Niestety, ten kupon już wygasł
Autonablask.pl - rabat 15%
169° Zakończono

Autonablask.pl - rabat 15%

-15%
49
lip 2.

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Niezła zniżka na artykuły samochodowe w sprawdzonym sklepie.
Warto jeśli ktoś dba o swój samochód i zależy mu na ponadprzeciętnej jakości stosowanych produktów.
Nie będę polecał nic konkretnego bo temat jest dość rozległy. Ewentualnie pytajcie w komentarzach jaki dressing do opon, do plastików, itd. postaram się coś polecić.
Poza jeśli temat jest wam obcy to możecie ogarnąć na forum kosmetykaaut.pl
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

49 Komentarzy
Polecam sklep
Czy APC od RR można myć skórę naturalną?
Kpax02/07/2019 16:24

Czy APC od RR można myć skórę naturalną?


Bardziej polecam dedykowane zestawy - choćby colourlock
skończyła mi się aktywna piana - używałem valet pro, czy shiny garage 5l za 70zł to dobry wybór?
po zmyciu piany myję auto na dwa wiadra - w jednym jakiś szampon (jakiś autoland z woskiem + trochę apc), w drugim czysta woda. Często po kombinacji piana + szampon nie wszystko z lakieru schodzi (resztki ptasich g itp) - czy warto do szamponu dodać coś typu krwawa felga czy polecacie jakiś konkretny szampon?
Kpax02/07/2019 16:24

Czy APC od RR można myć skórę naturalną?


Żadnym APC nei polecam myć skóry. A jeżeli masz naturalną skórę i nie jest zapuszczona - to ja polecam polecieć do rossmana, kupić za 2zł szare mydło i szarym mydłem czyścić - najlepszy efekt, dobrze czyści i nie szkodzi skórze. No i jest tanio.
Kk8802/07/2019 16:30

skończyła mi się aktywna piana - używałem valet pro, czy shiny garage 5l za …skończyła mi się aktywna piana - używałem valet pro, czy shiny garage 5l za 70zł to dobry wybór?po zmyciu piany myję auto na dwa wiadra - w jednym jakiś szampon (jakiś autoland z woskiem + trochę apc), w drugim czysta woda. Często po kombinacji piana + szampon nie wszystko z lakieru schodzi (resztki ptasich g itp) - czy warto do szamponu dodać coś typu krwawa felga czy polecacie jakiś konkretny szampon?Chcesz dodać do zmywania lakieru krwawą felgę? Osz ku***..

Ja już staram się nie używać pianownicy (też mam valet pro) bo to już wg. mnie zbyt agresywny krok.

Od siebie polecam właśnie szampon Autolandu z woskiem pszczelim.
Edytowane przez: "Lukasz2016" lip 2.
Lukasz201602/07/2019 16:33

Chcesz dodać do zmywania lakieru krwawą felgę? Osz ku***.. Ja już staram si …Chcesz dodać do zmywania lakieru krwawą felgę? Osz ku***.. Ja już staram się nie używać pianownicy (też mam valet pro) bo to już wg. mnie zbyt agresywny krok.Nigdy tego nie robiłem, ale np. wg opisu adbl vampire można tak robić.
Mi bardziej zależy na tym, żeby po zmyciu piany i użyciu szamponu nie trzeba było 'trzeć' miejsc nadal brudnych - bo tak zrobię więcej rys niż pożytku.
Natomiast nie spotkałem się ze stwierdzeniem, że pianownica to agresywny krok, czemu miałoby tak być?
Lukasz201602/07/2019 16:33

Chcesz dodać do zmywania lakieru krwawą felgę? Osz ku***.. Ja już staram si …Chcesz dodać do zmywania lakieru krwawą felgę? Osz ku***.. Ja już staram się nie używać pianownicy (też mam valet pro) bo to już wg. mnie zbyt agresywny krok.Od siebie polecam właśnie szampon Autolandu z woskiem pszczelim.


Co takiego AGRESYWNEGO jest w używaniu pianownicy?
Kk8802/07/2019 16:30

skończyła mi się aktywna piana - używałem valet pro, czy shiny garage 5l za …skończyła mi się aktywna piana - używałem valet pro, czy shiny garage 5l za 70zł to dobry wybór?po zmyciu piany myję auto na dwa wiadra - w jednym jakiś szampon (jakiś autoland z woskiem + trochę apc), w drugim czysta woda. Często po kombinacji piana + szampon nie wszystko z lakieru schodzi (resztki ptasich g itp) - czy warto do szamponu dodać coś typu krwawa felga czy polecacie jakiś konkretny szampon?


Nie dodawaj pod żadnym pozorem do piany/szamponu krwawej felgi. Jeśli chcesz pozbyć się organicznych brudów zastosuj specjalny środek na ptasie odchody. Popryskaj punktowo, następnie pozostaw na chwile, nałóż krwawą felgę w tym czasie (na felgi nie lakier) i rozprowadź pędzlem lub gąbką, następnie aktywna piana i szampon metodą na dwa wiadra. jeśli nadal nie jesteś zadowolony z efektu przed aktywną pianą użyj środka do żywicy/asfaltu (spryskaj tylko do linii klamek i nie pozostaw do wyschnięcia!). Powodzenia!
Kk8802/07/2019 16:37

Nigdy tego nie robiłem, ale np. wg opisu adbl vampire można tak robić.Mi ba …Nigdy tego nie robiłem, ale np. wg opisu adbl vampire można tak robić.Mi bardziej zależy na tym, żeby po zmyciu piany i użyciu szamponu nie trzeba było 'trzeć' miejsc nadal brudnych - bo tak zrobię więcej rys niż pożytku.Natomiast nie spotkałem się ze stwierdzeniem, że pianownica to agresywny krok, czemu miałoby tak być?


Może spróbuj w takim razie agresywniejszej piany o odczynie zasadowym? Nigdy tego nie stosowałam więc ciężko mi się wypowiedzieć.
ŚMIESZNE_PIENIADZE_HAHAH02/07/2019 16:39

Nie dodawaj pod żadnym pozorem do piany/szamponu krwawej felgi. Jeśli c …Nie dodawaj pod żadnym pozorem do piany/szamponu krwawej felgi. Jeśli chcesz pozbyć się organicznych brudów zastosuj specjalny środek na ptasie odchody. Popryskaj punktowo, następnie pozostaw na chwile, nałóż krwawą felgę w tym czasie (na felgi nie lakier) i rozprowadź pędzlem lub gąbką, następnie aktywna piana i szampon metodą na dwa wiadra. jeśli nadal nie jesteś zadowolony z efektu przed aktywną pianą użyj środka do żywicy/asfaltu (spryskaj tylko do linii klamek i nie pozostaw do wyschnięcia!). Powodzenia!dzięki - nie chciałem dodawać do piany/szampony krwawej felgi, tylko nanieść na te miejsca, gdzie brud po pianie i środku ("ultra ekstra mocny środek do odchodów") w kontakcie z rękawicą z szamponem nadal nie chce zejść. W ogóle dobra to jest kolejność: na suche auto nakładam pianę, spłukuję, następnie środek na odchody, spłukuję te miejsca i rękawica z szamponem?
Kk8802/07/2019 16:37

Nigdy tego nie robiłem, ale np. wg opisu adbl vampire można tak robić.Mi ba …Nigdy tego nie robiłem, ale np. wg opisu adbl vampire można tak robić.Mi bardziej zależy na tym, żeby po zmyciu piany i użyciu szamponu nie trzeba było 'trzeć' miejsc nadal brudnych - bo tak zrobię więcej rys niż pożytku.Natomiast nie spotkałem się ze stwierdzeniem, że pianownica to agresywny krok, czemu miałoby tak być?


Ogólnie produkty typu krwawa felga i t&g remover używa się na suchy lakier przed glinkowaniem żeby pozbyć się z powierzchni lakieru całego syfu. Do mycia co tygodniowego raczej się tego nie stosuje (chyba, że coś mnie ominęło). Zainwestowałbym w porządną rękawicę/pad do mycia, nie zdarzyło mi się żeby podczas mycia na 2 wiadra nie zmyć ptasiego bombardowania, kwestia przejechania rękawicą kilka razy więcej (ważne by było dużo wody z szamponem) chyba, że masz jakieś zmutowane ptaki u siebie I tak jak wyżej koledzy wspomnieli, pokombinuj z pianą. Ważne też czym spłukujesz, jak myjką to już samo jej ciśnienie powinno ruszyć te
Edytowane przez: "4rtur" lip 2.
Kk8802/07/2019 16:42

dzięki - nie chciałem dodawać do piany/szampony krwawej felgi, tylko na …dzięki - nie chciałem dodawać do piany/szampony krwawej felgi, tylko nanieść na te miejsca, gdzie brud po pianie i środku ("ultra ekstra mocny środek do odchodów") w kontakcie z rękawicą z szamponem nadal nie chce zejść. W ogóle dobra to jest kolejność: na suche auto nakładam pianę, spłukuję, następnie środek na odchody, spłukuję te miejsca i rękawica z szamponem?


