lut 26. 2023 (13 g, 23 min)
Witam, jak obecnie wygląda zakup z ali przedmiotów powyżej 150euro? Ostatnio taki zakup robilem w 2019r a przepisy troche sie zmienily. Czy teraz obligatoryjnie zaplace vat i clo? Zauwazylem, ze sprzedawcy w większości w koszyku obniżają wartosc finalną do zaplaty o wysokości około 23 %( price adjusment ) mimo że przy cenie jest napisane price included vat, więc sam już nie wiem. Ale niektórzy price adjusment wpisuja tylko na 8 czy 10 %, wiec doliczajac reszte do tych 23 % i tak zaplace wiecej niz w opisie. Dobrze mówię?
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie

15 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Nie kupuj za tyle. Aliexpress nie oddaje pieniędzy gdy paczka nie dojdzie
  Avatar
  Gadasz bzdury, bo sam nie umiesz zrobić sporu jak należy.
 2. Avatar
  Do 150 euro ali samo dolicza vat. Powyżej, powinno ten vat odjąć w podsumowaniu i opłaty celno-skarbowe powinieneś wnieść sam przed/przy odbiorze paczki
  Avatar
  Autor
  Czyli jak sprzedawca w podsumowaniu odejmuje od ceny wyjsciowej tylko 8 czy 10% a nie 23%, to finalnie z podatkami zaplace wiecej niż jego cena wyjsciowa, right?
 3. Avatar
  Wpisz w tutejszą wyszukiwarkę hasło "Aliexpress vat", takie pytania pojawiają się regularnie, a ostatnie było z 2-3 tygodnie temu. Nie ma sensu pisać któryś raz tego samego.
Avatar