Opublikowano 26 stycznia 2021

Zakup na firmowy z Amazon, a zwolnienie z VAT

Cześć,

chcę zrobić większe zakupy w Amazon (modernizacja komputera PC) i zastanawiam się jaka różnica jest przy zamówieniu na adres mailboxde z późniejszym przesłaniem do PL (stawka VAT niemiecka), czy do PL na swój adres (stawka VAT 0%).

Jak lepiej zamówić towar? Co jest korzystniejsze podatkowo?
Aktualizacje społecznościowe

19 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika L4STWISHES
  Autor
  rockriderr27/01/2021 00:58

  Chłopie, jak Ty biznes prowadzisz jak Ty takich rzeczy nie wiesz


  Nie robiłem wcześniej większych zakupów za granicą. Proszę daruj sobie takie zgryźliwe komentarze jeśli nie chcesz lub nie umiesz pomóc. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika L4STWISHES
  Autor
  FlyFisz22/05/2022 17:54

  Siema, jak to ogarnąłeś? Mam taki sam problem...


  Zarejestruj się w VAT UE jako podatnik zwolnieniony z VAT. Wtedy dopiero Amazon zaakceptuje NIP
  Awatar użytkownika Sim_on_e
  powracam do tematu z zapytaniem, może akurat znasz odpowiedź Ile trwa proces rejestrowania w VAT EU. Wiem, że sama rejestracja wchodzi w życie teoretycznie od razu, ale chodzi mi o pojawienie się firmy w europejskim systemie, tak aby na amazonie możliwe były już zakupy z zagranicy z 0% stawką VAT. Masz pojęcie ile czasu trwa to zazwyczaj?
 3. Awatar użytkownika Czadmander
  Nie lepiej kupic w netto bez vat ? Zarejestrowac konto biznes i kupowac w netto to chyba najlepsza opcja ?
 4. Awatar użytkownika L4STWISHES
  Autor
  Czadmander26/01/2021 20:55

  Nie lepiej kupic w netto bez vat ? Zarejestrowac konto biznes i kupowac w …Nie lepiej kupic w netto bez vat ? Zarejestrowac konto biznes i kupowac w netto to chyba najlepsza opcja ?


  Chodzi o to, że mam konto biznesowe. Kupić mogę na 0% VAT albo na 15% VAT przy dostawie do mailboxde. Czasami Amazon pokazuje, że zakup jest na 0%, a później faktura jest na 23% i to już jest kłopot.

  Nie znam się na księgowości więc pytanie, czy jak mam fakturę 0% VAT, to ten VAT muszę zapłacić w Polsce? (Edytowano)
 5. Awatar użytkownika Czadmander
  L4STWISHES26/01/2021 21:21

  Chodzi o to, że mam konto biznesowe. Kupić mogę na 0% VAT albo na 15% VAT p …Chodzi o to, że mam konto biznesowe. Kupić mogę na 0% VAT albo na 15% VAT przy dostawie do mailboxde. Czasami Amazon pokazuje, że zakup jest na 0%, a później faktura jest na 23% i to już jest kłopot.Nie znam się na księgowości więc pytanie, czy jak mam fakturę 0% VAT, to ten VAT muszę zapłacić w Polsce?


  Czasami tak jak piszesz 0% vat i placisz netto bez vat i fakture masz netto bez vat.
  To zalezy skąd wysylaja towar.
  Jesli wysylaja towar z Polski placisz z vat i fakture masz brutto ale na fakturze pisza Polski nr nip Amazon i tez vat jest do odliczenia.
 6. Awatar użytkownika L4STWISHES
  Autor
  Czadmander26/01/2021 23:10

  Czasami tak jak piszesz 0% vat i placisz netto bez vat i fakture masz …Czasami tak jak piszesz 0% vat i placisz netto bez vat i fakture masz netto bez vat.To zalezy skąd wysylaja towar.Jesli wysylaja towar z Polski placisz z vat i fakture masz brutto ale na fakturze pisza Polski nr nip Amazon i tez vat jest do odliczenia.


