Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Zakup fabrycznie nowego i zapakowanego iPhone z olx po okazyjne cenie. Opłaca się?

paź 16. 2022
Czy zakup zafoliowanego iPhone'a w serwisie olx jest bezpieczne będą jakies blokady icloud itd. Albo nie jest wzięty u operatora sieci komórkowej. Jak to sprawdzić i czy opłaca się kupić?
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie

19 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Nie kupuje się na olx tam nie ma żadnej ochrony i na 99% będzie od operatora. Czyli szansa na zablokowanie. Ja gdy coś wyczaję na olx to pisze do sprzedawcy aby wystawił na Allegro lokalnie + te kilka złotych prowizji. Jak ktoś nie ma nic do ukrycia to z pewnością wystawi, żeby sprzedać towar, na Allegro masz 2 lata ochrony teraz.
  Avatar
  jak są papiery na tel i można odebrać osobiście w czym problem z olx wiele razy tak kupowałem ? pomijam oferty operatorskie tak jak pisałeś i tutaj się zgadzam trzeba uważac a z allegro prowizja to nie pare groszy prowizji bo np za taka 13pro za niech będzie 4400 to jest prawie 200zl prowizji (Edytowano)
 2. Avatar
  Ty martw się czy to w ogóle będzie iPhone, a nie chińska kopia. Papiery również mogą być fałszywe np. faktura. Tylko odbiór osobisty i uruchomienie przy Tobie, żeby sprawdzić IMEI na stronie Apple. (Edytowano)
  Avatar
  To jak widać ludzi bardzo sami chcą wierzyć w wszelkie super oferty na olx i potem lament że podróba czy wyczyścili konto. Pewnie da się kupić telefon nowy i zafoliowany ale to raczej 1/10 ofert. Do tego 4tys za telefon i kupowanie na odległość nie ze sklepu to już dla mnie za duża doza ryzyka. Może dla kogoś tyle kasy to nic i może zaryzykować
 3. Avatar
  NIE - na 99,99% to nawet nie jest iPhone tylko podróbka.
 4. Avatar
  zapytaj sprzedawcy, jaki model i cena ? ma dowód zakupu ?
 5. Avatar
  Jeśli cena jest dobra i masz możliwość odbioru na miejscu wraz z otwarciem i uruchomieniem - to czemu nie.
  W dostawie bałbym się że przekręt - zapłacisz i zniknie, albo wyśle Ci kartofla w pudełku.
Avatar