Niestety, ta okazja już wygasła
-10% w wydawnictwie Fameart na książki i płytę
-64° Zakończono

-10% w wydawnictwie Fameart na książki i płytę

44,99zł49,90zł-10% 10,60zł
3
-64° Zakończono
-10% w wydawnictwie Fameart na książki i płytę
lis 28. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Niszowe wydawnictwo, niszowa literatura, ale może kogoś zainteresuje. Mikołajkowa promocja na trzy książki i płytę:

330577.jpgNa obcej ziemi – Izrael Joszua Singer - 39,90->35,90
Na obcej ziemi jest pierwszym polskim przekładem uważanych za mistrzowskie opowiadań autorstwa Izraela Joszuy Singera ilustrujących wielokulturowość ziem dawnej Rzeczypospolitej. Zbiór został wydany po raz pierwszy w Wilnie w 1925 roku. Zróżnicowany pod względem typów narracji, a także podejmowanych tematów – stanowi ewenement w ówczesnej literaturze jidysz, wykraczając poza ramy symbolicznego getta żydowskiego. Izrael Joszua Singer w doskonały literacko sposób prezentuje czytelnikowi mieszankę stylów, perspektyw, nacji, religii oraz złożony splot ludzkich losów.


330577.jpgTaniec Demonów – Ester Singer Kreitman - 44,90 -> 40,40
Powieść „Taniec demonów”, uważana za zbeletryzowaną autobiografię, to druga po „Rodowodzie” książka Ester Kreitman wydana w Polsce. Wcześniej zostały opublikowane jedynie fragment twórczości pisarki w tłumaczeniu Magdaleny Ruty. Ester Kreitman uważana jest za wybitną i pierwszą pisarkę w nurcie żydowskiej prozy feministycznej. Powieść jest wyrazem jej buntu przeciwko sytuacji dziewczynek wychowywanych w surowych, ortodoksyjnych domach, gdzie rola kobiety ograniczona była do gospodyni domowej, natomiast prawo do rozwoju i edukacji mieli tylko chłopcy.


330577.jpgRodowód – Ester Singer Kreitman - 34,90 ->31,40
Zbiór opowiadań „Rodowód” Ester Singer Kreitman ukazał się w 2016 roku nakładem wydawnictw Teatr NN – Ośrodek Brama Grodzka oraz Fame Art. Książka prezentuje opis codzienności w polskich miasteczkach żydowskich, realia życia na emigracji, a także niebanalny humor i wyjątkowy zmysł obserwacji autorki. „Rodowód” to pierwsze tak obszerne tłumaczenie twórczości pisarki na język polski.

330577.jpgThere is a star – Natalia Moskal - 49,90->44,99
There is a star – to tytuł trzeciej płyty Natalii Moskal. Album zawiera 14 piosenek znanych m.in. z włoskiego, powojennego kina w nowych aranżacjach Jana Stokłosy. Płyta została wydana w formie książki, w której przeczytać można o procesie powstawania płyty i o genezie jej tajemniczego tytułu. Utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę z wykorzystaniem m.in. akordeonu, wibrafonu, czy saksofonu. Album, który ukaże się 13 listopada, promuje słynny utwór Mambo Italiano, który śpiewali m.in. Betty, Midler, czy Dean Martin.
Aktualizacje społecznościowe
3 Komentarze
Prześlij Komentarz