Yi home camera 1080p - czyli odpicuj moją kamerę...

maj 8. 2020
261186-J7g2Q.jpgKupiłem w styczniu tego roku Yi home camera 1080p z Aliexpress (z Pepperowej wstawki). Towar dotarł i... jestem delikatnie mówiąc nim rozczarowany. Od razu w komentarzach poczytałem tematy hackowania kamery zmodyfikowanym firmware. Flashowałem samodzielnie za pomocą yi-hack-MStar ale różnic w działaniu żadnych nie znalazłem... Oto lista rzeczy które najbardziej mnie irytują w tej kamerce i pytanie, czy da się to obejść programowo (klient kamery/zmodyfikowany firmware?:


  • USUNĄĆ LOGO YI w nagraniach...Mimo flashowania mam je nadal obecne :/
  • DODAĆ stempel czasu do nagrań
  • Ominąć limit 30 minut długości pliku - totalnie tego nie rozumiem, komunikat że plik osiągnął maksymalną długość 30 minut nie pojawiał mi się przed aktualizacją systemu (na oficjalny, nowszy) ale może był to przypadek. Teraz na YI Home Camera na PC pojawia mi się zawsze. A na komórce chyba mi nie wyskakiwał... Chcę by kamera nagrywała non-stop min. 8 h. Wiem że na karcie są nagrania tym bardziej nie rozumiem sensu tego ograniczenia.
  • Poprawić jakość nagrań - największe rozczarowanie to jakość samych nagrań*...A raczej zbyt duża kompresja. 150kb/s - trochę mało. Chciałbym uzyskiwać lepszą jakość kosztem większych plików. Karta to pociągnie bez problemu. Da się to zmienić?
  • Jakieś normalne oprogramowanie na PC plz do tej kamery. Oficjalne YU Home na PC nie ma praktycznie żadnych opcji - nie da się nawet "odwrócić" kamery! Opcja jakości HD/FULL HD i to wszystko w sumie. Polećcie alternatywę. P.S. Wgrywanie na PC emulatora Androida odpada.

*By nie było nie licze na jakość GoPro Ale prawda jest taka że moja kamera Dingoo Eye 720p kupiona 2 lata temu za mniejsze pieniądze nagrywa z podobną jeśli nie lepszą jakością. YI wygrywa bezapelacyjnie trybem nocnym. Poza tym padaka...
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Dyskusje

6 Komentarzy