Zatrzymanie w cle poniżej 150 EUR - Aliexpress Standard Shipping

lis 13. 2022
Cześć,

Ostatnio na Aliexpress z kuponami udało mi się zamówić radio 2 DIN (pozdro Kivi ) w cenie 145$ czyli około 140 EUR (poniżej granicznego 150 EUR). Mam w podsumowaniu zamówienia napisane Cena z VAT. Dziś przyszła paczka do Polski i mam status Zatrzymane w cle na jednym z WER Poczty Polskiej. Czy teraz będę czekał na paczkę do momentu aż dostanę list z urzędu celnego, uzupełnię dane zamówienia i doliczone zostaną do tego dodatkowe opłaty (cło + 8.50 PLN za obsługę)?
Standardowa cena tego radia to 219$, czy jest to z tym związane że została ta paczka zatrzymana do oclenia?
Szczerze to bardzo dziwna dla mnie sytuacja, ponieważ miały być już jasne zasady odnośnie obsługi przesyłek.
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Skomentuj

19 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Nie wiem na ile ci to pomoże, ale kiedyś miałem podobną sytuację przy zakupach klawiatury od chinola za mniej niż 150 Euro. Zostało zatrzymane w cle w PL a po 2 dniach zwolnione. KAS sprawdziła sobie przesyłkę i po weryfikacji puściła dalej. Nikt się ze mną nie kontaktował w sprawie, nic nie musiałem przedstawiać ani tym bardziej dopłacać.
 2. Avatar
  Przecież jeżeli to szło ASS to raczej przeszło przez huby logistyczne w Europie i tam została dokonana odprawa. Zatem transport wewnątrzwspólnotowy.

  A na radia nie ma cen urzędowych.
  Avatar
  Autor
  To ciekawe czemu zatrzymali, na razie status się nie zmienia od wczorajszego wieczora
 3. Avatar
  Polski system celnictwa widzę do dziś to jedna wielka ruletka xD
 4. Avatar
  Moja paczka z Doogee S98 Pro też trafiła na kontrolę i zastanawiam się co zrobić. Pytałem chińczyka ile zadeklarował - dostałem odpowiedź, że 42,9 eur. Mam podesłać dokumenty potwierdzające zamówienie i zastanawiam się jakie.
  Avatar
  a była wysyłana ASS? Jaki miałeś tracking (środek możesz wygwiazdkować) (Edytowano)
Avatar