Niestety, ta okazja wygasła 4 minuty temu.
138°
Opublikowano dzień temu

1 marca, Laboratorium Kultury Adebar w Kołobrzegu, Piątkowa Masakra Filmowa 16+, godz. 18, wstęp wolny

ZA DARMO15zł
Stacjonarnie: Zachodniopomorskie
Opublikowane przez
Hunt
Dołączył w 2015
2 809
2 708

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Na kolejnym spotkaniu obejrzymy film, który swoją premierę miał w 2005, a już można śmiało określić go jako klasykę irlandzkiego kina queer. Łączy w sobie historię nienormatywności z niesamowicie ważną dla Irlandczyków tematyką narodowości.Zabiera nas do burzliwych lat 70, gdzie główna bohaterka próbuje żyć w zgodzie ze swoją tożsamością, dorastając w nietolerancyjnym środowisku małego, katolickiego miasteczka.

Podczas poszukiwania swojej biologicznej matki odnajduje podobnych do siebie odtrąconych przez społeczeństwo ludzi, ale też niebezpieczeństwo związane z trwającą walką o niepodległość Irlandii.

Projekcję filmu poprzedzi prelekcja autorki cyklu, kołobrzeskiej maturzystki, Zochy. Po filmie przewidziana jest dyskusja. Pokaz przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia. *Kino „queer”, czyli zawierające wątki i postacie nieheteronormatywne (o innej orientacji niż heteroseksualna) i/lub niecisnormatywne (o innej tożsamości płciowej niż ta przypisana im przy urodzeniu). Jest tak stare, jak filmy same w sobie. Z powodu tematów, które dotyka, jego historia jest niesamowicie bogata i zawiła, a nie rzadko kontrowersyjna w oczach odbiorców.

 • 1.03.2024 (piatek) godz. 18.00
 • Piątkowa Masakra Filmowa w Adebarze (16+)
 • wstęp wolny
 • Laboratorium Kultury Adebar
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika xxeross
  To jakiś horror?
  Jak brzmi tytuł filmu?
  Awatar użytkownika Hunt
  Autor
  Tytuł jest w tytule okazji
 2. Awatar użytkownika peeperwon
  Za daleko