zwrot pieniędzy z Amazon gdy sprzedawcą jest inny sklep

11
paź 15. 2019
Cześć,

Zastanawiam sie nad zakupem z Amazon pewnej rzeczy, która jest poniżej połowy ceny rynkowej. Sprzedawcą nie jest amazon tylko inny sklep. Sklep ma jedną jedyną opinię która jest negatywna. "Zamówienie nieotrzymane, brak odpowiedzi od sprzedawcy". Wie ktoś jak wygląda zwrot z Amazon gdy sprzedawcą jest ktos inny? Płatność kartą, przez serwis Amazon.
Aktualizacje społecznościowe
11 Komentarzy
Co może pójść nie tak?
Kupiłem kiedys na niemieckim amazonie rzecz z zewnętrznego sklepu, który jak się później okazało był scamem, kasę zwrócili.
Było też na peperze kilka informacji, że taki sklep wysyła info, że płatność nie doszła do skutku i proszą o przelew na podane konto.
szeryf15/10/2019 11:58

Co może pójść nie tak? Kupiłem kiedys na niemieckim amazonie rzecz z …Co może pójść nie tak? Kupiłem kiedys na niemieckim amazonie rzecz z zewnętrznego sklepu, który jak się później okazało był scamem, kasę zwrócili.Było też na peperze kilka informacji, że taki sklep wysyła info, że płatność nie doszła do skutku i proszą o przelew na podane konto.


To chyba zaryzykuję najwyżej zamrożę pieniądze na kilka miesięcy
Szansa na realizację takiego zamowienia jest 0.1%. A co do zwrotu to mi na revolucie zdjeli blokade ze srodkow nastepnego dnia po anulacjji zamowienia (po kontakcie na czacie).
Edytowane przez: "Jonnie" paź 15. 2019
Jonnie15/10/2019 13:03

Szansa na realizację takiego zamowienia jest 0.1%. A co do zwrotu to …Szansa na realizację takiego zamowienia jest 0.1%. A co do zwrotu to mi na revolucie zdjeli blokade ze srodkow nastepnego dnia po anulacjji zamowienia (po kontakcie na czacie).


Zastanawiam się np co myśleć o takim sprzedawcy:

amazon.de/sp?…ID=


wygląda to bardziej niż dziwnie. Czy produkty od kogoś takiego mają szansę do mnie dotrzeć i czy będą oryginalne. Myślałem o armaturze Grohe
Edytowane przez: "lobr" paź 15. 2019
Nazwa firmy mówi sama za siebie: Fangshanxianxinglongwujinriza
Jonnie15/10/2019 13:11

Nazwa firmy mówi sama za siebie: Fangshanxianxinglongwujinriza


jakby tak próbować to przeczytać to brzmi po chińsku, może u nich to normalna nazwa
@lobr Wysyłka z Chin - odpuściłbym. Pieniądze zwrócą, ale jeśli faktycznie wyślą, i doliczą VAT, to będziesz musiał go zapłacić. Na Marketplace najlepiej kupować z realizacją przez Amazon, nawet od zewnętrznych sprzedawców. Są też solidni Majfrendy na Amazonie, którzy wysyłają z UE, np. z Yi Store
Edytowane przez: "Kaban" paź 15. 2019
Kaban15/10/2019 14:44

@lobr Wysyłka z Chin - odpuściłbym. Pieniądze zwrócą, ale jeśli faktycznie …@lobr Wysyłka z Chin - odpuściłbym. Pieniądze zwrócą, ale jeśli faktycznie wyślą, i doliczą VAT, to będziesz musiał go zapłacić. Na Marketplace najlepiej kupować z realizacją przez Amazon, nawet od zewnętrznych sprzedawców. Są też solidni Majfrendy na Amazonie, którzy wysyłają z UE, np. z Yi Store


Jest jakiś wzór którym można policzyć ile VAT mogą doliczyć? Zastanawiam się jak wygląda zwrot do Chin jeśli okaże się że towar nie jest oryginalny. Cena jest połowę niższa niż najniższa z Ceneo.

Kupiłem jedną rzecz na spróbowanie od amazon.de/sp?…ID=

wydało mi się być w miarę wiarygodne patrząc po opiniach. Wysyłka miesiąc ale nie zależy mi na szybkiej wysyłce.
lobr15/10/2019 14:51

Jest jakiś wzór którym można policzyć ile VAT mogą doliczyć? Zastanawiam si …Jest jakiś wzór którym można policzyć ile VAT mogą doliczyć? Zastanawiam się jak wygląda zwrot do Chin jeśli okaże się że towar nie jest oryginalny. Cena jest połowę niższa niż najniższa z Ceneo.Kupiłem jedną rzecz na spróbowanie od https://www.amazon.de/sp?_encoding=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=0&isCBA=&marketplaceID=A1PA6795UKMFR9&orderID=302-4134461-1369114&seller=AR3ZLPJGUO0WE&tab=&vasStoreID=wydało mi się być w miarę wiarygodne patrząc po opiniach. Wysyłka miesiąc ale nie zależy mi na szybkiej wysyłce.


23% VAT + obsługa (zależnie czy wysyłają kurierem czy pocztą). Nie wiem jak wygląda odsyłanie w tym wypadku, stawiam na to że koszt jest po twojej stronie. Skontaktuj się ze sprzedawcą i zapytaj. Drugi sprzedawca wygląda sensowniej, ale z kolei wysyła z USA - tutaj podatki dodatkowo pewniejsze niż z Chin.
Kaban15/10/2019 14:55

23% VAT + obsługa (zależnie czy wysyłają kurierem czy pocztą). Nie wiem jak …23% VAT + obsługa (zależnie czy wysyłają kurierem czy pocztą). Nie wiem jak wygląda odsyłanie w tym wypadku, stawiam na to że koszt jest po twojej stronie. Skontaktuj się ze sprzedawcą i zapytaj. Drugi sprzedawca wygląda sensowniej, ale z kolei wysyła z USA - tutaj podatki dodatkowo pewniejsze niż z Chin.


Dziwne, zapłaciłem kartą revolut przez ten taki formularz na Amazon, dostałem wiadomość od sprzedawcy w stylu "jakieś tam wewnętrzne problemy z płatnościami i prosze wpłać nam na konto" podejrzane mi się to wydaje . Nie jestm jakimś doświadczonym użytkownikiem Amazon, ale hmm coś mi tu nie gra
lobr16/10/2019 10:19

Dziwne, zapłaciłem kartą revolut przez ten taki formularz na Amazon, do …Dziwne, zapłaciłem kartą revolut przez ten taki formularz na Amazon, dostałem wiadomość od sprzedawcy w stylu "jakieś tam wewnętrzne problemy z płatnościami i prosze wpłać nam na konto" podejrzane mi się to wydaje . Nie jestm jakimś doświadczonym użytkownikiem Amazon, ale hmm coś mi tu nie gra


Nie płać, skontaktuj się z Amazonem.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst