Xbox Live Gold faktycznie przestanie istnieć? Microsoft może zapewnić darmowe granie w Sieci

1
sie 5. 2020
287398-d0AHL.jpg
Od kilku dni pojawiają się plotki, według których Microsoft może zrezygnować z Xbox Live Gold. Amerykańska korporacja wciąż nie potwierdziła informacji, ale gracze właśnie dostrzegli ciekawą zmianę – firma zaktualizowała umowę o świadczeniu usług i zmieniono określenie „Xbox Live”.

Tytułem wstępu na pewno warto przypomnieć ostatni ruch – Microsoft w połowie lipca usunął ze swojego sklepu Xbox Live Gold na 12 miesięcy. Decyzja wywołała spore poruszenie, ponieważ już wcześniej pojawiły się pogłoski, według których firma może zrezygnować z „Golda” i zapewnić bezpłatną rozgrywkę w Sieci. Następnie Jeff Grubb, dziennikarz VentureBeat potwierdził, że Microsoft rezygnuje z Xbox Live Gold i rozgrywka multiplayer będzie dostępna za darmo.

Część graczy otworzyła już szampany, ale musimy pamiętać o najważniejszym: wciąż brakuje nam oficjalnej informacji od giganta z Redmond. Teraz jednak korporacja zdecydowała się na zaktualizowanie „umowy o świadczenie usług firmy Microsoft” i zmiany wejdą w życie od 1 października 2020 roku.

Sytuacja jest interesująca, ponieważ firma postanowiła zmienić „określenie Xbox Live”:

„W punkcie Usługi Xbox oraz w całej treści Postanowień zaktualizowano nagłówek Xbox i zmieniono określenie Xbox Live, tak aby odnosiło się do usługi Xbox online oraz wszystkich konsol Xbox, a nie tylko konsol Xbox One i Xbox 360. Zaktualizowano definicję Usług Xbox, tak aby obejmowała ona usługę Xbox online oraz gry Xbox Game Studios (w tym Mojang Games), aplikacje, usługi i treści udostępniane przez Microsoft. Ponadto wyjaśniono, jakie działania może podjąć Microsoft, jeśli Użytkownik zaloguje się na konto Usług Xbox w celu uzyskania dostępu do usługi nieoferowanej przez Microsoft (np. usługi innego niż Microsoft wydawcy gier oferującego Aplikacje i Usługi Osób Trzecich).”

Szczerze mówiąc nie mówi to za wiele. Biorąc pod uwagę ostatnie plotki oraz wiadomość Jeffa Grubba: coś może być na rzeczy. Podkreślam – nic nie zostało jeszcze ogłoszone, jednak wyraźnie widać, że Microsoft planuje zmiany związane z Xbox Live.

twitter.com/War…712

Brad Sams potwierdza: żegnamy się z Xbox Live...

twitter.com/bds…840

Źródło: ppe.pl
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
1 Komentarz
Ponoć pojawiło się oświadczenie Microsoftu dementujące tę pogłoskę.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst