Zamierzam kupić laptopa, potrzebuję wsparcia

3
sie 17. 2020
Cześć.
Jestem nowym użytkownikiem, po dwóch tygodniach poszukiwania najlepszego, najwłaściwszego, najtańszego i naj naj naj lapka, trafiłem na peppera - nie wiedziałem że takie cudo istnieje...

Jak w tytule, wybrałem sobie takiego oto Acer Aspire 5. Niestety wczoraj była jedna sztuka i znikła w cenie 2899.
Kupiłbym tańszego o 200 pln (8 GB ram) i dodał kość ram, gdybym miał pewność, że ma dwa sloty na RAM bo z jednym slotem nie chce mi się ganiać (kupować, wymontowywać, sprzedawać itd).
Proszę o poradę w zakresie:
- propozycji alternatywnego podobny model w podobnej cenie (nie chcę wydawać ponad 3 tys. choć mogę zdecydowanie mniej (onion))
- ile jest slotów RAM w tym modelu (widziałem używkę w sprzedaży i sprzedający napisał, że po zakupie dołożył kość, bo ma model dualchannel, więc domyślam się, że są różne tzn w różnych modelach różne sloty ram).
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
3 Komentarze
Z mojej strony kup najwyżej z 8gb ramu spokojnie starczy. Sam mam Acera z 4gb ramu i jakoś da się zyc z tym. Najważniejsze kupując Acera czy Asusa wykup gwarancję na minimum 3 lata.
Nie zawsze dołożysz ram bezproblemowo bo teraz nie mają klapek z tyłu laptopy i trzeba rozbierać całego. Tak jest w acerze. A co do modelu tu teraz często są promocje.
Krzychu12718/08/2020 00:48

Z mojej strony kup najwyżej z 8gb ramu spokojnie starczy. Sam mam Acera z …Z mojej strony kup najwyżej z 8gb ramu spokojnie starczy. Sam mam Acera z 4gb ramu i jakoś da się zyc z tym. Najważniejsze kupując Acera czy Asusa wykup gwarancję na minimum 3 lata. Nie zawsze dołożysz ram bezproblemowo bo teraz nie mają klapek z tyłu laptopy i trzeba rozbierać całego. Tak jest w acerze. A co do modelu tu teraz często są promocje.


Na swojego Asusa nie narzekam jeśli chodzi o awaryjność - mam go od 10 lat i chociaż zrobił się bardzo wolny, to nigdy nic nie zawiodło (pół roku temu wymieniłem po raz pierwszy pastę chłodzącą), oryginalna bateria padła po 3,5 roku, druga działa do dziś - naprawdę podziw! Czy Twoje obawy (gwarancja przedłużona), wynikają z doświadczeń, czy wyrobionej opinii innych?

Aktualnie korzystam ze stacjonarki 8GB i jest ok, a tą 16GB to chciałbym na tzw wyrost, aby nigdy nie brakło
krisel18/08/2020 00:57

Na swojego Asusa nie narzekam jeśli chodzi o awaryjność - mam go od 10 lat …Na swojego Asusa nie narzekam jeśli chodzi o awaryjność - mam go od 10 lat i chociaż zrobił się bardzo wolny, to nigdy nic nie zawiodło (pół roku temu wymieniłem po raz pierwszy pastę chłodzącą), oryginalna bateria padła po 3,5 roku, druga działa do dziś - naprawdę podziw! Czy Twoje obawy (gwarancja przedłużona), wynikają z doświadczeń, czy wyrobionej opinii innych?Aktualnie korzystam ze stacjonarki 8GB i jest ok, a tą 16GB to chciałbym na tzw wyrost, aby nigdy nie brakło


Nie innych a swoją opinią. Kupiony Asus k50ab padł mimo bardzo sporadycznego używania po gwarancji. Tak samo Acer spalona plyta główna i dysk pod koniec 3 roku. Tylko ubezpieczenie uratowało pieniądze wydane na niego. Ale miałem wczesniej budżetowa Lenovo g550 i działal też ponad 10lat bez awarii.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst