zakup na Allegro od sprzedawcy, który nie jest płatnikiem VAT

7
maj 10. 2020
Cześć!

Chcę kupić telefon na Allegro od sprzedawcy, który nie jest płatnikiem VAT (firma ze Słowacji), ale w parametrach aukcji jest napisane: "wystawiam fv VAT".
Czy taki zakup jest bezpieczny?
Jakie są konsekwencje?
Aktualizacje społecznościowe
7 Komentarzy
Na firmę to chcesz czy coś? Raczej nie ma to znaczenia wg mnie jeśli do uzytku domowego
Dla siebie wyłącznie. Dziękuję za info.
yobit10/05/2020 17:52

Dla siebie wyłącznie. Dziękuję za info.


W takim razie nie przejmowałabym sie. W kwestiach podatkowych gościu by za to odpowiadał. Pewnie odruchowo zaznaczył te opcję w alledrogo i wystawia faktury ale na 0% vat albo stricte imienne do przedtawienia np jeśli ktoś pobiera stypendia socjalne czy inne takie
Gorzej jak to kolejna bestcena.
Podaj link jak możesz
Tak na szybko:

- podają że gwarancja producenta i on serwisuje telefon w razie usterki. Niestety polski serwis xiaomi wyślę cię za drzwi bo telefon nie jest z oficjalnej dystrybucji. To podają w zakładce "gwarancja", natomiast w zakładce "reklamacja" w magiczny sposób gwarancja staje się gwarancją sprzedawcy i jeszcze podają niepełny adres do wysyłki do serwisu (brak nr posesji/budynku)

- firma założona rok temu, kapitał 5000 euro
- adres firmy na wp.pl

Generalnie odradzam. Firmy za pół roku może nie być a ty zostaniesz z gwarancją wartą tyle co kartka papieru. Nauczyłem się elektroniki od pseudofiremek nie kupować.

Tu masz ten sam model 100zł drożej ale z pewnego źródła - allegro.pl/ofe…452
Faktura VAT w tym przypadku prawdopodobnie oznacza fakturę 0%, zwaną również faktura VAT-marża. Właściwie bezwartościowy papierek, poczytaj w Google. No i kolega wyżej ma rację, sklep tego typu może się nagle któregoś dnia zwinąć i zostaniesz totalnie bez gwarancji (właśnie przez ową fakturę).
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst