Zakup Samsunga S8 kupionego na raty.

9
gru 19. 2017
Cześć. Czy ma ktoś doświadczenie z takim zakupem? Wiem, że Orange i Play nie blokują jeszcze telefonów przez niespłacenie rat przez pierwszego właściciela. Na OLX można kupić S8 nawet za 2100zl, ale czy to bezpieczne?
Aktualizacje społecznościowe
9 Komentarzy
Ja bym nie ryzykował, kupiłem S7 Edge na olx i telefon zablokowali, co prawda z plusa ale już nigdy więcej.
Blokowanie telefonów to zwykłe chamstwo. Niech operatorzy blokują nr telefonu temu kto nie płaci, a nie aparat telefoniczny, który mógł sprzedać. Nie wiem jak to prawnie wygląda i czy da się z takimi molochami walczyć.
Jak ktoś podpisuje umowę, to akceptuje jej warunki - łącznie z tym, że telefon jest własnością operatora sieci do momentu spłacenia wszystkich rat. Ktoś, kto sprzedaje taki telefon, nie jest nawet jego właścicielem. Jak dla mnie - szkoda by było ryzykować zostaniem bez kasy i bez telefonu.
Tak jest w plusie i t-mobile, ze operator pozostaje właścicielem telefonu do momentu splacenia rat. W Play i Orange za nieplacenie rat operator rozpoczyna proces windykacyjny. Fajnie jakby pojawiła sie w Polsce promocja do tego 400zl zwrotu i byloby super.
Na stronie Plusa i T-Mobile można sprawdzić czy telefon jest kupiony na raty, wystarczy numer IMEI. Na wszelki wypadek lepiej jednak wziąć telefon z Orange lub Play
Zastanawia mnie po co ludzie biora te telefony od operatorów i placa za nie w ratach ponad 3tys a na OLX za taki telefon okolo 2200zldostana. Wychodzi na to ze zakup telefonu z play lub orange to male ryzyko.
Mój ekscentryczny kolega właśnie sobie zakupił w Plusie cztery aparaty dla trzech ludzików w najbliższej rodzinie, no chyba, że jeszcze pies będzie na święta sporo gadał - wtedy zwracam honor (z tego co wiem kolega kochanki nie ma).
Thaiphoongru 19. 2017

Zastanawia mnie po co ludzie biora te telefony od operatorów i placa za …Zastanawia mnie po co ludzie biora te telefony od operatorów i placa za nie w ratach ponad 3tys a na OLX za taki telefon okolo 2200zldostana. Wychodzi na to ze zakup telefonu z play lub orange to male ryzyko.


Ukryty kredyt, utopia, wirtualne zyski, błyszczące się nowe szkiełka i uśmiech na święta (ten ostatni prawdziwy).
A co grozi osobie, ktora nie spłaca rat za telefon? Jakie mu grożą sankcje?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje