Zakup z Niemiec na VAT 0%

3
wrz 1. 2020
Witam. Czy zna ktoś może sklep co sprzedaje elektronikę wysyłkowo do Polski i wystawia faktury 0%? Amazon niestety daje normalne faktury 23%
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
3 Komentarze
Takie cuda to tylko u Chinczyka... ale z faktura bedzie problem
Amazon daje fakturę VAT 23% jeżeli towar jest wysyłany z Polski, jeśli wyślą z Niemiec lub innego kraju to wtedy jest stawka 0%. Niestety w momencie składania zamówienia nie jesteś w stanie określić skąd będzie wysłany towar.
Jest na to jednak rozwiązanie. Jeżeli płacisz Revolut'em to nie trzymaj środków tylko sprawdź ile będzie chciało pobrać za pierwszym razem i wtedy będziesz wiedział czy jest z VAT 23% czy nie i zawsze możesz w razie czego anulować transakcję.
Tak działa to u mnie na koncie firmowym ale czy to samo jest na indywidualnym to nie wiem - trzeba sprawdzić.
Sir_cebula02/09/2020 12:18

Amazon daje fakturę VAT 23% jeżeli towar jest wysyłany z Polski, jeśli wyś …Amazon daje fakturę VAT 23% jeżeli towar jest wysyłany z Polski, jeśli wyślą z Niemiec lub innego kraju to wtedy jest stawka 0%. Niestety w momencie składania zamówienia nie jesteś w stanie określić skąd będzie wysłany towar.Jest na to jednak rozwiązanie. Jeżeli płacisz Revolut'em to nie trzymaj środków tylko sprawdź ile będzie chciało pobrać za pierwszym razem i wtedy będziesz wiedział czy jest z VAT 23% czy nie i zawsze możesz w razie czego anulować transakcję.Tak działa to u mnie na koncie firmowym ale czy to samo jest na indywidualnym to nie wiem - trzeba sprawdzić.O super, właśnie o to mi chodziło. Czyli co? Kupuje coś za powiedzmy 100 euro netto, to doładować sobie revoult na tyle? I wtedy będzie wiadomo?

Pzdr
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst