Zwrot niesłusznie pobranych opłat w Banku Millenium

sty 21. 2020
Uwaga! Ten zwrot dotyczy każdej osoby, która posiada konto w Banku Millenium, miała przez jakiś czas bądź nadal ma aktywną usługę powiadomień sms o zmianach na koncie i dostawała smsy od Banku o:
- wpłatach własnych (wpłatomat lub oddział);
- zwrotach środków przez sam Bank (zablokowane przez zajęcie komornicze i zwrócone lub zwrot niesłusznie pobranej opłaty, możliwe też, że sms o wzroście bilansu lokaty o uzyskany procent)
- inne wpływy nie będące "przelewami przychodzącymi" a innym rodzajem "uznań".

I tu jest pies pogrzebany: prawo bankowe określa wyraźnie czym jest "uznanie", a czym "przelew przychodzący". Pierwsze dotyczy zdarzeń wpływających dodatnio na stan konta, drugie jest tylko jednym z rodzajów tych zdarzeń.

Jeśli dostajecie/dostawaliście smsy o uznaniach zamiast tylko o przelewach przychodzących, to bez problemu powinniście otrzymać zwrot niesłusznie naliczonych opłat w okresie aktywnej usługi MilleSMS.
Moja reklamacja była pierwszą w Polsce tego typu, mimo tego, że bank wedle słów pracowników 2 oddziałów i infolinii "traktuje wszystkie uznania jako przelewy przychodzące", to bank nie może w ten sposób naliczać opłat, gdyż nie realizuje uruchomionej przez klienta usługi w taki sposób, jak przedstawiono to na stronie www (brak wyboru:
*uznania
*przelewy przychodzące
Jak to sprawdzić u siebie, logując się przez przeglądarkę www przedstawiłem poniżej:

Nie jest to oferta dot. rabatu, wyprzedaży itp., wiem to jest sposób na odzyskanie środków, które już zostały od Was pobrane, ale chyba warto było dodać tą okazję?
Sam wpis w "Dyskusjach" by nie dotarł do tak dużej ilości osób jak przedstawienie tego w formie okazji.
No i proszę nie narzekać, że dotyczy to jednak wąskiego grona, bo użytkowników Peppera, którzy mają konto w Millenium i usługę uruchomioną, bo Outlety Biedronki są rzadkością w Polsce a część okazji wylotów/wycieczek, to ostatnie kilka miejsc i choćby 10 osób skorzystało, to kwota mojego zwrotu pokazuje, że jest po co takie rzeczy też wrzucać.

227815.jpg
Ktoś dostanie zwrot 7zł a kto inny może dostać ponad 100zł, to zależy od ilości operacji, ilości smsów poza pakietem, które się naliczały i długości okresu aktywnej usługi MilleSMS.

P.S. Jeśli poprawią na stronie i dodadzą do wyboru "uznanie" i "przelew przychodzący", zwrot też będzie przysługiwał!

227815.jpg227815.jpgTo ile cebulionów straciliście na tym policzą Wam na infolinii, reklamacj rozpatrują do 15dni roboczych, ja dostałem zwrot 12-go dnia. Polecam tą formę złożenia reklamacji, bo w oddziale Wam przyjmą reklamację, ale i tak odeślą na infolinię celem sprawdzenia ile naliczono noesłusznie.
Aktualizacje społecznościowe
Dyskusje

13 Komentarzy