Ja robię to dokładnie tak:

[ ] Exterior
[ ] Felgi
[ ] Wyszorować nadkola szczotką do nadkoli - ADBL Little Rascal Brush Gold
[ ] Umyć felgi uniwersalnym środkiem czyszczącym - ADBL APC (1:4), szczotka ADBL Wheel Dagger
[ ] ADBL Vampire Liquid - nanieść na powierzchnię, zostawić na 5-15 minut
[ ] Rozprowadzić pędzlem lub gąbką
[ ] Spłukać tylko felgi wodą pod ciśnieniem nie doprowadzając do wyschnięcia
[ ] Spryskanie frontu środkiem od owadów - ADBL Beetle Juice Squeezer
[ ] Spryskanie do linii klamek środkiem rozpuszczającym smołę i żywicę - ADBL Tar and Glue Remover
[ ] Aktywna piana - ADBL Yeti (1:9) - rozrobić z ciepłą wodą w proporcjach 1:1 - (rozprowadzić na suchy zimny lakier)
[ ] Spłukać po kilku minutach, nie dopuścić do zaschnięcia
[ ] Szampon samochodowy - ADBL Snowball (50ml/10l) - Wiadro 19l - roztwór 100ml na całe wiadro wody
[ ] Metoda na dwa wiadra, nie dopuścić do wyschnięcia karoseri - wiadro z szamponem z wodą demineralizowaną lub z ciepłą wodą z szamponem
[ ] Spłukać wodą
[ ] Osuszyć lakier ręcznikiem z mikrofibry
[ ] Umyć lakier zaraz po szamponie Quick detailer - ADBL QD1 - usuwa ślady twardej wody
[ ] Rozpylić na suchy lakier
[ ] Przetrzeć mikrofibrą do sucha
[ ] Umyć końcówki wydechu - ADBL APC
[ ] Nałożyć wosk - ADBL Quick Wax - umyć jeszcze raz auto szamponem przed woskowaniem, rozprowadzić na czysty suchy lub mokry lakier, przetrzeć mikrofibrą do sucha
[ ] Szyby - umyć szyby środkiem do szyb, umyć lusterka zewnętrzne - środkiem pryskać na mikrofibre
[ ] Dressing do opon - ADBL Black water
[ ] Rozprowadzić na opony za pomocą gąbki ADBL One Shot Tire Pas - pozostawić do wyschnięcia
[ ]
[ ]
[ ] Interior
[ ] Odkurzyć w środku
[ ] Wyczyścić dywaniki - płyn do dywanów
[ ] Umyć szyby wewnątrz, ranty szyb, lusterko wewnętrzne, szyberdach - środek pryskać na mikrofibre
[ ] Elementy kokpitu umyć - Uniwersalny środek czyszczący - ADBL APC (1:80)
[ ] Umyć wewnętrzne części lakierowane drzwi, progi, wlew paliwa i inne zakamarki ADBL APC -> ADBL QD1
[ ] Odświeżacz do auta - ADBL Magic Mist - spryskać pod dywaniki i na materiałowe elementy
[ ] Zawieszka zapachowa
[ ] ADBL Bonnet - podsufitka, tapicerka materiałowa, dywaniki
[ ] ADBL Interior Quick Detailer
[ ] ADBL Interior Wow lub ADBL Matt Max & Vinyl Protectant- dressing do wszystkich tworzyw sztucznych w aucie
Co najlepiej na smołę i "dziwne" rzeczy na drzwiach?
Kpax02/07/2019 16:24

Czy APC od RR można myć skórę naturalną?


APC wysuszy skórę i może ją odbarwić. Zastosuj dedykowane do tego cleanery i impregnaty (np. Colurlock, Gliptone, RR Customs). Szare mydło również odpada, naturalna skóra ma pH w granicy 4,5-5, szare mydło około 9,5-10. Oczywiście jak ktoś woli po Januszowemu, to szare mydło da radę, ale później trzeba obniżyć pH skóry impregnatem/zabezpieczniem/utrwalaczem np. Leder Versiegelung od Colourlock.
Jaki polecacie dressing do wnętrza żeby wyszło na matowo
ŚMIESZNE_PIENIADZE_HAHAH02/07/2019 16:39

Nie dodawaj pod żadnym pozorem do piany/szamponu krwawej felgi. Jeśli c …Nie dodawaj pod żadnym pozorem do piany/szamponu krwawej felgi. Jeśli chcesz pozbyć się organicznych brudów zastosuj specjalny środek na ptasie odchody. Popryskaj punktowo, następnie pozostaw na chwile, nałóż krwawą felgę w tym czasie (na felgi nie lakier) i rozprowadź pędzlem lub gąbką, następnie aktywna piana i szampon metodą na dwa wiadra. jeśli nadal nie jesteś zadowolony z efektu przed aktywną pianą użyj środka do żywicy/asfaltu (spryskaj tylko do linii klamek i nie pozostaw do wyschnięcia!). Powodzenia!


Przy używaniu środków do smoły/asfaltu radzę omijać wszelkiej maści plastiki, w tym lampy, bo może pojawić się biały nalot.
Polecisz jakiś preparat który odświeży plastiki wewnątrz auta? Może poor boy?
Nielsen finesse
Edytowane przez: "shorg" lip 2.
MASS02/07/2019 17:39

Polecisz jakiś preparat który odświeży plastiki wewnątrz auta? Może poor bo …Polecisz jakiś preparat który odświeży plastiki wewnątrz auta? Może poor boy?


Poorboy, ewentualnie interior wow od ADBL
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst