Niestety, ta dyskusja już wygasła
Opublikowano 4 lipca 2023

[nieaktualne] Założenie wirtualnej tureckiej karty płatniczej - poradnik w skrócie.

Poradnik jest na dzieńdzisiejszy (03.10.23) NIEAKTUALNY.
Aktualni posiadacze kart nadal mogą z nich korzystać, lecz na założenie nowej nie ma teraz sposobu.

Wiele osób nadal nie wie, ale istnieje dosyć łatwy sposób na założenie tureckiej metody płatności, by móc mieć własny dostęp do zagranicznego Netflixa, Xboxa i innych usług bez płacenia procentu pośrednikom w keyshopach i tego typu sklepach. Metoda została podebrana stąd, przetłumaczona i następnie skrócona przeze mnie. Zapraszam do lektury.

1. Przygotowania.
Do rozpoczęcia procesu potrzebny jest telefon z androidem lub ios, 30-40 minut wolnego czasu i wydanie +/- 20 złotych. Macie je? Więc zaczynamy.

2. Proces.
Pobierz aplikację FUPS.
play.google.com/store/apps/details?id=com.lydians.fups

Załóż portfel perfect money
perfectmoney.com/signup.html

Kup kartę podarunkową na 2.5 dolara
kodypm.pl/kody-vouchery-perfect-money-usd/29-kod-perfect-money-usd-25.html
kodwex.pl/sklep/14-perfect-money

Wbij środki na konto perfectmoney.

Zarejestruj się na 5sim.net, przelej cześć środków z perfectmoney na konto 5sim. Najlepiej tyle, żeby starczyło na dwa tureckie numery fups (sprawdź ich aktualne ceny), bo czasem kodzik może nie przyjść. W takim wypadku po jakimś czasie kasa wróci na konto 5sim, lecz po co czekać.

Rozpocznij proces rejestracji w aplikacji FUPS, najlepiej w rogu zmień język na angielski. Kontynuuj, aż zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, a potem kodu do weryfikacji.
Zakup tymczasowy turecki numer FUPS na 5sim, wpisz go. Kod pojawi się na stronie 5sim jeśli wszystko poszło poprawnie. Proces tworzenia konta został zakończony.

Zgodnie z informacjami w przypiętym komentarzu istnieje możliwość ponownego zalogowania na konto, lecz dla świętego spokoju radzę nie trzymać na nim większych kwot.

Lecimy dalej. Czas kupić turecką kartę FUPS z platimarketu, na przykład z którejś z poniższych ofert. Jeśli obie są wykupione, to poszukaj innej. Plati to rosyjska strona aukcyjna, więc polskie metody płatności się z nią nie lubią. Mi osobiście działają na niej karty mbanku, revoluta czy curve, ale jestem raczej wyjątkiem, więc do zakupu radzę użyć tego, co zostało nam na koncie perfectmoney.
plati.io/itm/3626299
plati.io/itm/fups-card-tl-turkish-card-for-games-social/3528113

Przypisz zakupioną kartę do swojego konta w aplikacji FUPS z opcji kod QR, podaj ręcznie jego dane z karty.

Proces został zakończony, zostało nam jedynie przeniesienie środków na konto FUPS. Najprościej zrobić to poprzez Revolut. Przewalutuj złotówki na liry i wykonaj przelew na zakupioną i przypisaną do fupsa kartę.

693961_1.jpg
Pamiętajcie o zmianie regionu sklepów, dodania losowych tureckich danych zamieszkania i o użyciu vpn-ów na niektórych stronach. Każdy sklep to inna para kaloszy, więc trzeba samemu się trochę pobawić, lub popytać/poszukać informacji w tym wątku lub innym na pepperku.

3. Finał
Tak, jest to aż tak krótkie dokonuję od czerwca regularnych zakupów w Microsoft Store, więc potwierdzam że działa. Standardowo pytajcie jeśli coś się nie zgadza w poradniku, macie jakieś problemy lub pytania. Oczywiście za straty majątkowe nie ponoszę odpowiedzialności

PS: FUPS pobiera 5% prowizji za zakupy, lecz od jakiegoś czasu płatności na xboxie jej nie biorą. Nie wiem jak z innymi sklepami, ale dla zasady lepiej wpłacać trochę więcej środków.

PPS: istnieje druga aplikacja do tureckich kart OlduBil. Sam jej nie używam i konkretnie nie powiem o zaletach i wadach, ale w dużym skrócie: można założyć konto na własny polski numer telefonu, lecz karty płatnicze od nich nie mają zabezpieczenia 3d secure, co sprawia, że nie każdy sklep je przyjmie. Więcej informacji o tym macie w komentarzach, w tym jednym, który cytuję niżej.DODATKOWE INFO OD :
OlduBil jest napewno lepszą karta do trzymania większej ilości TR. Zakłada się go na polski nr telefonu, wiec zawsze będziemy mieli dostęp do aplikacji po wylogowaniu (FUPS już niekoniecznie). Oprócz tego OlduBil może być praktycznie darmowy w przeciwieństwie do FUPS który pobiera 5% od każdej transakcji. Cały sekret polega na tym, aby najpierw zasilić Revolutem kartę FUPS. Następnie użyć karty FUPS do zasilenie karty OlduBil.
Aktualizacje społecznościowe
Awatar użytkownika ulman
Niemcy z MyDealz znaleźli sposób jak zalogować się z powrotem do FUPS po wylogowaniu, albo jak przenieść aplikację na nowe urządzenie.
Potrzeba:
- Dostęp do aktualnej aplikacji Fups
- Numer telefonu karty kredytowej +90 Fups (Konto -> Personal information)
- 4 ostatnie cyfry z karty kredytowej Fups
- CVV z karty kredytowej Fups
- Twój PIN do karty (podany już podczas rejestracji)
Dobrze mieć te dane (no może poza PIN-em) gdzieś zapiane na wszelki wypadek!

1. Aplikacja w języku angielskim (dla lepszego zrozumienia)
2. Registered, let's go
3. I forgot my Password
4.+90 Wprowadź numer konta (Konto -> Personal information)
5. Continue
6. Wprowadź 4 ostatnie cyfry z karty kredytowej Fups
7. Wprowadź CVV
8. Wpisz PIN do karty (ustawiałeś go podczas rejestracji)
9. Continue
10. Ustaw nowe hasło
11. Gotowe

Teraz możesz na swoim starym telefonie komórkowym
- save Logout
- forgot me
- continue
A telefon komórkowy jest teraz oddzielony od aplikacji FUPS. Można też zalogować się na drugim telefonie tymi samymi danymi, dla bezpieczeństwa, na MyDealz piszą że aplikacja z tym samym kontem będzie działać na dwóch rożnych urządzeniach

3116 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Spoll1927
  Dobra przed chwilą ogarnąłem jak to obejść po zmianach

  Rejestracja bez ID
  1. Odpalacie FUPS przez przeglądarkę bez użycia VPN
  2. Potwierdzacie kod z maila
  3. Potwierdzacie kod z sms
  4. Koniecznie dodajecie kartę (bez tego nie zalogujecie się na mobilce) - Cards -> przy pierwszej karcie Add -> tam 3 pozycja QR code
  5. Podajecie numer pod QR z karty
  6. Podajecie resztę danych z karty
  7. Karta zostaje dodana, teraz zapisujecie sobie dane takie jak numer telefonu użyty do sms i pin do karty
  8. Odpalacie apkę mobilną na telefonie
  9. Klikacie nie pamiętam hasła
  10. Podajecie nr telefonu użyty przy rejestracji
  11. Podajecie 4 ostatnie znaki karty, CVV, pin
  12. Ustawiacie nowe hasło
  13. Jesteście zalogowani na mobilce

  Kartę doladowujecie przez revolut. Najpierw wymieniając złotówki na liry. Później przelew na kartę fups, środki przychodzą natychmiastowo.

  Zakupy na MS Store robi się ze swojego głównego konta pl. Odpalacie przeglądarkę bez VPN, dodajecie nowy adres rozliczeniowy na Turcję, dodajecie kartę fups jako metodę platnosci z tym adresem rozliczeniowym. Kupujecie bez VPN z tą metodą płatności. Karta ma limit 2750 lir.

  Teraz niech ktoś podrzuci tipa jak ogarnąć zakupy jako gift (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Gajos
  Od siebie dodam poradnik dla proxy na konsoli pod playstation store. Najlepiej przeczytać go całego aby zrozumieć dokładnie co i jak przed jego używaniem. W nim na początku jest co i kiedy robić a na końcu opisałem błędy. Jakie są. Co oznaczają i jakie podejmować w danym momencie kroki.

  drive.google.com/fil…ing (Edytowano)
  Awatar użytkownika piotr_adamczykgsT
  I działa to z własną kartą płatniczą??
  w sensie Polska debetowa…. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika ulman
  Dzisiaj w aplikacji OlduBill zauważyłem, że są dostępne tureckie karty podarunkowe xbox. Kwoty to 100, 50 i 25 try. Jak jeszcze komuś zostały środki to może wymienić
  Awatar użytkownika Rosomakoborsuk
  Asortyment zmienia się co pewien czas, więc polecam się pośpieszyć, jeśli ktoś jest zainteresowany. Ja dziękuję za info, właśnie wyczyściłem swoje konto OlduBil (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika Kamil_Kociolek
  To ja mam inny problem - FUPS jest, karta dodana. Oldubil jest - karta dodana. Tylko teraz mam problem z przelaniem środków, ehh. Daję Deposit Money w OlduBil, wpisuje dane karty, wchodzi. Wyskakuje mi okienko z FUPS z 3D secure, wybieram urządzenie, jest ok. Ale w FUPS nie wyskakuje powiadomienie, znaczy jest w INFORMATION w lewym górnym rogu, ale w Pending Approval nic nie ma. Nic też nie wyskakuje w apce. Ktoś miał podobnie?
  Awatar użytkownika Kamil_Kociolek
  edit: kwestia ustawień powiadomień w telefonie, FUPS domyslnie miał wyłączone i musiałem dopiero ręcznie włączyć żeby zaskoczyło, zostawiam bo może komuś pomoże
 5. Awatar użytkownika Kalme
  Po pierwsze dziękuję za poradnik , wszystko zrobiłem w kwocie 16,90 zł z pomocą Twoich linków Mam jedno pytanie, zapłaciłem w Xbox Store za to DLC do Cyberpunka 277 399 tureckiej kasy, dokładnie tyle ile kosztuje xbox.com/tr-…RL0 więc nie naliczyło mi prowizji 5% o której piszesz, czy to tylko za pierwszym razem czy jak to wygląda?
  Awatar użytkownika Abzu235
  Autor
  Gratuluję, cieszę się że ktoś dał radę bez zadawania tych samych pytań po raz setny 😜 z tego co zauważyłem to gdzieś od końca lipca fups przestał na microsoft store pobierać prowizję, nie mam pojęcia jak z innymi sklepami.
 6. Awatar użytkownika spokoadk
  Jak coś to działa doładowanie karty OlduBil za pomocą Wise po przez przelew z tureckiego konta na tureckie konto, działa jak krajowy przelew.

  15556184-NtHmA.jpg
  15556184-HM4Mh.jpg (Edytowano)
  Awatar użytkownika Andy_Stawowsky
  Krajowy przelew idzie 2 dni? Ale spoko sposób. Z ciekawości wypróbuję jakby kolejne doładowanie Revo -> FUPS->Oldubil nie zadziałało.
 7. Awatar użytkownika Ksawieroo
  Uwaga ważna aktualizacja, dzisiaj dnia 04.10.2023 udało mi się założyć wszystko od zera, kupić kilka gier za około 700 lir na tureckim PS Store, zero spamowania w przycisk kupienia, zero problemów z podłączeniem karty, czy działa w innych sklepach? Nie wiem, nie sprawdzałem. Wszystko robimy praktycznie tak jak w poradniku, jednak jest problem z tym, że aplikacja prosi nas o Turkish ID, ALE na przeglądarce z włączonym VPN nie musimy podawać owego ID, jedyny problem jest taki, że na stronie nie ma języka angielskiego, ale wystarczy wszystko przeklikać, później odpalamy w telefonie tłumacza z trybem aparatu i próbujemy dodać swoją kartę, sam nie pamiętam jak to zrobiłem, ale się da
  Awatar użytkownika Abzu235
  Autor
  Przy zakładaniu konta fups z włączonym vpn istnieje ryzyko zbanowania konta, nie będę polecał takiej metody. Cieszę się że dało radę, na pewno info się przyda do jednorazowych zakupów, ale nie licz, że za parę dni/tygodni będziesz mógł wrócić na konto
 8. Awatar użytkownika PrzemeeK_.
  Przeszedłem cały poradnik poprawnie, mam już kartę we fups ale kiedy chce doładować poprzez inną kartę (naszą polską ZEN) to chce ode mnie dane z dowodu ID (zapewne tureckiego) i datę urodzenia. Ktoś coś może podpowiedzieć jak doładować tą kartę?
  Awatar użytkownika Abzu235
  Autor
  Poprzez przelew w Revolut
  14424726-HaRYc.jpg
 9. Awatar użytkownika Snixus
  Jeśli ktoś się zastanawia czy ruszy z ps store- tak, działa bez problemu. W moim przypadku podpięcie karty do konta poszło za pierwszym razem na laptopie, przeglądarka chrome, bez vpn'a. Wcześniej męczyłem się 2 dni z cinkciarzem. Zakupiony Baldur's Gate 3, trzykrotnie pokazał się komunikat Something went wrong, za czwartym razem poszło. Cały proces zakładania karty przeszedł gładko, jedyny problem który się pojawił, to błąd który mi kilkukrotnie wyskoczył przy zakupie karty do perfectmoney- odczekałem kilkadziesiąt minut i ruszyło. Przy doładowaniu 5sim- nie przelewajcie wszystkich środków, wystarczy dolar żeby wystarczyło na 2 numery, przy czym u mnie kod przyszedł za pierwszym razem. Resztę środków wydacie na kartę FUPS. Powodzenia!
  Awatar użytkownika kofii54321
  U mnie błąd e-82106o4a na PS4
 10. Awatar użytkownika Dawid778
  Mam pytanie do Oldbuil, podajecie jakieś dziwne metody doładowania tej karty a przecież tam jest opcja doładowania Oldbuil inną kartą debetową/ kredytową. Chyba że ja czegoś nie rozumiem?
  Awatar użytkownika Opteron
  Zasilenie karty OLDUBIL inną kartą niż FUPS nie przechodzi.

  Zasilenie karty OLDUBIL przelewem bankowym z Polski na konto tureckie jest możliwe (trwa kilka dni) ale pobierana jest prowizja i są doniesienia, że przelewy giną bezpowrotnie.
 11. Awatar użytkownika unbreak
  Czemu poradnik jest nieaktualny, który krok jest dokładnie niewykonalny?
  Awatar użytkownika The_Wiperozo
  Praktycznie wszystkie, z tego co mi teraz wiadomo oldibull nie działa, a fups potrzeba tureckie id. Jeżeli ktoś zalozyl wcześniej to z fupsa dalej da się placic
 12. Awatar użytkownika Gregory2102
  Info dla wszystkich uzytkownikow FUPSa, od stycznia zaczeli pobierac prowizje od doladowania Revolut -> FUPS (przelew na karte VISA) wg klucza:
  Visa Direct: Up to 2,750 TL, 2% + 20 TL; above 2,750 TL, 1.5% + 30 TL (including BITT).

  Mi np. pobralo od 240 TL - 24,80 TL.
  Awatar użytkownika fanaticepl
  Trzeba sprawdzić czy przelewy z np. ininal też
 13. Awatar użytkownika Samurai
  Czy przy rejestracji w PerfectMoney, FUPS, 5sim, należy podać swoje prawdziwe dane?
  Awatar użytkownika Opteron
  W PerfectMoney i 5sim niekoniecznie, w FUPS i OLDUBIL podajesz prawdziwe imię i nazwisko bo te dane przypiszą się do twojej tureckiej karty płatniczej, dane adresowe z tego co pamiętam nie są wymagane.
 14. Awatar użytkownika dawid.perenc
  Udało się, wszystko kupione - po 24 godzinach można znacznie więcej przelać z FUPS na PS, używałem windscribe VPN na telefonie - PS plus nie udało się kupić - tylko gry.

