Xbox a gwarancja

6
gru 18. 2017
Witam. Rozgladam sie za xboxem w sieciowkach agd rtv i dziwnie wyglada sprawa gwarancji. W euro agd rtv i saturnie gwarancja jest 12 miesiecy natomiast w media expert gwarancja wynosi 24 miesiace. Czy gwarancja nie powinna byc taka sama czyli 24 miesiace w kazdym sklepie?
Aktualizacje społecznościowe
Xbox OkazjeXbox voucheryRóżne
6 Komentarzy
@Kilgor Jeśli konsole w Saturnie i Euro nie spadły z tira, to producent daje na nie normalnie 24 miesiące. Możesz przedzwonić zawsze na infolinię Microsoftu i dopytać.

Druga sprawa - nie kupuj w sieciówkach, np. pepper.pl/pro…982 masz lepszy pakiet w lepszej cenie.
Kabangru 18. 2017

@Kilgor Jeśli konsole w Saturnie i Euro nie spadły z tira, to producent d …@Kilgor Jeśli konsole w Saturnie i Euro nie spadły z tira, to producent daje na nie normalnie 24 miesiące. Możesz przedzwonić zawsze na infolinię Microsoftu i dopytać.Druga sprawa - nie kupuj w sieciówkach, np. https://www.pepper.pl/promocje/xbox-one-s-500gb-2-kontroler-gra-destiny-2-6-miesiecy-xbox-live-gold-62982 masz lepszy pakiet w lepszej cenie.


małe sprostowanie - nie tyle producent co prawo w Polsce;

nowy produkt to 24 miesiące "rękojmi" o ile produkt zakupiony przez osobę fizyczną od przedsiębiorcy.
@nRx666 Wiem co napisałem - gwarancja i rękojmia to nie jest to samo. Gwarancji musi być minimum rok, rękojmi przy nowych produktach - dwa. Producent w tym wypadku zapewnia o dwuletniej gwarancji. Rękojmia to odpowiedzialność sprzedawcy, a gwarancja - dystrybutora/producenta
@Kaban
z ciekawości - skąd masz informację, że producent jest zobligowany 12 miesięczną gwarancją? pytam poważnie - bo so far wiadomo mi, że gwarancja to dobrowolne prawo producenta, które może w miarę swobodnie ograniczać etc.
W wielu przypadkach (o ile nie wszystkich) rękojmia wychodzi korzystniej.
@nRx666 Źle napisałem. Jeśli nie jest wyraźnie inaczej napisane - przyjmuje się że producent udziela 2 letniej gwarancji. Producent może ten okres skrócić. Tak jakoś to jest ujęte w ostatniej ustawie (nie tej z lat 60).

Nie zgodzę się że rękojmia wychodzi lepiej - sprzedawcy często jak już naprawiają, to byle by działało, bez oryginalnych części lub oddają pieniądze. Co mi po tym, że oddadzą mi kasę, jak będę bez danego sprzętu.
Gwarancja jest podyktowana polskim prawem i obowiązuje przez 12 miesięcy. W tym czasie wady fabryczne wymienia sprzedawca. Niektórzy producenci (większość) dają dodatkowy rok gwarancji niezależnie od sprzedawcy np. Sony, Microsoft i to jest jeszcze gwarancja door to door.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst