Xiaomi mi a1 problem -nie mogę włączyć

24
gru 22. 2019
jak w temacie. bateria 70% miała, ale nie mogę uruchomić telefonu. jest ktoś kto zna jakiś sposób aby uruchomić telefon (reset w postaci wciśnięciu on plus klawisza podglaśniajacego nie działa) lub ewentualnie zgrać dane przed oddaniem do serwisu . będę wdzięczny za pomoc
Aktualizacje społecznościowe
Różne
24 Komentarze
Czy telefon Ci spadł na twardą powierzchnię?
Czy przycisk zasilania działa normalnie? Chodzi mi o klik.
Podłącz telefon do ładowarki i zobacz czy w ogóle się uruchamia. Jeśli tak to prawdopodobnie padł przycisk, jeśli nie reaguje to mogła paść płyta główna.
stark299123/12/2019 08:47

Czy telefon Ci spadł na twardą powierzchnię?Czy przycisk zasilania działa n …Czy telefon Ci spadł na twardą powierzchnię?Czy przycisk zasilania działa normalnie? Chodzi mi o klik.Podłącz telefon do ładowarki i zobacz czy w ogóle się uruchamia. Jeśli tak to prawdopodobnie padł przycisk, jeśli nie reaguje to mogła paść płyta główna.


Nie, nie spadł. Klik działa. Podłączałem , nie uruchamia się relefon tylko miga dioda.
Zatoichi23/12/2019 11:58

Nie, nie spadł. Klik działa. Podłączałem , nie uruchamia się relefon tylko …Nie, nie spadł. Klik działa. Podłączałem , nie uruchamia się relefon tylko miga dioda.


No to raczej serwis.
Vol- i power, startuje bootloader?
no to chyba tylko mi flash tool i wgranie systemu (jest opcja zachowania danych) ale nie wiem na ile skuteczna
przy serwisie o danych można zapomnieć
nie masz synchronizacji z chmurą? fotki, kontakty z micloud byś odzyskał
Maciej.Wojciechowski23/12/2019 14:57

no to chyba tylko mi flash tool i wgranie systemu (jest opcja zachowania …no to chyba tylko mi flash tool i wgranie systemu (jest opcja zachowania danych) ale nie wiem na ile skutecznaprzy serwisie o danych można zapomniećnie masz synchronizacji z chmurą? fotki, kontakty z micloud byś odzyskał


No niestety chmurka nie była użytkowana. Jest na gwarancji, ale obawiam się że wyczyszczą do cna, a głównie o fotki chodzi. Zlecę reklamację i zastrzegę aby dane zgrali/zachowali.
Bardziej potrzebujesz qualcom phone USB drivers
Maciej.Wojciechowski23/12/2019 16:12

Bardziej potrzebujesz qualcom phone USB drivers


Próbuje podłączyć do Pc-ta, ale nie znajduje sterowników. Chcę je ściągnąć z neta, ale nie chcę ściągnąć jakichś trefnych. I nie wiem czy nawet jak je ściągnę to czy jest szansa na połączenie telefonu i ściągnięcie z niego danych na PC.
Zatoichi23/12/2019 15:11

No niestety chmurka nie była użytkowana. Jest na gwarancji, ale obawiam s …No niestety chmurka nie była użytkowana. Jest na gwarancji, ale obawiam się że wyczyszczą do cna, a głównie o fotki chodzi. Zlecę reklamację i zastrzegę aby dane zgrali/zachowali.


To nic nie da z dwóch powodów. Po pierwsze jeśli Twój telefon jest szyfrowany (a chyba wszystkie współczesne już są) i ma założoną blokadę na PIN/odcisk palca, to nie da się do niego dostać bez wyczyszczenia danych. Jest to zabezpieczenie mające chronić dane w razie kradzieży.
Po drugie jeśli padła płyta główna tak jak podejrzewam, to Ci ją wymienią w całości razem z pamięcią, więc swoich danych nie odzyskasz. Dlatego robienie kopii jest tak ważne
A co do postów powyżej to spróbuj może przytrzymać Power + Vol. przez kilkanaście sekund jak również atakuj go ładowarką
stark299123/12/2019 16:54

To nic nie da z dwóch powodów. Po pierwsze jeśli Twój telefon jest szy …To nic nie da z dwóch powodów. Po pierwsze jeśli Twój telefon jest szyfrowany (a chyba wszystkie współczesne już są) i ma założoną blokadę na PIN/odcisk palca, to nie da się do niego dostać bez wyczyszczenia danych. Jest to zabezpieczenie mające chronić dane w razie kradzieży.Po drugie jeśli padła płyta główna tak jak podejrzewam, to Ci ją wymienią w całości razem z pamięcią, więc swoich danych nie odzyskasz. Dlatego robienie kopii jest tak ważne A co do postów powyżej to spróbuj może przytrzymać Power + Vol. przez kilkanaście sekund jak również atakuj go ładowarką


Dzięki. Oddałem go tymczasowo do znajomego speca od komórek aby spróbował nieinwazyjnie coś z nim zrobić. Powiedział, że spróbuje mocniejszą ładowarką. Może coś się uda , mam nadzieję , zanim oddam do reklamacji.
Na następny raz polecam podpiąć fona pod chmurkę google to zdjęcia w rozsądnej jakości będą z darmo przechowywać bez limitu, jedynie gdybyś chciał zachowywać w pełnej jakości to do limitu a potem to byś musiał albo założyć kolejne konto co jest raczej niezbyt komfortowe lub subskrybcja.
Ale biorąc pod uwagę, że nie masz jakoś mega topowego fona i że wcześniej nie miałeś chmurki to że raczej nie jesteś jakimś fotografem, tylko niech zgadnę studentem, który ma na nim głównie notatki ew. fotki ze znajomymi.
Ewentualnie zawsze możesz sprawdzić czy przypadkiem domyślnie nie miałeś włączonego zapisywania w chmurz lub czy sobie nie włączyłeś przypadkiem, bo chyba appka "zdjęcia google" jest domyślnie instalowana wraz z kilkoma innymi appkami.
Z przeglądarki na kompie można też wejść bodajże jak będziesz w Google to klikasz tam 9 czy tam ile jest tych kropek i wybierasz cos takiego.
3516967.jpg
Edytowane przez: "MaMiX" gru 25. 2019
U mnie padł telefon z Chin wkrótce po zakupie, zapalała się dioda podczas ładowania i tyle, kombinacje z VOL i Power nic nie dawały. Miałem odsyłać, ale pomyślałem, że jak tych kombinacji spróbuję przy połączeniu z PC, to może zaskoczy. I zaskoczyło. Chyba warto spróbować .
Zatoichi jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic to chętnie pomogę Ci z telefonem
Artur_Nowosielski26/12/2019 19:09

Zatoichi jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic to chętnie pomogę Ci z tel …Zatoichi jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic to chętnie pomogę Ci z telefonem


Niestety , nie jestem z tych okolic. Dzięki mimo to
Edytowane przez: "Zatoichi" gru 26. 2019
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst