Zakup pralki - jak ważne są wymienne łożyska?

6
sty 15. 2020
Hej,
stoję przed zakupem pralki z tej listy: mediaexpert.pl/lis…t=1

I między nimi są pralki zarówno z wymiennymi łożyskami jak i bez wymiennych łożysk.
Jestem w stanie zapłacić więcej za Boscha z serii 6 jak np. mediaexpert.pl/pra…250 czy nawet z serii 8 za 2199 ale pytanie czy wg was jest sens jeżeli za 1399zł jest mediaexpert.pl/pra…533 która jest z serii która ma wymieene łożyska...

Jest sens brać teraz pralkę bez wymiennych łożysk za większe pieniądze z jakiejś wyższej serii? Czy raczej brać pod uwagę tylko pralki z wymiennymi łożyskami?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
6 Komentarzy
W pralce jest na tyle elementów, które mogą się zepsuć, że łożyska to jest tylko jeden z punktów na który warto zwracać uwagę. Jak producent zaprojektował sprzęt żeby zepsuł się po gwarancji to i tak się zepsuje. Ja bym wziął pod uwagę jedynie funkcje które potrzebujesz i na tej podstawie wybrałbym najtańszą.
Taaa... I za wymianę łożysk później z 5 stów lub więcej, bo one same też kosztują, a najwięcej pracy tutaj to rozebranie całości. Chyba, że sam to zrobisz. Jak zaczną padać Ci łożyska to pralka jeszcze długo podziała. Po prostu będzie głośniej odwirowywać.
Edytowane przez: "asimply" sty 16.
Ja kupowałem z wymiennymi łożyskami oraz z skręcanym bębnem ( czyli nie sklejany ). Wymianę łożysk możesz sam zrobić jeśli bęben nie jest klejony. Może być tak, że nigdy nie będę musiał wymieniać łożysk, ale może też być tak, że za dwa lata zaczną hałasować i wtedy bym żałował że nie wziąłem pralki łatwo serwisowalnej.
AndItsGone15/01/2020 14:18

Ja kupowałem z wymiennymi łożyskami oraz z skręcanym bębnem ( czyli nie skl …Ja kupowałem z wymiennymi łożyskami oraz z skręcanym bębnem ( czyli nie sklejany ). Wymianę łożysk możesz sam zrobić jeśli bęben nie jest klejony. Może być tak, że nigdy nie będę musiał wymieniać łożysk, ale może też być tak, że za dwa lata zaczną hałasować i wtedy bym żałował że nie wziąłem pralki łatwo serwisowalnej.Nie bęben, a zbiornik. Tylko, że z klejonym zbiornikiem też można nabić nowe łożyska. To możliwe. Jednakże jaki jest sens kupować syf, w którym już bierzesz pod uwagę, że po dwóch latach zaczną Ci padać łożyska. W dobrej pralce bto może mieć dopiero miejsce, może nie musi, po 10-12 latach. Ale i tak będzie nadal działać tylko głośniej.
asimply16/01/2020 15:16

Nie bęben, a zbiornik. Tylko, że z klejonym zbiornikiem też można nabić now …Nie bęben, a zbiornik. Tylko, że z klejonym zbiornikiem też można nabić nowe łożyska. To możliwe. Jednakże jaki jest sens kupować syf, w którym już bierzesz pod uwagę, że po dwóch latach zaczną Ci padać łożyska. W dobrej pralce bto może mieć dopiero miejsce, może nie musi, po 10-12 latach. Ale i tak będzie nadal działać tylko głośniej.Różnie to bywa, może być tak, że 10 lat spokoju, a może być że po 2 latach coś padnie. Może tak być jak pan mówi, ale dobrze jest też się zabezpieczyć w razie czego.
AndItsGone16/01/2020 15:18

Różnie to bywa, może być tak, że 10 lat spokoju, a może być że po 2 latach …Różnie to bywa, może być tak, że 10 lat spokoju, a może być że po 2 latach coś padnie. Może tak być jak pan mówi, ale dobrze jest też się zabezpieczyć w razie czego.Nie. Nawet po 5 latach nie mają prawa paść łożyska, nie mówiąc nawet o krótszym okresie. Może grzałka zepsuć się, programator, ale nie łożyska.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst