Zwrot na amazon.de

22
paź 26. 2019
Cześć. Wpadając w szał zakupowy na amazon.de kupiłem coś, co okazało się niezbyt trafionym pomysłem, dlatego chcę skorzystać ze zwrotu.

Przeszedłem wszystkie kroki procedury, lecz jest jedna kwestia, której nie rozumiem. Amazon chce, żebym wydrukował podsumowanie zwrotu i wrzucił je do paczki - ale nigdzie nie mogę znaleźć czegoś takiego jak "podsumowanie zwrotu".

Jako dowód w sprawie dołączam screena z tym, co amazon oferuje mi ostatecznie do wydruku. Pomijając etykietę zwrotu.

Wiecie może czym jest to podsumowanie zwrotu i gdzie je znajdę?196717-FUWgw.jpg
Aktualizacje społecznościowe
22 Komentarze
Na tym twoim wydruku masz list przewozowy DHL . A pod nim jest to podsumowanie zwrotu. Oddzielone linia albo kropkami do przecięcia.
JerzyB26/10/2019 18:07

Na tym twoim wydruku masz list przewozowy DHL . A pod nim jest to …Na tym twoim wydruku masz list przewozowy DHL . A pod nim jest to podsumowanie zwrotu. Oddzielone linia albo kropkami do przecięcia.


A tak właśnie mi się zdawało. Czyli po prostu wydrukuję dwa egzemplarze, z jednego sobie wytnę list przewozowy i nakleję na paczkę, drugi wrzucę do paczki.
Na górze powinieneś mieć dane Amazona niżej 3 x kod kreskowy ostani ma napis JJD .... i to jest nr śledzenia. A pod tym powinieneś mieć oddzielone przerywanymi kreskami. Ten kod do wlozenia do paczki
JerzyB26/10/2019 18:30

Na górze powinieneś mieć dane Amazona niżej 3 x kod kreskowy ostani ma nap …Na górze powinieneś mieć dane Amazona niżej 3 x kod kreskowy ostani ma napis JJD .... i to jest nr śledzenia. A pod tym powinieneś mieć oddzielone przerywanymi kreskami. Ten kod do wlozenia do paczki


Czyli do paczki ma polecieć kod podpisany JJD? Dziwne to wszystko jakieś jest, bez żadnego opisu z ich strony. Jeszcze spróbuję się jakoś skontaktować z ich supportem co mają do powiedzenia w tej sprawie.
Nie!!! Kod kreskowy odpisany JDD razem z całym listem na paczk e
To co jest pod tym jdd do paczki
JerzyB26/10/2019 18:50

Nie!!! Kod kreskowy odpisany JDD razem z całym listem na paczk e


No tak, tak też bym zrobił.

JerzyB26/10/2019 18:51

To co jest pod tym jdd do paczki


Pod tym jdd nic nie ma.
Jakby co, to gdy będzie pan w InMedio oddać paczkę i powiedzą panu że oni tych paczek nie akceptują, to wystarczy poprosić innego pracownika. Ja już tak miałem dwa razy przy zwrocie że mi wmawiano że oni obsługują tylko zwroty Zalando, ale po telefonie na infolinię DHL okazywało się, że jednak można w InMedio i w Żabkach nadawać te zwroty tylko nie każdy pracownik wie jak to wbić i po prostu mówi że się nie da
AndItsGone26/10/2019 18:44

Jakby co, to gdy będzie pan w InMedio oddać paczkę i powiedzą panu że oni t …Jakby co, to gdy będzie pan w InMedio oddać paczkę i powiedzą panu że oni tych paczek nie akceptują, to wystarczy poprosić innego pracownika. Ja już tak miałem dwa razy przy zwrocie że mi wmawiano że oni obsługują tylko zwroty Zalando, ale po telefonie na infolinię DHL okazywało się, że jednak można w InMedio i w Żabkach nadawać te zwroty tylko nie każdy pracownik wie jak to wbić i po prostu mówi że się nie da


Dziękuję za informację. Oby jednak moje kłopoty skończyły się na tym z czym teraz walczę
W Inmedio akurat często zdarza się ze jest tylko jeden pracownik, ale gdybyś akurat tam nadawał paczkę to w razie czego podpowiedz sprzedawcy ze paczkę nadaje się na krajowym dhl i z tego co pamietam musi wpisać ten długi numer nadania pod kodem kreskowym. Pracowałem w Inmedio i kiedyś trafiła mi się taka „nietypowa” paczka.
Edytowane przez: "pisionty" paź 26. 2019
Gdyby ktoś natrafił na ten sam problem i nie wiedział co zrobić, to:
- "podsumowanie zwrotu" jest od razu zawarte w etykiecie zwrotnej (jeden z kodów kreskowych),
- oprócz klejenia na pudełku, wrzuciłem do pudełka wydrukowaną etykietę i fakturę,
- zwrot przyznany bezproblemowo, pieniądze miałem na koncie jeszcze przed odebraniem paczki przez Amazon.
A koszty wysyłki kto ponosi?
Pytanie dotyczące tematu - trzeba przyjmować paczkę i przechodzić przez procedurę zwrotu opisaną tutaj czy można odmówić przyjęcia paczki od kuriera? (paczka w drodze z Amazon De którą na 100% chcę zwrócić)
Raltay26/11/2019 12:02

Pytanie dotyczące tematu - trzeba przyjmować paczkę i przechodzić przez pro …Pytanie dotyczące tematu - trzeba przyjmować paczkę i przechodzić przez procedurę zwrotu opisaną tutaj czy można odmówić przyjęcia paczki od kuriera? (paczka w drodze z Amazon De którą na 100% chcę zwrócić)


Mozesz nie przyjac
I co udało Ci się zrobić ten zwrot???Mi po wydrukowaniu etykiety nikt nie chce przyjąć paczki panieważ niby nie ma jej w systemie.Generowałem 3 krotnie listy przewozowe Może ktoś pomóc???
List przewozowy = etykieta zwrotna?
Ratujcie obskoczyłem kilka żabek, skanują i nic im nie chce przejść. Coś doradzić sprzedawcy, żeby jakąś konkretną opcję wybrał na tym swoim komputerku
tezinho11/02/2020 21:26

Ratujcie obskoczyłem kilka żabek, skanują i nic im nie chce przejść. Coś do …Ratujcie obskoczyłem kilka żabek, skanują i nic im nie chce przejść. Coś doradzić sprzedawcy, żeby jakąś konkretną opcję wybrał na tym swoim komputerku


u mnie tez w kilku zabkach nie dalo rady. inmedio poszlo w pierwszym napotkanym;>
Witam, szukałem tej informacji, ale nie znalazłem, czy Amazon zwraca też koszty wysyłki zwrotu? Jest napisane darmowy zwrot DHL i kwota 13 euro która jest odliczana jak wylicza kwotę zwrotu. Czy później oddają te 13 euro?
Tomasz_Skwarczyński03/03/2020 22:38

Witam, szukałem tej informacji, ale nie znalazłem, czy Amazon zwraca też ko …Witam, szukałem tej informacji, ale nie znalazłem, czy Amazon zwraca też koszty wysyłki zwrotu? Jest napisane darmowy zwrot DHL i kwota 13 euro która jest odliczana jak wylicza kwotę zwrotu. Czy później oddają te 13 euro?


Zwracają?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst