Zakupy na aliexpress - koszt wysyłki

3
maj 2. 2017
Witam
chcę kupić kilka rzeczy na aliexpress, od kilku sprzedawców, ale jeszcze nigdy tam nic nie kupowałem, i chciałbym sie dowiedziec, jak wygląda sprawa przesyłki a konkretnie cła i vatu?
Czy cło i vat jest zwolnione do jakichś kwot? i ile wynosi podatek cła i vatu?

np w przypadku kupna bielizny u jednego sprzedawcy, u drugiego ubrań, a u 3 coś innego to do jakiej kwoty nie będę musiał nic więcej płacić w polsce?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
3 Komentarze
mógłby mi ktoś odpowiedzieć, na moje pytania? Czy nikt nie ma pojęcia jak wygląda sprawa z vatem i cłem?
Lepiej było spytać wujka Googla. Tam można znaleźć np. taki tekst: m.bankier.pl/wia…tml

W nim jest odpowiedź na Twoje pytania:

W przypadku zakupów o niedużej wartości, do 22 euro, przesyłki pochodzące z Chin są zwolnione z VAT. Natomiast jeżeli sprzedający na deklaracji celnej zaznaczy okienko z napisem „Gift” – wartość przesyłki zwolnionej z podatku VAT wzrasta do 45 euro. Podsumowując – jeżeli zamówimy towar z AliExpress o wartości niższej niż 22 euro, nie zapłacimy VAT-u, a powyżej 22 euro do 45 euro – prawdopodobnie nie zapłacimy VAT-u, ponieważ chińscy dostawy niemal we wszystkich przypadkach zaznaczają „Prezent” na deklaracji celnej.

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów: „Zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości, wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się w Unii Europejskiej, przy czym „towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę.”
ok, dzięki za info

mam jeszcze jedno pytanie jak wygląda sprawa z kupnem kilku rzeczy u jednego sprzedawcy? jeśli kupię u niego np po 2 rzeczy na 3 aukcjach, gdzie jest darmowa wysyłka. to wyśle mi 3 przesyłki, czy w takich przypadkach wysyłają wszystko w jednej paczce? bo też zastanawiam się, czy jeśli paczka nie trafi na cło, to czy jeszcze jakieś dodatkowe opłaty np u poczty Polskiej za doręczenie przesyłki?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst