XI edycja Walkathon NEUCA dla Zdrowia w Toruniu, kręc kilometry z kijkami i pomagaj chorym na cukrzyce

sie 19. 2022
Już 10. września zapraszamy na XI. edycję eventu Walkathon NEUCA dla Zdrowia. Po przerwie spowodowanej pandemią, w trakcie której marsz miał charakter wirtualny, wracamy do tradycji, czyli do wspólnego spaceru mieszkańców Torunia i okolic.

To będzie dzień pod znakiem ruchu na świeżym powietrzu i świetnej zabawy. Na mecie z kolei będzie czekać Niebieskie Miasteczko Zdrowia, w którym będzie można wykonać bezpłatnie szereg badań diagnostycznych, w tym badanie poziomu glikemii w ramach Narodowego Badania Poziomu Cukru. Tegoroczny Walkathon jest bowiem kolejnym przystankiem na mapie tego wyjątkowego projektu profilaktycznego.

Czekamy na Was na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu 10. września już od godz. 9.00. O godz. 12.00 startuje marsz. Wydarzenie zakończy się ok. godz. 18.00.

Idziemy dla chorych na cukrzycę

Stawiamy jak zawsze na marsz/spacer jako na najbardziej dostępną i uniwersalną formę ruchu dla każdego. - Walkathon NEUCA dla Zdrowia na trwałe wpisał się w kalendarz toruńskich wydarzeń zdrowotno-charytatywnych i stał się jednym z eventów ściśle identyfikowanych z Toruniem jako miastem ludzi aktywnych, dbających o zdrowie i formę fizyczną – mówi Sybilla Walczyk, rzecznik prasowy Grupy NEUCA.

Tradycyjnie już przy okazji wspólnego spaceru po zdrowie mamy szansę zrobić razem coś dobrego dla innych. Tym razem idziemy dla chorych na cukrzycę. Cukrzyca to pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku.

- 3 miliony osób w Polsce choruje na cukrzycę, 1 milion o tym nie wie. Polacy nie wykonują regularnie badania poziomu cukru we krwi, a nieświadomi choroby nie podejmują leczenia. Dlatego w tym roku idziemy dla chorych na cukrzycę. Za każdą osobę, która 10. września przejdzie z nami nasz marsz/spacer, Fundacja NEUCA dla Zdrowia sfinansuje 10 badań poziomu cukru we krwi realizowanych w całym kraju w ramach Narodowego Badania Poziomu Cukru. Im będzie nas więcej na trasie spaceru, tym więcej osób przebadamy i uświadomimy, jak olbrzymim problemem jest epidemia cukrzycy - mówi Bogusława Golus-Jankowska, prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

568238_1.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje

2 Komentarze