzisz obliczenia - to będziesz mógł dyskutować o przydatności tego "odbłyśnika". Owszem, odbłyśnik przydaje się w wypadku świetlówek wypełnionych gazem, w których świeci luminofor umieszczony na całej wewnętrznej powierzchni szklanej rury. Jednak w wypadku diod emitujących wiązkę (jak sam napisałeś) o kącie 120-140 stopni, plastikowa przezroczysta rurka nie spowoduje, że światło nagle zacznie zawracać. Co najwyżej kilka procent światła zostanie odbite od wewnętrznej powierzchni rurki (tej naprzeciw diody) i z tych kilku procent jedynie część odbije się efektywnie od "odbłyśnika".

To samo będzie z kloszem lampy - jeśli przepuszcza np. 90% światła, to pewnie nie więcej niż połowa odbitego światła trafiłaby na odbłyśnik, który znów by odbił tylko część z tej połowy, a następnie klosz przepuściłby jedynie 90% z tego co zostało odbite ...

W sumie - najwyżej kilka procent jaśniej będzie, gdy użyjemy odbłyśnika z malowanej na biało blachy. Znacznie lepszy efekt by przyniosło, gdyby zrezygnować jednocześnie z odbłyśnika i z plastikowej rurki wokół diody: tylko diody na laminacie oraz klosz.

PS. Nie raz bawiłem się luksomierzem porównując rozmaite lampy - z kloszami / bez kloszy, z odbłyśnikami gładkimi, rastrowymi, lakierowanymi, odbłyśnikami płaskimi, parabolicznymi, sferycznymi - tak - niektórzy, niestety, też projektują odbłyśniki sferyczne :-( ( jak przeczytasz polecaną książkę, to będziesz wiedzieć, dlaczego projektowanie odbłyśników sferycznych zwykle nie ma sensu).
Efekt - najlepszą efektywność daje połączenie odbłyśników lustrzanych i przezroczystych kloszy (a jeśli koniecznie trzeba się chronić przed olśnieniem - to wtedy zamiast przezroczystego klosza wybrać wysokiej klasy klosze pryzmatyczne).
Prześlij Komentarz
Avatar
@
  Tekst