Zrootowanie Motoroli a blokada w sieci plus

14
cze 16. 2020
Cześć
byłam w lombardzie i jest okazyjnie do kupienia Motorolka G7 Power, chcą za nią 200zl, jest nówka z salonu Plus ale facet mówi, że stąd cena bo Plus blokuje kupione u nich telefony jak ten kto go kupił nie płaci abonamentu. Prawda to? I czy można ten telefon zrootować i wgrać inny system, wtedy chyba nijak go nie zablokują? Co myślicie?
Aktualizacje społecznościowe
Plus OkazjePlus internetZadaj pytanie
14 Komentarzy
Blokują po numerze IMEI, a ten się nie zmienia po wgraniu customa.
Można zrobić roota i użytkować z zagranicznymi kartami lub poprzez WiFi.
Za 200 zdecydowanie się opłaca.
Kiedy go zablokują?
Kolega się źle wyraził. Już jest zablokowany imei na polskie sieci.
Telefon normalnie działa. Czytam na forach że jak się zrobi rebrand przed blokadą to będzie działać. Ponoć można też IMEI zmienić.
Za 200 zł można zaryzykować. Blokować tak blokują.
Jak dla mnie to już paserstwo... Przecież jak ktoś kupuje na raty i ich nie płaci zobowiązany jest do zwrotu, jak nie zwraca to znaczy że ukradł...
Marian_Samtek16/06/2020 17:26

Jak dla mnie to już paserstwo... Przecież jak ktoś kupuje na raty i ich ni …Jak dla mnie to już paserstwo... Przecież jak ktoś kupuje na raty i ich nie płaci zobowiązany jest do zwrotu, jak nie zwraca to znaczy że ukradł...


jak kupisz laptopa na raty i go sprzedasz to też ukradłeś? co mnie interesuje czy ktoś płaci raty?
HaniaDo__chania16/06/2020 17:49

jak kupisz laptopa na raty i go sprzedasz to też ukradłeś? co mnie in … jak kupisz laptopa na raty i go sprzedasz to też ukradłeś? co mnie interesuje czy ktoś płaci raty?


Laptop czy telefon jest zazwyczaj własnością sprzedawcy dopóki nie spłacisz ostatniej raty - polecam przeczytać umowę następnym razem. No a sprzedaż rzeczy, których właścicielem nie jesteś...
stark299116/06/2020 21:11

Laptop czy telefon jest zazwyczaj własnością sprzedawcy dopóki nie spł …Laptop czy telefon jest zazwyczaj własnością sprzedawcy dopóki nie spłacisz ostatniej raty - polecam przeczytać umowę następnym razem. No a sprzedaż rzeczy, których właścicielem nie jesteś...


Nie, jak bierzesz na raty to jest Twój, może być ewentualnie własnością banku a konkretniej współwłasnością. Z kupinym produktem na raty możesz zrobić co zechcesz.
Edytowane przez: "HaniaDo__chania" cze 16.
HaniaDo__chania16/06/2020 22:16

Nie, jak bierzesz na raty to jest Twój, może być ewentualnie własnością ban …Nie, jak bierzesz na raty to jest Twój, może być ewentualnie własnością banku a konkretniej współwłasnością. Z kupinym produktem na raty możesz zrobić co zechcesz.


Zapomniałem o banku, więc się poprawiam. W zależności od warunków umowy sprzęt może być Twój, operatora lub banku.
stark299117/06/2020 07:53

Zapomniałem o banku, więc się poprawiam. W zależności od warunków umowy spr …Zapomniałem o banku, więc się poprawiam. W zależności od warunków umowy sprzęt może być Twój, operatora lub banku.


Zawsze właścicielem rzeczy jest posiadacz. Bank może kredytować zakup.
HaniaDo__chania17/06/2020 15:51

Zawsze właścicielem rzeczy jest posiadacz. Bank może kredytować zakup.


Fizycznym właścicielem, ale nie prawnym.
stark299117/06/2020 15:59

Fizycznym właścicielem, ale nie prawnym.


No tak a właściciel może rzecz sprzedać. Kupując auto na raty albo mieszkanie też możesz je sprzedać i nie musisz pytać banku o zgodę, wiem bo to przerabiałam. Bank może jedynie, kiedy o sprzedaży się dowie, wypowiedzieć umowę kredytową.
Edytowane przez: "HaniaDo__chania" cze 17.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst