Xbox Series X o mocy 12 teraflopów

4
mar 1.
239637-n6uc9.jpg
W grudniu poznaliśmy pierwsze konkrety o następnej konsoli Microsoftu - Xbox Series X. Dzisiaj Phil Spencer postanowił ujawnić kolejne ważne informacje.

Przede wszystkim szef Xboksa wprost określił moc procesora graficznego konsoli, bazującego na architekturze RDNA2 od AMD, na 12 teraflopów (Xbox One X to 6 TF). Oprócz tego należy spodziewać się CPU w technologii Zen 2 oraz sprzętowego wsparcia wielu zaawansowanych rozwiązań, jak DirectX Raytracing czy Variable Rate Shading, o czym wspominano już wcześniej. Wszystko ma sprawić, że odczujemy prawdziwy generacyjny przeskok, grając w wyższych rozdzielczościach, z większą liczbą klatek na sekundę i oglądając bardziej rozbudowane wirtualne światy.

Ciekawe brzmią również pozostałe nowiny. Znana z Xboksa One opcja, która umożliwia zatrzymanie i szybkie wznowienie gry, ma teraz pozwalać robić to z kilkoma tytułami jednocześnie. Natomiast dzięki "Smart Delivery" nie będziemy musieli kupować dwóch wersji tej samej produkcji - osobno na Xbox One i Xbox Series X, jeśli takie wydania powstały. Funkcja zostanie udostępniona dla każdego twórcy i wydawcy, ale oczywiście od ich dobrej woli będzie zależało, czy zechcą z tego skorzystać. Na pewno zrobią to ekipy zrzeszone pod szyldem Xbox Game Studios (np. Halo Infinite), a także CD Projekt Red z ulepszeniem Cyberpunk 2077!

Phil Spencer ponownie przypomina też o pełnej wstecznej kompatybilności z grami z Xboksa One oraz działającymi na tej konsoli pozycjami z Xboksa 360 i oryginalnego Xboksa. Za sprawą możliwości Xbox Series X mają szybciej się ładować, zaoferują wyższą rozdzielczość i stabilne FPSy. Na nowej platformie zjawi się także Xbox Game Pass, nadal dając graczom w ramach abonamentu produkcje Microsoftu w momencie ich premiery.

239637-ub6hB.jpg
Źródło: onlinecenter.pl
Aktualizacje społecznościowe
Xbox OkazjeXbox voucheryZadaj pytanie
4 Komentarze
O ile Tetraflopy ok to mnie bardziej interesuja inne aspekty next gena
Dalej trzeba do neta podłączać by móc grać?
analnyłowca02/03/2020 19:03

Dalej trzeba do neta podłączać by móc grać?


Może kiedyś zrobią Ci na wsi internet, trzymam kciuki
Michał_S10/03/2020 03:44

Może kiedyś zrobią Ci na wsi internet, trzymam kciuki


ale z Ciebie cymbał, masakra
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst