Niestety, ten kupon już wygasł
Zniżka na dobrą kawę od warszawskiej palarni Java Coffee Roasters
463° Zakończono

Zniżka na dobrą kawę od warszawskiej palarni Java Coffee Roasters

-15%
18
kwi 6.

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Dopiero co zamówiłem kawę ale to chyba czas spróbować czegoś z tej palarni.
Powyżej 70 zł przesyłka za darmo (paczkomat i fedex) - tak przynajmniej mi wyliczyło.
Dostawa od 13zł

O palarni kilka słów:
Jesteśmy warszawską palarnią kawy założoną w 2001 roku. Nasza mantra to GOOD COFFEE IS A HUMAN RIGHT®.
W naszej ofercie znajdziecie wyłączenie ziarna Arabiki, głównie z segmentu Specialty.
Liczy się dla nas nie tylko świeżość zbiorów oraz jakość ziaren, ale przede wszystkim budowanie uczciwych relacji z pracownikami. farmerami, dostawcami i klientami.

Kawę profiluje i wypala Mistrz Polski Coffee Roasting 2018 – Rafał Kaniewski.
Nasze kawy wypalane są w rzemiślniczych piecach LORING i DIEDRICH.
Od lat współpracujemy wyłącznie z zaufanymi dostawcami zielonych ziaren, którzy przekazują nam nie tylko pełne informacje o pochodzeniu kaw, ale również wspólnie z nimi uczestniczymy w ciekawych projektach.
Według nas dobra kawa to ta w której dominuje słodycz i doskonały balans – tego też szukamy dobierając profil palenia ziaren. Bierzemy udział w cuppingach bezpośrednio po zbiorach, co gwarantuje nam dostęp do najlepszych i najświeższych kaw Specialty. Za każdą kryją się ciekawe historie, ludzie którzy ciężko i uczciwie pracują, aby nam
ją dostarczyć.

Cieszymy się, że mamy możliwość poznania ich historii, uczciwie zapłacić za ziarna i podzielić się tym wszystkim z Wami.

np.
javacoffee.pl/pl/…tml45,00 zł 38,25zł
javacoffee.pl/pl/…tml47,00 zł 39,95zł
Aktualizacje społecznościowe
18 Komentarzy
W właśnie czegoś takiego potrzebowałem. Plusik
Polecacie coś konkretnego od nich?
CzarnyPtak06/04/2020 17:20

Polecacie coś konkretnego od nich?zaryzykuj wybierz sobie po stopniu palenia i profilu, ciezko polecic komus cos nie znajac go. Nie wiem jakie lubisz kawy i czego sie po nich spodziewasz. Sam od nich jeszcze nie bralem ale wiele slyszalem dobrego. Wybralem dwie i zamowilem.
Edytowane przez: "minerek" kwi 6.
O kurna, nie jest tania ta kawa. Jakby okazała się niesmaczna to bym sie wkurzył
CzarnyPtak06/04/2020 17:20

Polecacie coś konkretnego od nich?


Polecam te głównie jasno wypalane do przelewów
Kawa tak dobra ➕ że oczy z orbit wychodzą jak na tej miniaturce z okazji
A czy mają do frenchpressu?
ravho06/04/2020 20:48

A czy mają do frenchpressu?kazda sie nada, to kwestia wyboru smaku i zmiana mielenia. Raczej pod przelewy gdzie woda ma dluzszy kontakt z kawa
ravho06/04/2020 20:48

A czy mają do frenchpressu?


Do frenchpressu wybiera się kawę pod espresso. Ogólnie znają się na kawiue i na żadnej od nich się nia zawiodłem. Nie smakują jak te popularne z sieciówek :P.
Nie jest tania ale napewno warta swojej ceny.
ravho06/04/2020 20:48

A czy mają do frenchpressu?


W opisie kaw są sugerowane metody parzenia, zdecyduj tylko jakie aromaty Ci odpowiadają (na szczęście podają tą informację)
Poleciłby ktoś kawę ziarnistą do cappuccino?
Ziemniak_Ziemniakow06/04/2020 21:33

Do frenchpressu wybiera się kawę pod espresso. Ogólnie znają się na kawiue …Do frenchpressu wybiera się kawę pod espresso. Ogólnie znają się na kawiue i na żadnej od nich się nia zawiodłem. Nie smakują jak te popularne z sieciówek :P.Nie jest tania ale napewno warta swojej ceny.


Do French Pressu pod espresso? Skąd takie rewelacje? 😳
MarcinRoody06/04/2020 18:31

Polecam te głównie jasno wypalane do przelewów


Dzięki. O tego typu odpowiedź mi chodziło.
Tyle pinindzy i nawet daty palenia nie podadzą. Słabo
Wojciech_Czechowski06/04/2020 22:29

Do French Pressu pod espresso? Skąd takie rewelacje? 😳


Do french pressu polecana jest kawa wypalana do espresso, chociaż to też zależy od gustu. Można też użyć tej do metod przelewowych.

Masz 3 metody parzenia: pod espresso, grawitacyjna i immersja.
W grawitacyjnej w skrócie chodzi o to, że jest to metoda przelewowa. Tutaj poleca się kawy jasno palone, czyli tej do metod przelewowych.
W immersji zalewamy kawę na jakiś czas i ona w tym momencie się zaparza, tj. dochodzi do ekstrakcji kawy z ziaren. Polecane s tutaj kawy średnio palone.
Ziemniak_Ziemniakow07/04/2020 08:40

Do french pressu polecana jest kawa wypalana do espresso, chociaż to też z …Do french pressu polecana jest kawa wypalana do espresso, chociaż to też zależy od gustu. Można też użyć tej do metod przelewowych.Masz 3 metody parzenia: pod espresso, grawitacyjna i immersja.W grawitacyjnej w skrócie chodzi o to, że jest to metoda przelewowa. Tutaj poleca się kawy jasno palone, czyli tej do metod przelewowych.W immersji zalewamy kawę na jakiś czas i ona w tym momencie się zaparza, tj. dochodzi do ekstrakcji kawy z ziaren. Polecane s tutaj kawy średnio palone.


Widać, że gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo, w którym kościele...

Metod parzenia jest więcej. Grawitacyjne (np. drip, chemex), immersyjne (np. french press) lub mieszane (aeropress, clever) są metody alternatywne względem ciśnieniowego parzenia espresso.

To ostatnie to zupełnie inna bajka, więc nie wiem skąd pomysł, żeby do french press'a wybierać kawę wypalaną pod espresso. Wybierasz taką, jaka odpowiada Twoim gustom smakowym, po prostu.
Wojciech_Czechowski07/04/2020 09:53

Widać, że gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo, w którym kościele... Metod pa …Widać, że gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo, w którym kościele... Metod parzenia jest więcej. Grawitacyjne (np. drip, chemex), immersyjne (np. french press) lub mieszane (aeropress, clever) są metody alternatywne względem ciśnieniowego parzenia espresso. To ostatnie to zupełnie inna bajka, więc nie wiem skąd pomysł, żeby do french press'a wybierać kawę wypalaną pod espresso. Wybierasz taką, jaka odpowiada Twoim gustom smakowym, po prostu.


Ale skąd ktoś ma wiedzieć która kawę wybrać do jakiej metody parzenia. Zgoda, że wszystko zależy od gustu, ale jak nie wiesz która Ci lepiej będzie smakować to raczej wybierasz ta, która jest bardziej polecana pod dana metodę palenia. Do grawitacyjnych -> jasno, do immersyjnych -> średnio.
O dziękuję, 3 speciality zamówione od Tommy Cafe, wezmę tu z 1-2 i do tego filtry do Chemexa, bo chyba mają najtaniej jak widziałem
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst