Złodzieje, oszuści z OLX. Pakiet ochronny? NIE działa. ZAŁĄCZNIK NR 8

17
maj 3. 2022
Co jeśli obie strony nie mają np.:
"zdjęć otrzymanej przesyłki z widoczną etykietą".

...obstawiam że Sprzedający Oszust otrzyma pieniądze.

Właśnie jestem na etapie weryfikacji i nie mam tego dowodu

Załącznik nr 8 – Pakiet Ochronny OLX

OGÓLNIE OLX BREDZI i chroni oszustów, baa ten program PO TO POWSTAŁ żeby zmylić Kupujących a Sprzedających obarczyć ryzykiem, wystarczy zaznaczyć że PUSTA PACZKA, zrobić zdjęcie kartonu z etykietą i voilà/wuala
Aktualizacje społecznościowe

17 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Usunięty346270
  Anonymous User
  Jeżeli towar nie został dostarczony, zapłata dokonana, a sprzedający idzie w zaparte, to pozostaje zgłoszenie podejrzenie popełnienia przestępstwa do prokuratury (można na policji również, ale wszystko na papierku, bo Cię będą zbywać) - zwykłe oszustwo: art. 286 kodeksu karnego.
  Co do używanych epitetów, to nawet, gdy doszło do oszustwa, to nie możesz kogoś nazywać oszustem, bo podlega taki czyn pod art. 216 kodeksu karnego. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika factislite
  factislite
  Nie wiem jakim dowodem może być zdjęcie. Ja ostatnio odbierając towar zakupiony w opcji "Przesyłka OLX" nagrywałem całą procedurę odbioru z paczkomatu + rozpakowywanie w samochodzie, jednym ciągiem, z paczką cały czas w kadrze, tak aby mieć niepodważalny dowód.

  Z pakowaniem zrobiłbym to samo, bo jak mam udowodnić inaczej że do paczki włożyłem to co włożyłem?
 3. Awatar użytkownika PodnieśSprzedażKur
  PodnieśSprzedażKur Autor
  Usunięty34627003/05/2022 17:06

  Jeżeli towar nie został dostarczony, zapłata dokonana, a sprzedający idzie …Jeżeli towar nie został dostarczony, zapłata dokonana, a sprzedający idzie w zaparte, to pozostaje zgłoszenie podejrzenie popełnienia przestępstwa do prokuratury (można na policji również, ale wszystko na papierku, bo Cię będą zbywać) - zwykłe oszustwo: art. 286 kodeksu karnego.Co do używanych epitetów, to nawet, gdy doszło do oszustwa, to nie możesz kogoś nazywać oszustem, bo podlega taki czyn pod art. 216 kodeksu karnego.


  Masz rację...lecz to jest tzw. "pierdu pierdu".

  Dlaczego?

  Życie to nie bajka ani jakieś "ramy".

  Epitety?

  W Polsce i nie tylko są złodzieje i co?
  Podlega to karze?

  Nie ma co się wymądrzać, jest jak Mamy

  Usunięty60620703/05/2022 17:21

  kolor czarny lecz inny odcień niż w oryginale. Automatycznie odrzucili i m …kolor czarny lecz inny odcień niż w oryginale. Automatycznie odrzucili i mi wypłacili kase.  no i w rozumowaniu OLX pieniądze Ci się należo.

  Twój przypadek z odcieniem nie jest zły ale marginalny:p na twoją korzyść.
 4. Awatar użytkownika PodnieśSprzedażKur
  PodnieśSprzedażKur Autor
  Usunięty34627003/05/2022 19:28

  Akurat to nie podlega karze, bo nikogo nie pomówiłeś/nie znieważyłeś.Co do …Akurat to nie podlega karze, bo nikogo nie pomówiłeś/nie znieważyłeś.Co do wątku, to kupujący na podstawie art. 6 KC ma obowiązek udowodnić, że w paczce nie było towaru, a jak to zrobi, to już jego spraw. Mógł otworzyć paczkę przy kurierze, pod kamerami paczkomatu, mógł również nagrywać bez cięć odbiór i otwarcie paczki, a w sytuacji, gdy jest problem, to paczki nie odbierać, a że się kurier zapewne nie zgodzi, to już jego sprawa. To, że Pakiet Ochrony OLX, jak i również POK Allegro może rządzić się swoimi prawami, to swoją droga, ale finalnie sprawa może zakońćzyć się w sądzie i tam ewentualne sprzeczne zapisy regulaminów względem przepisów obowiązujących (np. Kodeks Cywilny) są nieważne.


  sąd?
  Może jeszcze prawo

  i

  sprawiedliwość.

  Nie mylić z partią polityczną.

  ...o konstrukcji prawa nie wspominając oraz jego egzekwowaniu.

  Można jedynie rozgłaszać temat a ludzie zamiast normalnie odbierać/otwierać paczki są zmuszani do adycji najlepiej na YT, FB itp. na żywo :-D

  Jedyny plus taki że może KIEDYŚ powstaną dzięki takim "akcją" jak OLX itp. formularze zgłaszania spraw online. Policja, sądy...czasowo, nerwowo ani ekonomicznie się to nie opłaca TERAZ.

  Oczywiście zagalopowałem się z futuryzmem
 5. Awatar użytkownika raffaello
  raffaello
  Usunięty60620703/05/2022 20:16

  Allegro program ochrony kupujących już od dłuższego czasu nie wymaga zgł …Allegro program ochrony kupujących już od dłuższego czasu nie wymaga zgłaszania sprawy na policji, po prostu oddają kasę i doliczają ta kwotę do salda sprzedawcy


  POK allegro po stronie kupującego? Nawet z dowodami? Hahaha... W dupie mają kupujących, niedawno w wątku opisywałem tu kilka historii, jak robią kupujących w balona.

  Proszę, jak ktoś lubi czytać:

  pepper.pl/com…040
 6. Awatar użytkownika Juri
  Juri
  Usunięty60620703/05/2022 20:16

  Allegro program ochrony kupujących już od dłuższego czasu nie wymaga zgł …Allegro program ochrony kupujących już od dłuższego czasu nie wymaga zgłaszania sprawy na policji, po prostu oddają kasę i doliczają ta kwotę do salda sprzedawcy


  Z autopsji - nie wysłano mi towaru z Allegro Lokalnie. Zgłosiłem sprawę na Allegro, które oddało mi kasę. Dla mnie temat wydawał się zakończony, ale okazało się, że Allegro sprawę na policję zgłosiło. Ja po jakimś czasie zostałem wezwany na komisariat celem złożenia wyjaśnień.
  Sumując. Z OLX jeszcze żadnych akcji nie miałem, ale na Allegro narzekać nie mogę. Kasa odzyskana szybko i sprawnie.
 7. Awatar użytkownika Duriel
  Duriel
  Juri04/05/2022 07:16

  Z autopsji - nie wysłano mi towaru z Allegro Lokalnie. Zgłosiłem sprawę na …Z autopsji - nie wysłano mi towaru z Allegro Lokalnie. Zgłosiłem sprawę na Allegro, które oddało mi kasę. Dla mnie temat wydawał się zakończony, ale okazało się, że Allegro sprawę na policję zgłosiło. Ja po jakimś czasie zostałem wezwany na komisariat celem złożenia wyjaśnień. Sumując. Z OLX jeszcze żadnych akcji nie miałem, ale na Allegro narzekać nie mogę. Kasa odzyskana szybko i sprawnie.


  Tylko nie wysłanie towaru, a wysłanie pustej paczki lub paczki z cegłą to dwie różne rzeczy. W Twoim przypadku sprawa była prosta: nie wysłał paczki - zwrot kasy, ale gdyby wysłał pustą paczkę to już inna sprawa.
 8. Awatar użytkownika Juri
  Juri
  Usunięty60620704/05/2022 07:58

  A co Allegro Ci 4 litery zawraca to ich problem że nie wysłali. Co masz t …A co Allegro Ci 4 litery zawraca to ich problem że nie wysłali. Co masz tam niby powiedzieć na policji, nie dostałeś paczki i tyle.


  Uwierz, że byłem zaskoczony telefonem z komisariatu, bo Allegro nic nie pisało, że będzie sprawę zgłaszać albo potrzebuje czegolwiek ode mnie. Pan Policjant zresztą też był trochę zaskoczony, że to Allegro zgłasza

  Duriel04/05/2022 07:42

  Tylko nie wysłanie towaru, a wysłanie pustej paczki lub paczki z cegłą to d …Tylko nie wysłanie towaru, a wysłanie pustej paczki lub paczki z cegłą to dwie różne rzeczy. W Twoim przypadku sprawa była prosta: nie wysłał paczki - zwrot kasy, ale gdyby wysłał pustą paczkę to już inna sprawa.


  Jasne, że brak towaru to trudniejszy temat. Trzeba by wszystko otwierać od razu nagrywając. Nie oszukujmy się, kto tak robi? Chodziło mi o sam fakt ochrony Allegro - byłem zaskoczony, że nie robili żadnych problemów i po prostu oddali hajs (tym bardziej, że to Allegro Lokalnie).
 9. Awatar użytkownika raffaello
  raffaello
  Nie czytałem załącznika, ale zdjęcie? Przecież można zrobić zdjęcie przedmiotu w niezapakowanej paczce z etykietą, a potem przy pakowaniu usunąć przedmiot. I zrobić kolejne zdjęcie zapakowanej paczki z etykietą. Analogiczne przy rozpakowywaniu.

  Filmik jeszcze rozumiem, ale zdjęcie?
 10. Awatar użytkownika Usunięty606207
  Anonymous User
  Ja miałem sytuację że wysłałem pasek Apple watch w kolorze czarnym, kupujący odebrał i zgłosił że dostał inny kolor. Nie miałem zdjęć o które mnie poprosił olx, koleś im wysłał zdjęcie i był kolor czarny lecz inny odcień niż w oryginale. Automatycznie odrzucili i mi wypłacili kase.

  Obstawiam że tylko w ciężkich przypadkach oddają kasę kupującemu. Jak sprzedający ma foty to raczej jest na wygranej pozycji
 11. Awatar użytkownika Usunięty346270
  Anonymous User
  PodnieśSprzedażKur03/05/2022 18:03

  W Polsce i nie tylko są złodzieje i co?Podlega to karze?


  Akurat to nie podlega karze, bo nikogo nie pomówiłeś/nie znieważyłeś.
  Co do wątku, to kupujący na podstawie art. 6 KC ma obowiązek udowodnić, że w paczce nie było towaru, a jak to zrobi, to już jego spraw. Mógł otworzyć paczkę przy kurierze, pod kamerami paczkomatu, mógł również nagrywać bez cięć odbiór i otwarcie paczki, a w sytuacji, gdy jest problem, to paczki nie odbierać, a że się kurier zapewne nie zgodzi, to już jego sprawa. To, że Pakiet Ochrony OLX, jak i również POK Allegro może rządzić się swoimi prawami, to swoją droga, ale finalnie sprawa może zakońćzyć się w sądzie i tam ewentualne sprzeczne zapisy regulaminów względem przepisów obowiązujących (np. Kodeks Cywilny) są nieważne.
 12. Awatar użytkownika Usunięty346270
  Anonymous User
  PodnieśSprzedażKur03/05/2022 20:05

  sąd?Może jeszcze prawoisprawiedliwość.Nie mylić z partią polityczną....o ko …sąd?Może jeszcze prawoisprawiedliwość.Nie mylić z partią polityczną....o konstrukcji prawa nie wspominając oraz jego egzekwowaniu.Można jedynie rozgłaszać temat a ludzie zamiast normalnie odbierać/otwierać paczki są zmuszani do adycji najlepiej na YT, FB itp. na żywo :-DJedyny plus taki że może KIEDYŚ powstaną dzięki takim "akcją" jak OLX itp. formularze zgłaszania spraw online. Policja, sądy...czasowo, nerwowo ani ekonomicznie się to nie opłaca TERAZ.Oczywiście zagalopowałem się z futuryzmem


  Chyba nie rozumiesz intencji istnienia PO OLX oraz POK Allegro, oni jedynie co mogą zrobić, to dowalić sprzedawcy, gdy klient pójdzie w zaparte, a o POK allegro można poczytać sporo historii. Policja nie zajmuje się roszczeniami cywilnymi. Dziwi mnie Twoja reakcja, bo takie przepisy istnieją od minimum 1997 roku. Może zdarzyć się taka sytuacja, że z programów ochrony jedna strona dostanie zwrot, a druga strona skieruje swoje roszczenie wobec tego pierwszego, bo ani OLX, ani Allegro nie jest stroną. (Edytowano)
 13. Awatar użytkownika Usunięty606207
  Anonymous User
  Allegro program ochrony kupujących już od dłuższego czasu nie wymaga zgłaszania sprawy na policji, po prostu oddają kasę i doliczają ta kwotę do salda sprzedawcy
 14. Awatar użytkownika Promos123
  Promos123
  Usunięty34627003/05/2022 20:14

  Chyba nie rozumiesz intencji istnienia PO OLX oraz POK Allegro, oni …Chyba nie rozumiesz intencji istnienia PO OLX oraz POK Allegro, oni jedynie co mogą zrobić, to dowalić sprzedawcy, gdy klient pójdzie w zaparte, a o POK allegro można poczytać sporo historii. Policja nie zajmuje się roszczeniami cywilnymi. Dziwi mnie Twoja reakcja, bo takie przepisy istnieją od minimum 1997 roku. Może zdarzyć się taka sytuacja, że z programów ochrony jedna strona dostanie zwrot, a druga strona skieruje swoje roszczenie wobec tego pierwszego, bo ani OLX, ani Allegro nie jest stroną.


  Czy wypadku kiedy allegro pobiera prowizję od sprzedaży to nie jest stroną ? Na allegro lokalnie jest to opłata za obsługę transakcji.
 15. Awatar użytkownika Usunięty346270
  Anonymous User
  Promos12304/05/2022 01:48

  Czy wypadku kiedy allegro pobiera prowizję od sprzedaży to nie jest stroną …Czy wypadku kiedy allegro pobiera prowizję od sprzedaży to nie jest stroną ? Na allegro lokalnie jest to opłata za obsługę transakcji.


  Dla sprzedającego za udostępnienie platformy do sprzedaży jest stroną. Sama umowa kupna sprzedaży jest pomiędzy kupującym i sprzedający, czyli allegro nie jest stroną dla żadnego z nich w związku z tą transakcją, wszystkie roszczenia cywilne (np. reklamacja/rękojmia) kierowane są do sprzedającego i opierają się o art. z kodeksu cywilnego. (Edytowano)
 16. Awatar użytkownika Usunięty606207
  Anonymous User
  Juri04/05/2022 07:16

  Z autopsji - nie wysłano mi towaru z Allegro Lokalnie. Zgłosiłem sprawę na …Z autopsji - nie wysłano mi towaru z Allegro Lokalnie. Zgłosiłem sprawę na Allegro, które oddało mi kasę. Dla mnie temat wydawał się zakończony, ale okazało się, że Allegro sprawę na policję zgłosiło. Ja po jakimś czasie zostałem wezwany na komisariat celem złożenia wyjaśnień. Sumując. Z OLX jeszcze żadnych akcji nie miałem, ale na Allegro narzekać nie mogę. Kasa odzyskana szybko i sprawnie.


  A co Allegro Ci 4 litery zawraca to ich problem że nie wysłali. Co masz tam niby powiedzieć na policji, nie dostałeś paczki i tyle.
 17. Awatar użytkownika FMail
  FMail
  Zobaczcie jakie podrobione perfumy ktoś sprzedaje na OLX.
  olx.pl/ofe…rv/.
  Mam nadzieję że moderacja nie usunie tego linku.

  Oczywiście gościa zgłosiłem i opisałem o co chodzi. (Edytowano)
Awatar użytkownika