  Przecież napisałem na samym początku, że jestem zwolniony z VAT więc nie odliczę VAT. Jak jest faktura VAT 0 i jestem zwolniony, to muszę zapłacić ten VAT?
 7. Awatar użytkownika rockriderr
  Chłopie, jak Ty biznes prowadzisz jak Ty takich rzeczy nie wiesz
 8. Awatar użytkownika TomaszG
  L4STWISHES27/01/2021 01:30

  Nie robiłem wcześniej większych zakupów za granicą. Proszę daruj sobie taki …Nie robiłem wcześniej większych zakupów za granicą. Proszę daruj sobie takie zgryźliwe komentarze jeśli nie chcesz lub nie umiesz pomóc.  Przeczytaj sobie tutaj:
  poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ni…-ue
 9. Awatar użytkownika Luky
  L4STWISHES26/01/2021 21:21

  Chodzi o to, że mam konto biznesowe. Kupić mogę na 0% VAT albo na 15% VAT p …Chodzi o to, że mam konto biznesowe. Kupić mogę na 0% VAT albo na 15% VAT przy dostawie do mailboxde. Czasami Amazon pokazuje, że zakup jest na 0%, a później faktura jest na 23% i to już jest kłopot.Nie znam się na księgowości więc pytanie, czy jak mam fakturę 0% VAT, to ten VAT muszę zapłacić w Polsce?


  1. Do uzyskania FV nie potrzeba konta biznesowego wystarczy zwykłe z dopisanym NIP UE
  2. Zakupu poprze mailbox.de i wystawioną FV 19% CHYBA nie wrzucisz w koszt
  3. FV VAT jak masz 23% rozliczasz jak w PL a jak 0% to doliczasz vat i rozliczasz jak PL ... masz w linku rozpisane
 10. Awatar użytkownika odys21
  Luky27/01/2021 10:52

  1. Do uzyskania FV nie potrzeba konta biznesowego wystarczy zwykłe z …1. Do uzyskania FV nie potrzeba konta biznesowego wystarczy zwykłe z dopisanym NIP UE2. Zakupu poprze mailbox.de i wystawioną FV 19% CHYBA nie wrzucisz w koszt3. FV VAT jak masz 23% rozliczasz jak w PL a jak 0% to doliczasz vat i rozliczasz jak PL ... masz w linku rozpisane


  odgrzewam temat bo amazon po raz 3 anulował mi nr NIP który dodaje w opcjach konta bo nie jestem VATowcem i nie mam co wpisać w tej rubryce VAT EU. Jak wpisuje NIP to po kilku dniach dostaje maila ze nr jest niewłaściwy. Jak mogę kupować na firmę która jest zwolniona z VAT na amazonie. W tym poradniku nie ma o tym słowa. Nie będę odliczał VAT itd ale potrzebuje wpuścić w koszty te faktury więc potrzebuje żeby na fakturze był NIP :/ Ktos tak miał? Chodzi o POLSKI amazon i fakt że nie mogę dodać nr NIP nie będąc VATowcem. Jakieś formularze VAT-R itp z racji zakupów rocznych rzędu kilku max kilkunastu k nie wchodzą w grę. (Edytowano)
 11. Awatar użytkownika FlyFisz
  odys2117/02/2022 23:37

  odgrzewam temat bo amazon po raz 3 anulował mi nr NIP który dodaje w o …odgrzewam temat bo amazon po raz 3 anulował mi nr NIP który dodaje w opcjach konta bo nie jestem VATowcem i nie mam co wpisać w tej rubryce VAT EU. Jak wpisuje NIP to po kilku dniach dostaje maila ze nr jest niewłaściwy. Jak mogę kupować na firmę która jest zwolniona z VAT na amazonie. W tym poradniku nie ma o tym słowa. Nie będę odliczał VAT itd ale potrzebuje wpuścić w koszty te faktury więc potrzebuje żeby na fakturze był NIP :/ Ktos tak miał? Chodzi o POLSKI amazon i fakt że nie mogę dodać nr NIP nie będąc VATowcem. Jakieś formularze VAT-R itp z racji zakupów rocznych rzędu kilku max kilkunastu k nie wchodzą w grę.


  Siema, jak to ogarnąłeś? Mam taki sam problem...
 12. Awatar użytkownika Damiankk
  Udało się może ogarnąć akcpetacje Nipu zwolnionego z vat?
 13. Awatar użytkownika sadki
  Cześć
  Kupiłem kiedyś na amazonie coś do firmy, użyłem NIPu pracodawcy celem rozliczenia, po czym o sprawie zapomniałem. Ostatnio kupiłem coś prywatnie i zostało przysłane z zagranicy z zerowym VATem. Zapłaciłem z własnych, nie będę tego rozliczał w firmie, więc firmy to nie interesuje. Ale co ja mam teraz z tym zrobić? Zgodnie z regułami WNT powinienem uiścić podatek, ale jako osoba prywatna nie mam jak. Z tego co czytam na forach to Amazon nie bawi się w korekty FV. A wiadomo, że w życiu pewna jest śmierć i podatki, więc co przyjdzie pierwsze, kostucha czy pismo z US? (Edytowano)
  Awatar użytkownika Kertoip1989
  Cześć, udało się rozwiązać problem?
 14. Awatar użytkownika sadki
  usunięto (Edytowano)
Awatar użytkownika