Zwrot pieniędzy na nie mój rachunek

7
paź 1. 2019
Cześć, w jednej z promocji ASUSa na "cashback" wpisałem konto bankowe nie należące do osoby z faktury (dołączonej jako dowód zakupu). W regulaminie jest napisane że zwrot będzie na konto właściciela faktury. Ale wpisywany był tylko numer IBAN i BIC, czy w takich promocjach rzeczywiście jest to sprawdzane i czy można jakoś w ten sposób sprawdzić kto jest właścicielem rachunku bankowegoo?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
7 Komentarzy
A skąd my to mamy wiedzieć. Zadzwoń do nich na numer podany w regulaminie albo napisz im maila z wyjaśnieniem i tyle.
Podejrzewam , ze nie beda się czepiać.. wątpię aby bank mógł od tak sobie podac kto jest właścicielem rachunku w dobie rodo
Nie sprawdzą tego.
@Kamil_Kulka Może być sytuacja, że wpiszą twoje dane z faktury i numer konta osoby trzeciej. W takiej sytuacji bank może zablokować przelew (chociaż dawno mi się to nie zdażyło).
Kaban02/10/2019 13:35

@Kamil_Kulka Może być sytuacja, że wpiszą twoje dane z faktury i numer kon …@Kamil_Kulka Może być sytuacja, że wpiszą twoje dane z faktury i numer konta osoby trzeciej. W takiej sytuacji bank może zablokować przelew (chociaż dawno mi się to nie zdażyło).


Bank tego nie zrobi.

W Polsce liczy się numer konta a nie JAKIEŚ dane.
LisPromocji02/10/2019 20:20

Bank tego nie zrobi.W Polsce liczy się numer konta a nie JAKIEŚ dane.


Z tego co wiem, zależy to też od kwoty przelewu. Przy małych kwotach tego nie sprawdzają, ale przy większych może być problem. Oczywiście chodzi już o znaczne sumy.
Dane odbiorcy (nazwa adres itp.) mają znaczenie przy ewentualnych reklamacjach przelewów, na przykład błędnie wpisanym numerze rachunku (jeśli jakimś cudem suma kontrolna się zgodzi). Wtedy na wniosek nadawcy bank może taki przelew cofnąć. Natomiast nadawca nie ma możliwości sprawdzenia do kogo należy rachunek o zadanym numerze.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje