Opublikowano 7 stycznia 2024

Zwrot produktów na włoski Amazon

Hej Peperki,

Czy ktoś miał z Was doświadczenie z zwrotem produktów na włoski Amazon? Zwracałem już na francuski i wygląda to nieco inaczej niż na włoskim. Mianowicie wygenerowali mi kod kreskowy, który miałem wrzucić do paczki - kuriera miałem zamówić sam (w przypadku francuskiego oni mi wygenerowali etykietę).

No i wszystko fajnie, zamówiłem DPD z ubezpieczeniem za 120zl - przesyłka według DPD doręczona 11.12.2023 - Amazon twierdzi że jej nie ma, ale że procesowanie może trwać do 60 dni. Francuski Amazon zwrot mi przetworzył w jeden dzień.

Zapytałem amazona co w przypadku gdy po 60 dniach nie będzie widać zwrotu - odpowiedzieli żebym gadał z DPD i takie koło zamknięte.

Czy ktoś z Was miał podobne przygody?
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Shaco2219
  przetwarzają zazwyczaj w 2-3 tygodnie od doręczenia, chyba 4 euro zwrotu za kuriera dostaniesz
  ale ostatnio amazony słabo sobie radzą, wersja polska najgorzej ze wszystkich w eu nawet na ceneo już się nie reklamują:
  ceneo.pl/skl…774

  Może przez święta trochę się ci wydłuży czas, ale do końca stycznia będziesz miał kasę na koncie.
  Awatar użytkownika busso_v6
  Autor
  O, a mi pisali na czacie, że dostanę pełną kwotę 😁 no nic, narazie od 11.12.2023 cisza, nawet brak potwierdzenia, że oni zwrot mają.
 2. Awatar użytkownika bloom
  Wpisz w pepperowej wyszukiwarce "Amazon.it" i poczytaj dyskusje. Zdziwisz się, ile osób ma problem z włoskim Amazonem i czasem nie odzyskuje kasy, jak nie zrobi chargebacku w banku.
  Awatar użytkownika busso_v6
  Autor
  Chyba sam skorzystam z chargeback'a - przy okazji złożę reklamację do DPD i zobaczymy co DPD powie w tej sprawie - bo nic mnie już chyba nie zdziwi - nawet to, że paczka ma status doręczonej a Amazon jej nie ma