  Przy okazji co jeszcze warto kupić mając FUPS? Jakieś subksrypcje na yt premium czy inne?
  Awatar użytkownika remik1325
  Da się więcej subskrypcji kupić, chociażby discord Disney+ czy suby na twitchu o wiele taniej
 15. Awatar użytkownika Gowlik
  Panowie macie jakiegos sprawdzonego operatora na 5sim bo juz szału dostaje. Chyba juz 7 numer i dalej smsm nie moze dotrzec
  Awatar użytkownika Fuse_1
  15113689-2RVwE.jpgUstawiłeś, że to ma być numer do FUPS? (Edytowano)
 16. Awatar użytkownika jarek.szymanskizjr
  Mam wbite środki na perfect money , jak przelac te 2.5 USD na 5sim.net? Jakie dane ? 
  Awatar użytkownika kamilveb
  Na 5sim szukasz kartę i wybierasz płatność perfect money xd
 17. Awatar użytkownika nooblord66
  Opowiem swoje doświadczenia.

  Jakiś czas temu pojechałem tym poradnikiem do samego końca - natomiast, ciesząc się z sukcesu, nie bawiłem się już w OlduBil, bo wszystko działało - kupiłem coś co tam chciałem i dałem sobie spokój, pozostawiając na karcie FUPS ~300 lirów.

  Niestety, po kilku dniach, chciałem sobie coś innego kupić, ale:
  1) Wylogowało mnie z konta FUPS
  2) Na przypomnienie czy to nr. telefonu - transaction failed
  3) Na próbę wydania części z tych 300 lirów podpiętej już w systemie karty - informacja, że karta nie jest prawidłowa.

  Nie mam pojęcia co się stało, nie dostawałem, żadnej notyfikacji jednak zakładam, że konto i karta została zbanowana, tracąc przy tym fundusze.\
  Mysle, ze mozna spokojnie zalozyc, ze nasz sprzedawca karty na plati sprawdza sobie czy mamy tam cos wartosciowego i potencjalnie wyciaga/blokuje karty, jezeli tak

  Dlatego polecałbym wszystkim dla bezpieczeństwa 100% środków na FUPS przesyłać sobie na Oldubil, gdzie mamy większą kontrolę ze względu na choćby nasze dane w tym nasz numer komórkowy w razie czego i dopiero z tego konta coś kupować czy podpinać do różnych systemów. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Andy_Stawowsky
  Odkryłeś po kilku tygodniach coś, co było wiadome od początku.
 18. Awatar użytkownika Kamiloos
  Na Playstation Store kupilem bez klopotu. Z revoluta na zalozony kilka dni temu FUPS i przeszlo bez klopotu
  Awatar użytkownika jarek.szymanskizjr
  Przez FUPS kupiles ? Jak dodałeś kartę do psn? Hehe fupsa tam podłączyłeś ? 
 19. Awatar użytkownika nerko
  Właśnie zapłaciłem na próbę FUPS'em na Twitchu. Działa bezbłędnie cały czas.
  Awatar użytkownika Kamiloos
  Placenie nie jest problemem. Problemem jest zalozenie nowego konta
 20. Awatar użytkownika iufo
  Sorry, ale się pogubiłem, więc zadam pytanie. Czy Oldubill mogę zasilić za pomocą transfergo? Jeśli tak to jakie opcje wybrać, tzn jakie dane podać do przelewu?
  Awatar użytkownika MirBarPL
  Ja zasilam przez transfer go. Bez problemów.
  Wybieram Akbank...
  Numer swojej karty oldubil bez spacji podaje w danych dodatkowych na dole przelewu. (Edytowano)
Awatar użytkownika