Zapach farby z oczyszczacza xiaomi, filtr 60%

mar 23. 2022
Mam oczyszczać od Xiaomi, pewnie już ze 2 lata i nie wymieniałem w nim filtra, bo mam dość dobre powietrze i rzadko używam. Pokazuje mi jakieś 60% jeszcze tego filtra. niestety po włączeniu zaczął się ostatnio z niego wydzielać zapach jakby jakiejś farby. śmierdzi z samego filtra, ale jeszcze bardziej z miejsca gdzie ten filtr się umieszcza. Nie wygląda na brudny. Czy przed wymiana filtra powinienem go jakoś odgrzybić w środku, albo umyć też łopatki wentylatorów itd? Nie chce żeby nowy filtr od razu też śmierdział.
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika zimny
  zimny
  Na początku to normalne że może być jakiś lekko dziwny zapach od nowości (mam tak w instrukcji napisane) Jeśli chodzi o to gdy pojawił się on po jakimś dłuższym czasie to filtr jest do wymiany lub jeśli to możliwe do oczyszczenia.
 2. Awatar użytkownika bialko
  bialko Autor

  Dzięki za odpowiedź
  Czekam az ozonator dotrze i ustawie obok siebie, zapewne się coś zagrzybilo od wilgoci np z inhalacji nebulizatorem. Wyszukałem że HEPA nie wyłapie ozonu więc powinno pomóc dodatkowy plus że oczyszczacz rozniesie ozon po pomieszczeniu a w przyszłości kupię aidoga z całkiem inna technologia niż większość oczyszczacza (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika Cezary_Sejdak
  Cezary_Sejdak
  U mnie temat jest podobny , zauważyłem że do zużycia filtra dochodzi szybciej jak w mieszkaniu działa nam nawilżacz powietrza, podnosi on wilgotność i szybciej dochodzi do pojawienia się zapachu.
  Białko ozonowałeś w końcu oczyszczacz ? W sumie nie ma on tam zbyt wielu części ?
  Jeśli chodzi o ozonowanie samego filtra to trochę bez sensu bo ozonowanie niszczy węgiel aktywny więc filtr ma wtedy jedynie funkcje zbierania kurzu.
  Awatar użytkownika bialko
  bialko Autor
  Puściłem ozonator z Ali 28g/h na 20-30 minut w małym pokoju (ok 30m³) i oczyszczacz na maksa wtedy no i w sumie nic to nie dało nie zebrałem się przez ten czas, żeby rozebrać i wymyć oczyszczacz octem

  PS. Co do tego ozonatora to po 20 minutach w samochodzie czułem ozon przez 3 dni (nie przepadam za tym zapachem) (Edytowano)
Awatar użytkownika