Zgubiłem telefon, jak żyć? Co dalej? Zgłaszać? Doradzisz?

29
mar 18.
Telefon był ze sklepu a nie z salonu.
Wartość rynkowa to 400zł i był to dobry telefon 4/64GB + zadbany, miałem go pół roku.

Szkoda mi wiadomo, samego telefonu ale bardziej prywatnych zdjęć smsów/rozmów itp...Niestety nie zastosowałem żadnych zabezpieczeń, pinów itp.

Teraz to wszystko będę musiał poustawiać w chmurze, tak by w razie zguby czy kradzieży urządzenie było czyste bez zbędnych prywatnych danych.

W okolicy ostatniego sygnału w Google Maps telefonu nie znalazłem

Obstawiam że ktoś go znalazł i wyją kartę sim bo sygnału brak a zguba miała miejsce na ulicy a nie w jakimś bagnie oraz nie padało od wczoraj, no i sam telefon w chwili zgubienia miał z 50% baterii więc winien wytrzymać z dobrych 10h nawet jeśli miałby włączony pakiet danych.

Na Policję nie chcę iść bo to kilka h straty i tak jakby go chcieli znaleźć to jeszcze więcej straty czasu + kilka wizyt u nich a telefon muszę kupić nowy bo znaleźć się nie znajdzie szybko...o ile wcale a coś używać muszę.

Mój czas nie jest cenny ale zawracać głowę Policji gdzie wiemy jak Oni działają, no to tylko mnie odstrasza Po prostu takie mamy procedury w tej Krainie.

Sam zgubiłem i jestem sobie winny, nikt mi go nie ukradł a gdy zablokują IMEI telefon pójdzie tylko na szrot...Szkoda głownie tych danych:-(

Aaa taki tam mój żal za grzechy wylałem...ALE może ktoś coś doradzi?
Aktualizacje społecznościowe
29 Komentarzy
Ja bym zgłosił , mimo wszystko na telefonie mamy tyle danych o których możemy nawet nie pamiętać . Może trafić się ktoś ... i narobić brudu. Tak to chociaż mamy coś na papierze i
raczej coś to może pomóc.
Skoro sam twierdzisz że odnalezienie jest znikome zablokować delikwentowi telefon.
Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś to spróbuj na swój nr wysyłać jakąś wiadomość z prośbą o zwrot telefonu w zamian za zgrzewkę piwa i czipsy (może jakimś cudem kogoś ruszy sumienie i odda jeśli nie wyjął karty). Na przyszłość koniecznie zabezpiecz telefon chociażby pinem. Laik przynajmniej nie dobierze się do Twoich poufnych danych typu sms, mail, zdjęcia... jak ktoś bardziej kumaty to zdejmie blokadę na androidzie ale na to nic się nie poradzi. Jeśli masz papiery od telwfonu, to weź je ze sobą i spr zgłosić sprawę na policję. Szanse na odnalezienie w zasadzie zerowe, ale kto wie... Powodzenia.
Ej a co lokalizowaniem telefonu?

Nie da rady?
Jeśli to android to bym się nie poddawał w próbie lokalizacji ktoś go podłączy pod wifi albo włoży nowa kartę sim to lokalizację ponownie ustalisz lub chociaż wyzerujesz zdalnie dane.

Na policję bym zgłosił, później dane o lokalizacji możesz dołączyć do sprawy i oni mogą pomóc go odnaleźć jeśli to jest np blok
W dzisiejszych czasach nowe telefony zlokalizować to żaden problem. Wszystko zależy od chęci Policji. Dzisiaj jak znajdziesz telefon, to lepiej go oddać. Nie te czasy i problemów można sobie narobić. Nie warto.
Znając życie, to ktoś połamał kartę, zrobił hard reset i sobie zostawił/sprzedał
nie chcąc cytować @Jeżew -a ale tak się TU stało i chyba słowo w słowo masz rację.
Cdn...

SadMan19/03/2020 02:17

telefony zlokalizować to żaden problem. Wszystko zależy od chęci Policji. D …telefony zlokalizować to żaden problem. Wszystko zależy od chęci Policji. Dzisiaj jak znajdziesz telefon, to lepiej go oddać. Nie te czasy i problemów można sobie narobić. Nie warto.


Takie samo jest i moje zdanie.

