Opublikowano dzień temu

Zakup zegarka z Aliexpress powyżej 150 euro, jakie są procedury zakupu.

Przeczytałem dyskusje na pepper_pl i inne tematy w internecie.
Nie ma aktualnej jednoznacznej odpowiedzi jak to jest z tym Vatem powyżej 150 EUR. Ktoś piszę, że trzeba agencję ceną zatrudnić za 200zł czy to jest prawda? Czy poprostu przechodzi już normalnie i płacę VAT na Poczcie. Czy może, jest szansa że nie naliczą VATu. Pytam bo po prostu nie chce mi się szarpać. Chce kupić zegarek i go mieć. Chodzi o zakup z Aliexpress. Jak mam płacić za zegarek VAT + opłatę do agencji celnej to dziękuję aż tak go nie potrzebuję. Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami? Zegarek kosztuje $250. Chciałbym wiedzieć jak wygląda ta procedura zakupu z Aliexpress. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami.


Rok temu kupując zegarek z ebay.com od Sprzedającego z Japoni, Fedex zajęła się opłatami zapłaciłem za obsługę 68zł + opłaty celno podatkowe. Dosyć bezboleśnie to się odbyło.
Aktualizacje społecznościowe

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Informacje faktycznie są sprzeczne, ale na chłopski rozum chyba nadal jest tak jak zawsze, nie widziałem rewolucyjnych zmian w ciągu ostatniego miesiąca.
  Jak idzie przez firmę kurierską to firma kurierska ogarnia odprawę celną, każe Ci zapłacić ile trzeba i dostarcza po opłaceniu do domu.
  A jak idzie przez pocztę, to Oddział Celny Pocztowy robi odprawę, i im musisz zapłacić. Tu są już trochę mniej uprzejmi i samemu trzeba dojść ile trzeba zapłacić i mogą chcieć dodatkowe dokumenty - więc może stąd "potrzeba" agencji jak chcesz żeby ktoś zrobił to za Ciebie.
  Awatar użytkownika Quin
  Autor
  Info z forum o zegarkach. Stan na 20 maja 2022:

  Urząd Pocztowy napisał :
  W związku z zmianą wytycznych Poczta Polska S.A nie ma możliwości dokonywania zgłoszeń zegarków naręcznych o wartości powyżej 150 EUR.

  W tym przypadku musi Pan to zrobić na dokumencie SAD samodzielnie lub przez Agencje Celną.
  Odprawa celna wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniego oprogramowania i wiedzy osoby sporządzającej zgłoszenie, dlatego też warto w tym zakresie skorzystać z agencji celnej.