Xbox Series X z pierwszą rozgrywką! Microsoft pokazuje szybkość konsoli i nowe funkcje

14
mar 16.
243352.jpg
Microsoft jest najwidoczniej gotowy na premierę Xboksa Series X. Firma właśnie ujawniła nowe szczegóły dotyczące platformy i pokazuje wykorzystane technologie. Zobaczcie szybkość wczytywania gry, funkcję przeskakiwania pomiędzy grami oraz pierwszą rozgrywkę.

Microsoft nie czeka na konkurencję! Właśnie otrzymaliśmy szczegółowe dane dotyczące platformy amerykańskiej korporacji i jednocześnie firma pokazuje rozgrywkę, przełączanie pomiędzy grami oraz szybkość wczytywania danych.

Xbox Series X specyfikacja. Moc dla 60 fps i 4K

 • CPU - 8x Cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU
 • GPU - 12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU
 • Wielkość - 360.45 mm2
 • Proces - 7nm Enhanced
 • Pamięć - 16 GB GDDR6 w/ 320mb bus
 • Szerokość pasma pamięci - 10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
 • Dysk - 1 TB Custom NVME SSD
 • Przepustowość I/O - 2.4 GB/s (Raw), 4.8 GB/s
 • Opcja rozszerzenia dysku - 1 TB Expansion Card
 • Dyski zewnętrzne - USB 3.2 External HDD Support
 • Napęd - 4K UHD Blu-Ray Drive
 • Docelowa wydajność- 4K @ 60 FPS, Up to 120 FPS

Microsoft projektując Xboksa Series X skupił się na dostarczeniu niespotykanej wcześniej mocy. Zespół chce mieć pewność, że deweloperzy bez problemu osiągną 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 4K – konsola zapewnia także wsparcie 120 fps, ale jest to wyłącznie wybór. Deweloperzy mogą, ale nie muszą sięgać po taką jakość.

To właśnie z tego powodu Microsoft od początku bardzo ściśle współpracuje z AMD – firma przygotowała specjalnie na zamówienie korporacji z Redmond CPU AMD Zen 2 i GPU RDNA 2. Wszystkie elementy układanki zostały przygotowany tak, by móc zapewnić graczom niespotykaną wcześniej jakość rozgrywki.

Sebastien Nussbaum z AMD nie ukrywa, że Xbox Series X będzie pionierem innowacji na następnej generacji:

"Xbox Series X to największy skok pokoleniowy w projektowaniu SOC i API, jaki wykonaliśmy z Microsoftem, i to naprawdę zaszczyt dla AMD być zaufanym partnerem Microsoftu w tym przedsięwzięciu. Xbox Series X będzie pionierem innowacji technicznych dla tej generacji konsol i będzie propagował te innowacje w całym ekosystemie DirectX w tym roku i w przyszłym”

243352.jpg
Xbox Series X stawia na szybkośćXbox Series X nie będzie tylko mocny, Microsoft zapewni także wyjątkowo szybką platformę. Firma stawia oczywiście na autorski dysk SSD, który poprawi jakość doświadczenia... Jednak dysk to dopiero początek.

Microsoft wprowadza „architekturę Xbox Velocity”, która charakteryzuje się ścisłą integracją pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem i jest rewolucyjną nową architekturą zoptymalizowaną do strumieniowego przesyłania zasobów w grach. Odblokuje to nowe, niespotykane dotąd w konsolach możliwości, umożliwiając natychmiastowy dostęp do 100 GB zasobów gry. Wszystkie komponenty architektury Xbox Velocity Architecture łączą się, aby stworzyć efektywny multiplikator na pamięci fizycznej – Microsoft przedstawia technologię jako „game changer”.

Andrew Goossen, specjalista ds. technicznych w firmie Microsoft od Xbox Series X, zapowiedział „duszę”:

„Procesor centralny jest mózgiem naszej nowej konsoli, a procesor graficzny jest sercem, ale architektura Xbox Velocity jest duszą. Architektura Xbox Velocity zapewni więcej niż tylko szybkość. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych części naszej nowej konsoli. Rewolucjonizuje sposób, w jaki gry mogą tworzyć znacznie większe, bardziej atrakcyjne światy".

Z Xbox Velocity skorzystają najbardziej takie gry jak Final Fantasy XV, Assassin's Creed Odysseyy i Red Dead Redemption 2, w których doświadczymy zupełnie nowej jakości żywego, dynamicznego świata. Gracze mogą też zapomnieć o ekranach wczytywania.

243352.jpg
Xbox Series X a opóźnienia?Sieciowe tytuły od zawsze borykają się z problemami związanymi z opóźnieniami. Teraz jednak Microsoft chce zminimalizować niedogodności i zadba o responsywność konsoli i kontrolera.

Microsoft zadbał o szereg technologii takich jak Dynamic Latency Input (DLI), HDMI 2.1, wsparcie 120 Hz, Variable Refresh Rate (VRR) i Auto Low Latency Mode (ALLM) – zespół od dwóch lat współpracuje z wiodącymi producentami telewizorów, by zadbać o jak najmniejsze opóźnienia.

Najbardziej zauważalny jest czas ładowania, który zostanie znacznie skrócony dzięki mocy obliczeniowej Xbox Series X. Korporacja wspomina także o funkcji Quick Resume – to dzięki niej zapomnimy o zapisach, ponieważ rozgrywka będzie automatycznie lądować na SSD i w każdej chwili (nawet po wyłączeniu konsoli i całkowitym odłączeniu od zasilania lub podczas dokonywania aktualizacji konsoli) możemy wrócić do rozgrywki i kontynuować zabawę.

243352.jpg
Xbox Series X stawia na Wsteczną Kompatybilność!Microsoft podkreśla to kolejny raz – Wsteczna Kompatybilność to trzeci najważniejszy filar nowej generacji (za mocą i szybkością). Gdy korporacja z Redmond prezentowała funkcję na Xboksie One, to jednocześnie zespół odpowiedzialny za WK wiedział jedno – na następnej generacji wszystko będzie jeszcze większe i lepsze.

To dzięki temu od początku projektowania Xboksa Series X, Microsoft dbał o Wsteczną Kompatybilność i pamiętał o poszczególnych elementach – jest to jeden z najważniejszych detali konsoli.

Na co możemy liczyć na nowej generacji?

„Gracze zobaczą korzyści płynące z ulepszonego sprzętu z Xbox Series X dla wstecznie kompatybilnych gier, w tym lepsze czasy uruchamiania i ładowania, bardziej stabilną liczbę klatek na sekundę, wyższą rozdzielczość i lepszą jakość obrazu. Zespół Compatibility kontynuuje również tworzenie zupełnie nowych technik i innowacji, które możemy wykorzystać do dalszego udoskonalenia istniejącego katalogu gier działających na Xbox Series X.”

Wszystkie gry oraz akcesoria przechodzą pomiędzy generacjami. Microsoft chce, by gracze mogli płynnie przejść pomiędzy urządzeniami. Warto też wspomnieć o Smart Delivery – funkcja pozwoli graczom pobierać nowe wersje gier z Xboksa One... Gdy przykładowo CD Projekt RED zadba o nowego Cyberpunka 2077 (z licznymi ulepszeniami) to klienci otrzymają za darmo nowe wydanie – polskie studio jako pierwsze (obok Xbox Game Studios) dołączyło do programu.

Xbox Series X gameplay


Xbox Series X wczytywanie danych


Xbox Series X przełączanie gier (Quick Resume)


Źródło:ppe.pl / news.xbox.com/en-…ch/
Aktualizacje społecznościowe
Xbox OkazjeXbox voucheryZadaj pytanie
14 Komentarzy
@megalodon dobra robota
Ja pierdziu ale to bedzie drogie na starcie
lordzul16/03/2020 23:46

Ja pierdziu ale to bedzie drogie na starcie


Obstawiam między 2300-2500 na Polske, bo dla takiego Niemca to beda groszowe sprawy
Edytowane przez: "PeRsEcUtOr" mar 17.
PeRsEcUtOr17/03/2020 01:53

Obstawiam między 2300-2500 na Polske, bo dla takiego Niemca to beda …Obstawiam między 2300-2500 na Polske, bo dla takiego Niemca to beda groszowe sprawy


Podajesz te ceny w euro?
Myślę, że grubo niedoszacowałeś.
krzychu7817/03/2020 04:38

Podajesz te ceny w euro? Myślę, że grubo niedoszacowałeś.


Uwazasz, że ile bedzie kosztował ? Sprzet PC tych parametrow to koszt mniej wiecej 5500 zł.
PeRsEcUtOr17/03/2020 10:26

Uwazasz, że ile bedzie kosztował ? Sprzet PC tych parametrow to koszt m …Uwazasz, że ile bedzie kosztował ? Sprzet PC tych parametrow to koszt mniej wiecej 5500 zł.


Trudno bawić się we wróża, ale myślę, że za X trzeba będzie zapłacić blisko 3k. Nie wiem tylko z której strony będzie to blisko. W Twoim zakresie pewnie zmieści się S. Widziałem te sugerowane ceny X w okolicach 400USD, ale jakoś nie chce mi się w nie wierzyć.
krzychu7817/03/2020 17:02

Trudno bawić się we wróża, ale myślę, że za X trzeba będzie zapłacić blisko …Trudno bawić się we wróża, ale myślę, że za X trzeba będzie zapłacić blisko 3k. Nie wiem tylko z której strony będzie to blisko. W Twoim zakresie pewnie zmieści się S. Widziałem te sugerowane ceny X w okolicach 400USD, ale jakoś nie chce mi się w nie wierzyć.


No bez przesady 😁 S na pewno za tyle nie bedzie - maks 1500 zl. Co do SX to tez celowalem cos w granicy 3 tys. ale wydaje mi sie ze bedzie mniej z tego wzgledu ze jedbak chca troszke podreperowsc ilosc sprzedanych konsol wzgledem PS
PeRsEcUtOr17/03/2020 01:53

Obstawiam między 2300-2500 na Polske, bo dla takiego Niemca to beda …Obstawiam między 2300-2500 na Polske, bo dla takiego Niemca to beda groszowe sprawy


ja czytałem że około trójki może kosztować ale ja teraz tego nie przepuszczę bo już za długo czekam
PeRsEcUtOr16/03/2020 20:10

@megalodon dobra robota


no właśnie chciałem żeby każdy to przeczytał

lordzul16/03/2020 23:46

Ja pierdziu ale to bedzie drogie na starcie


drogę będzie jak na początku ale co tam kupi się
Edytowane przez: "megalodon" mar 17.
megalodon17/03/2020 17:50

ja czytałem że około trójki może kosztować ale ja teraz tego nie przep …ja czytałem że około trójki może kosztować ale ja teraz tego nie przepuszczę bo już za długo czekam no właśnie chciałem żeby każdy to przeczytał drogę będzie jak na początku ale co tam kupi się


Ja poczekam 10 lat i kupie jak stanieje ;p
lordzul17/03/2020 17:52

Ja poczekam 10 lat i kupie jak stanieje ;p


10 lat ? po co tyle rok i wystarczy
megalodon17/03/2020 17:54

10 lat ? po co tyle rok i wystarczy


Za 9 lat skonczy sie epidemia i bede mogl wyjsc z domu ;P
megalodon17/03/2020 17:54

10 lat ? po co tyle rok i wystarczy


Ja tez tak mam w planach - po ok roku od premiery zakupic na BF w 2021r. 😁 Ale to sa tylko plany i kto wie co sie bedzie dzialo xD Poki co mam X dopiero od stycznia wiec sie pierw musze ta konsola nacieszyc - przyjdzie pora i czas na nowszy model ale na pewno nie na premiere
PeRsEcUtOr17/03/2020 18:44

Ja tez tak mam w planach - po ok roku od premiery zakupic na BF w 2021r. …Ja tez tak mam w planach - po ok roku od premiery zakupic na BF w 2021r. 😁 Ale to sa tylko plany i kto wie co sie bedzie dzialo xD Poki co mam X dopiero od stycznia wiec sie pierw musze ta konsola nacieszyc - przyjdzie pora i czas na nowszy model ale na pewno nie na premiere


a ja się cieszę póki co x 360 i to tylke lat już to działa
4012225-t87q7.jpgPozdrawiam tych hardych co wciaz maja zludzenie, ze konsole Sony uratuje ich dysk SSD
Prześlij Komentarz
Avatar
@
  Tekst