@stfpl@Marian_Samtek ostatnią lokalizację przeszukałem i chodziłem po ludziach w tamtej okolicy i NIC:-/

@Chucky Mam nadzieje że obejdzie się bez Policji, nie chcę robić komuś problemów a może i Przywłaszczyciel(ka) zmieni się na lepsze jak sprawa wyjdzie na jaw i on/ona się o tym dowie przed powiadomieniem Organów
LisPromocji19/03/2020 06:46

nie chcąc cytować @Jeżew -a ale tak się TU stało i chyba słowo w słowo masz …nie chcąc cytować @Jeżew -a ale tak się TU stało i chyba słowo w słowo masz rację.Cdn...Takie samo jest i moje [email protected] @Marian_Samtek ostatnią lokalizację przeszukałem i chodziłem po ludziach w tamtej okolicy i NIC:-/@Chucky Mam nadzieje że obejdzie się bez Policji, nie chcę robić komuś problemów a może i Przywłaszczyciel(ka) zmieni się na lepsze jak sprawa wyjdzie na jaw i on/ona się o tym dowie przed powiadomieniem Organów


Jak można w tych czasach nie stosować nawet kodu pin do karty, tak się nie powinno robić...
Po to ktoś to wymyślił, żeby tego używać. Więc przy następnym telefonie, radzę zastosować tą formę zabezpieczenia, a jak kupisz telefon z czytnikiem, to też go używaj
Jeżew19/03/2020 06:50

Jak można w tych czasach nie stosować nawet kodu pin do karty, tak się nie …Jak można w tych czasach nie stosować nawet kodu pin do karty, tak się nie powinno robić... Po to ktoś to wymyślił, żeby tego używać. Więc przy następnym telefonie, radzę zastosować tą formę zabezpieczenia, a jak kupisz telefon z czytnikiem, to też go używaj


moja wina, nie Tuska:-D
Od teraz zacznę się zabezpieczać.
Jedyne słuszne wyjście to Chmura + menadżer haseł bo niestety wszędzie trzeba się logować a loginów i haseł cała

Niestety ja w tym przypadku nawet podstaw nie zastosowałem, taki ze mnie Klient użytkownik.
LisPromocji19/03/2020 07:07

moja wina, nie Tuska:-DOd teraz zacznę się zabezpieczać.Jedyne słuszne wyj …moja wina, nie Tuska:-DOd teraz zacznę się zabezpieczać.Jedyne słuszne wyjście to Chmura + menadżer haseł bo niestety wszędzie trzeba się logować a loginów i haseł cała Niestety ja w tym przypadku nawet podstaw nie zastosowałem, taki ze mnie Klient użytkownik.


No chmura i sync zdjęć to fantastyczna rzecz.

Telefon mój złapał ruskiego wirusa, musiałem go resetować i najbardziej mi żal było zdjęć.

Na szczęście część odzyskałem z chmury.

Jeżeli ktoś nie próbował się z Tobą kontaktować tylko przywłaszczył sobie telefon to mnie nie byłoby żal gdyby policja zlokalizowała telefon.

Kluczowe gdyby, ponieważ nie mam zbyt dużej wiary w nasz organ i jego funkcjonowanie.

Z dwa tygodnie temu, Żona zostawiła telefon w aptece. Pani zadzwoniła do mnie "(...)ponieważ był Pan pierwszy od góry na liście ostatnio wybieranych numerów".
Wniosek że gdyby znalazca chciał Cię powiadomić o zgubionym telefonie to może to zrobić bez problemu...
Hmmm, właśnie sobie uświadomiłem, że tel Żony też nie ma żadnych zabezpieczeń oraz jeżeli już ktoś ustawia hasło to dobrze by było mieć informacje pod jaki nr zadzwonić w razie zgubienia.
stfpl19/03/2020 07:52

.Jeżeli ktoś nie próbował się z Tobą kontaktować tylko przywłaszczył sobie ….Jeżeli ktoś nie próbował się z Tobą kontaktować tylko przywłaszczył sobie telefon to mnie nie byłoby żal gdyby policja zlokalizowała telefon.Kluczowe gdyby, ponieważ nie mam zbyt dużej wiary w nasz organ i jego funkcjonowanie.Z dwa tygodnie temu, Żona zostawiła telefon w aptece. Pani zadzwoniła do mnie "(...)ponieważ był Pan pierwszy od góry na liście ostatnio wybieranych numerów".Wniosek że gdyby znalazca chciał Cię powiadomić o zgubionym telefonie to może to zrobić bez problemu...Hmmm, właśnie sobie uświadomiłem, że tel Żony też nie ma żadnych zabezpieczeń oraz jeżeli już ktoś ustawia hasło to dobrze by było mieć informacje pod jaki nr zadzwonić w razie zgubienia.


Ja pomyślałem tak:
- ktoś znajdzie to odda do komisu itp. (obstawiałem najbardziej)
- może oddzwoni na ostatnio wybierany numer i da znać o znalezisku (miałem nadzieję)

Nie wylogowywałem się z Google zdalnie żeby móc śledzić telefon ale kilka h po zagubieniu telefon był wyłączony więc pomyślałem "złodziej-przywłaszczyciel-ka" lub telefon został uszkodzony lub bateria padła i telefon leży gdzieś czekając na deszcz (liczyłem na najmniej prawdopodobne zdarzenie losu).

Zapewne nie obejdzie się bez powiadomienia Policji a wiadomo że to czas i nerwy bo człowiek tam się czuje jakby sam był przestępcą i niech mi ktoś napisze że jak widzi na drodze/uboczu/chodniku Polską Policję to ma uśmiech na ustach
Moim zdaniem popełniłeś błąd nie zgłaszając tego po odczekaniu maks jednego dnia.

virginmobile.pl/blo…bic

W mojej miejscowości Policja zapukała niedawno do domu jednego kolunia (mieszkam na wsi tak na marginesie). Jakież było jego zdziwienie jak kazali mu oddać telefon Nie wiem jak się potoczyła sprawa dalej, bo dowiedziałem się o tym od osób trzecich, ale wiarygodnych, więc jest to fakt. Tak jak pisałem wcześniej, wszystko zależy od podejścia Policji. Namierzyć telefon w dzisiejszych czasach to żaden problem.
Edytowane przez: "SadMan" mar 19.
SadMan19/03/2020 10:32

Moim zdaniem popełniłeś błąd nie zgłaszając tego po odczekaniu maks jedneg …Moim zdaniem popełniłeś błąd nie zgłaszając tego po odczekaniu maks jednego dnia.https://virginmobile.pl/blog/zgubiles-smartfona-lub-zostal-skradziony-oto-co-powinienes-zrobicW mojej miejscowości Policja zapukała niedawno do domu jednego kolunia (mieszkam na wsi tak na marginesie). Jakież było jego zdziwienie jak kazali mu oddać telefon Tak jak pisałem wcześniej, wszystko zależy od podejścia Policji. Namierzyć telefon w dzisiejszych czasach to żaden problem.


@leopardzik77 i inni tuBylcy;-)

Telefon znalazłem na Allegro po północy, wisiał pewnie od 17 marca
a ja głupi zaglądnąłem tam tak późno ale się udało:-D

Wystawił go Lombard z Zabrza.
Dostali ponoć sam telefon ale widziałem też i moją kartę pamięci...Niestety Lombardzistka orzekła że to karta nie z tego telefonu (dla 30zł ludzie potrafią być chamami), od ręki mógłbym udowodnić że to moja ale nie na 100% bo pewnie ją wyczyścili a jak wiadomo wtedy dłużej zajmie identyfikacji...no i coś jeszcze mojego mogli mieć lub sobie ten Opychacz to zostawił (wartość 60zł-80zł ledówka).

Ze 4h zainwestowałem w wyjaśnianie w Lombie i Komendzie a za jakiś czas będę pewnie proszony w roli świadka itp.

Jestem bardzo zadowolony że Policja z Zabrza tak szybko jak na Polskie realia rozstrzygnęła "spór".

Wiadomo, wszystko mieli podane na TACY ale łatwiejsze i bardziej wykwintnie podane sprawy są zlewane i to na grubszy hajs o wiele, wiele grubszy a to niby tylko kasa, gorzej jeśli coś ze zdrowiem czy niesnaskami itp.


Nie jestem Filantropem itd. ale szkoda że ten ktoś nie chciał zwykłej dniówki w zamian za oddanie telefonu tylko od razu poszedł do Dżyda a ja straciłem tylko i aż swoje dane + telefon wygląda pobieżnie okej.
@LisPromocji nie czytałem całości więc jak było o tym to sorry ..ale czy są jakieś kamery w okolicy gdzie zgubiłeś telefon.
Zdaje się, że Lombardy wymagają poświadczenia, że sprzedawany towar jest nasz + dowód osobisty i dane spisują. Chyba, że coś się zmieniło. Kiedyś tak właśnie było.

Jeszcze jedno. W sprawie karty miłej pani możesz walnąć ściemę, że Policja będzie badać sprawę i na pewno sprawdzą kartę i nawet jak była nadpisana, to część danych i tak można odzyskać i pani wredna może mieć kłopoty.
Edytowane przez: "SadMan" mar 19.
Jeżew19/03/2020 06:21

Znając życie, to ktoś połamał kartę, zrobił hard reset i sobie zostaw …Znając życie, to ktoś połamał kartę, zrobił hard reset i sobie zostawił/sprzedał


Nie zawsze się da zrobić twardy reset. Co do wiadomości to na wszystkich telefonach w domu wstawiłem numer telefonu na który może zadzwonić osoba która go znalazła.
LisPromocji19/03/2020 13:28

@leopardzik77 i inni tuBylcy;-)Telefon znalazłem na Allegro po północy, wi …@leopardzik77 i inni tuBylcy;-)Telefon znalazłem na Allegro po północy, wisiał pewnie od 17 marca a ja głupi zaglądnąłem tam tak późno ale się udało:-DWystawił go Lombard z Zabrza.Dostali ponoć sam telefon ale widziałem też i moją kartę pamięci...Niestety Lombardzistka orzekła że to karta nie z tego telefonu (dla 30zł ludzie potrafią być chamami), od ręki mógłbym udowodnić że to moja ale nie na 100% bo pewnie ją wyczyścili a jak wiadomo wtedy dłużej zajmie identyfikacji...no i coś jeszcze mojego mogli mieć lub sobie ten Opychacz to zostawił (wartość 60zł-80zł ledówka).Ze 4h zainwestowałem w wyjaśnianie w Lombie i Komendzie a za jakiś czas będę pewnie proszony w roli świadka itp.Jestem bardzo zadowolony że Policja z Zabrza tak szybko jak na Polskie realia rozstrzygnęła "spór".Wiadomo, wszystko mieli podane na TACY ale łatwiejsze i bardziej wykwintnie podane sprawy są zlewane i to na grubszy hajs o wiele, wiele grubszy a to niby tylko kasa, gorzej jeśli coś ze zdrowiem czy niesnaskami itp.Nie jestem Filantropem itd. ale szkoda że ten ktoś nie chciał zwykłej dniówki w zamian za oddanie telefonu tylko od razu poszedł do Dżyda a ja straciłem tylko i aż swoje dane + telefon wygląda pobieżnie okej.


Zgłoś podejrzenie policji, może zabezpieczą kartę, da się sprawdzić czy jest twoja a wtedy odpowiedzą za składanie fałszywych zeznań a może i paserstwo. Lombardy tak przyjmują rzeczy na oświadczenie, że dana rzecz jest osoby która go wstawia.
Blackorange19/03/2020 14:54

Nie zawsze się da zrobić twardy reset. Co do wiadomości to na wszystkich te …Nie zawsze się da zrobić twardy reset. Co do wiadomości to na wszystkich telefonach w domu wstawiłem numer telefonu na który może zadzwonić osoba która go znalazła.


Kiedy sie nie da?
Jeżew19/03/2020 15:41

Kiedy sie nie da?


Nie wiem czy to hasło czy program ale młody znalazł podczas rozładunku konteneru z Chin Vivo i przy próbie twardego resetu woła o 6 cyfrowy kod. Być może ktoś może to zrobić ale zwykły człowiek nie, nawet taki zajmujący się prostszymi rzeczami.
Wiem, niby można było próbować kontaktu z Chińczykiem ale czy to miało sens po kilku miesiącach i niezbyt dużej wartości rzeczy i braku możliwości odesłania? Tak czy siak reset był niemożliwy.
Blackorange19/03/2020 16:27

Nie wiem czy to hasło czy program ale młody znalazł podczas rozładunku kon …Nie wiem czy to hasło czy program ale młody znalazł podczas rozładunku konteneru z Chin Vivo i przy próbie twardego resetu woła o 6 cyfrowy kod. Być może ktoś może to zrobić ale zwykły człowiek nie, nawet taki zajmujący się prostszymi rzeczami. Wiem, niby można było próbować kontaktu z Chińczykiem ale czy to miało sens po kilku miesiącach i niezbyt dużej wartości rzeczy i braku możliwości odesłania? Tak czy siak reset był niemożliwy.


No to pierwsze słyszę.
Człowiek całe życie się uczy, a głupi umiera. Na telefonach się trochę znam
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst