Wysyłka z Aliexpress inną poczta, - przesyłka zatrzymana na cło

14
cze 10.
Witam
kupiłem ostatnio więcej podkoszulków na lato, z opcją wysyłki "AliExpress Standard Shipping " od jednego sprzedawcy

Co praktycznie daje 99% szansę że przesyłka nie zostanie wzięta na cło gdyż po jej dotarciu do Polski, jest ponownie nadawana do wysyłki. Czy jakoś tak to działa.

Ale do rzeczy dzisiaj dostałem list z urzędu celnego z Zabrza
że mam opłacić przesyłkę.,

i teraz moje pytanie co mogę zrobić jeśli sprzedawca wysłał zupełnie inną pocztą niż tą co miałem wybraną przy zakupie?
mogę dostać zwrot pieniędzy od Aliexpress?

Sprawę komplikuje też fakt że sprzedawca wysłał 2 przesyłki i jedna z nich jest zatrzymana,

Mógłby mi ktoś doradzić coś co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

Z góry dzięki za pomoc
Aktualizacje społecznościowe
14 Komentarzy
Nic tobie nie daje 99% że paczka nie pójdzie pod cło. To by było za piękne. Do tego wziąłeś kilka koszulek w jednej paczce co daje podstawę uc dobrego, że masz to na handel.
Skoro gościu wysłał tobie inna forma wysyłki niż wybrałeś to tylko spór...
@Mowca


Z tego co widać po numerze zatrzymanej przesyłki to została nadana
SINGAPORE EMS


Ale jak kupuję jakieś rzeczy z opcją wysyłki AliExpress Standard Shipping to dostaje je z nalepką POCZTEXU i te przesyłki jeszcze ani razu nie zostały zatrzymane przez Urząd Celny
która ma np taki numer do śledzenia 00459007738544413941


i czy mam szansę na odzyskanie kasy od sprzedawcy? czy będę musiał opłacić to cło?
Adidas0811/06/2019 10:41

@Mowca Z tego co widać po numerze zatrzymanej przesyłki to została nadana S …@Mowca Z tego co widać po numerze zatrzymanej przesyłki to została nadana SINGAPORE EMSAle jak kupuję jakieś rzeczy z opcją wysyłki AliExpress Standard Shipping to dostaje je z nalepką POCZTEXU i te przesyłki jeszcze ani razu nie zostały zatrzymane przez Urząd Celny która ma np taki numer do śledzenia 00459007738544413941i czy mam szansę na odzyskanie kasy od sprzedawcy? czy będę musiał opłacić to cło?


Cło będziesz musiał zaplacic a czy sprzedawca zwroci tobie różnice za te clo, to już ty musisz pisać i się dogadywać się z nim.
Raczej zapłacisz cło, lub odmówisz przyjęcia towaru. Stracisz pieniądze za część towaru, towar zostanie sprzedany w imieniu Skarbu Państwa.
Jeżeli nie duże cło zapłać.
Następne wysyłki rób na inne adresy, rodziny, znajomych, zmieniaj adres email i nr telefonu podany na liście przewozowym.
O ile w systemie UC pojawi się jakakolwiek fraza z Twoimi danymi teleadresowymi to zawsze przesyłka będzie już poddawana kontroli.
Jeżeli nie rozumiesz dlaczego to pomyśl sobie o MAFII, której mogą przeciekać przez palce należne pieniądze.

Skoro wzięli paczkę do sprawdzenia to jest to zwykły przypadek losowy lub musieli mieć podejrzenie (sprzedawca figuruje na ogólnej liście w UE UC, osoba sprowadzająca kilkakrotnie zamawiała z CHRL w krótkim odstępie czasu większe przesyłki na ten sam adres).

Inną rzeczą jest czy przypadkiem nie zamawiałeś rzeczy licencjonowanych i czy w tym przypadku ruch UC nie jest w kierunku hmmm.... no dopisz sam

Nie jestem pracownikiem UC i MF
Mam sporo znajomych sprowadzających towary z CHRL
@Mowca

@age1


dzięki za info

a teraz mam takie pytanie ile wynosi opłata celna? i co muszę przesłać do UC by mi wydali przesyłki?
Wiem że screen z aukcji
ale co z opłatą za towar? jeśli np opłacałem zakupy za pomocą portfela Aliexpress lub kupowałem z kilku aukcji na raz robiąc jeden przelew za wszystkie zakupy?
Adidas0811/06/2019 18:31

@Mowca @age1 dzięki za info a teraz mam takie pytanie ile wynosi opłata c …@Mowca @age1 dzięki za info a teraz mam takie pytanie ile wynosi opłata celna? i co muszę przesłać do UC by mi wydali przesyłki? Wiem że screen z aukcji ale co z opłatą za towar? jeśli np opłacałem zakupy za pomocą portfela Aliexpress lub kupowałem z kilku aukcji na raz robiąc jeden przelew za wszystkie zakupy?


Każdy zakup ma swoją kwotę i podajesz tylko kwotę za niego. Nie ważne za płaciłeś za wszystko jednym przelewem. Opłata celna to +23%. Do ceny towaru + niewielkie opłaty manipulacyjne.
Opłatę celną policz sobie wg. taryf ISZTAR4 (ext-isztar4.mf.gov.pl/tar…ome)
Co więcej - jak w odpowiedzi do celników podasz im kody ISZTAR (i za bardzo nie będziesz ściemniać) to pewnie pójdzie według nich, bo ułatwiłeś/łaś im robotę.

Co do majfrienda - jeśli płaciłeś za Aliexpress Standard Shipping a posłał czymś innym, to zawsze możesz otworzyć spór, ale na więcej niż na zwrot za wysyłkę nie licz.

A i jeszcze jedno. Niech cię wszyscy bogowie bronią przed pomysłem fotoszopowania zrzutu ekranu z zapłatą i obciążeniem karty/konta. To jest przestępstwo (nie wykroczenie) skarbowe, więc nie chcesz tego zrobić.
@Mowca


czyli jak kupiłem coś za np 100 $ to średnio licząc mam do zapłacenia 23$ po np kursie 3,8 wychodzi 87 zł plus np 20zł koszt wysyłki ?

@Plan9

Dzięki za linka ale strasznie skomplikowane to jest, i bardzo dokładne.


A czy samo przesłanie screena aukcji z kwotą którą zapłaciłem wystarczy do obliczenia cła?
Adidas0811/06/2019 18:31

@Mowca @age1 dzięki za info a teraz mam takie pytanie ile wynosi opłata c …@Mowca @age1 dzięki za info a teraz mam takie pytanie ile wynosi opłata celna? i co muszę przesłać do UC by mi wydali przesyłki? Wiem że screen z aukcji ale co z opłatą za towar? jeśli np opłacałem zakupy za pomocą portfela Aliexpress lub kupowałem z kilku aukcji na raz robiąc jeden przelew za wszystkie zakupy?


Nasza Polska Nie mylić_z_Mafia pobiera tylko 23% od ceny która była w momencie zakupu. Nieważne czy i jak płaciłeś. Liczy się cena w zł jaką tam za towar płaciłeś. Jak cena w innej walucie niż PLN to musisz z danego dnia znaleźć w HISTORII KURSÓW NBP właściwy kurs waluty. Opłać nie dyskutuj jak nie wiesz ile to zajedz do najbliższego UC i tam wplac. Ja Ci tylko dobrze radzę nie dyskutuj wołać Zapomnij. A potem zastosuj się do tego co napisałem wcześniej...
Adidas0812/06/2019 16:31

@Mowca czyli jak kupiłem coś za np 100 $ to średnio licząc mam do zap …@Mowca czyli jak kupiłem coś za np 100 $ to średnio licząc mam do zapłacenia 23$ po np kursie 3,8 wychodzi 87 zł plus np 20zł koszt wysyłki [email protected] Dzięki za linka ale strasznie skomplikowane to jest, i bardzo dokładne. A czy samo przesłanie screena aukcji z kwotą którą zapłaciłem wystarczy do obliczenia cła?


1. Płacisz 23% VAT plus 17.90 zł koszty operacyjne. Oni to doliczą z automatu.
2. ASS nie ma gwarancji 99% bo tym typem wysyłki idzie pocztex i Singapur, który wpada na VAT. Z moich doświadczeń co 10 przesyłka idzie singapurem, ale to kwestia indywidualna.
3. Jak kupiłeś podjebkę to możesz mieć problemy.
Już trochę czasu minęło, załatwiłeś sprawę?
@tylkoDeal

To nie była podróbka, ani też markowe rzeczy

Jeszcze nie wysłałem im emaila, bo okazało sie że akurat ten zakup opłacałem wirtualnym portfelem Aliexpress

i kwota którą zapłaciłem i jest podana na aukcji to 100$ a parę dni wcześniej doładowałem wirtualny portfel kwotą 300$ i z niego opłaciłem zakup.

Dlatego nie wiem czy to nie skomplikuje bardziej opłacenia przesyłki


@age1
@Plan9
@Mowca
@Adidas08
Moim zdaniem niepotrzebnie a) panikujesz, b) komplikujesz sprawę
Wyślij im screen zakupu (czyli to z "View Detail" z twoich orderów), dodaj, że dla danej rzeczy kod ISZTAR to ZZZZZ (chyba, że co byś nie zrobił i tak będzie to 23%, to olej).
Zaznacz, że na dzień poprzedzający zakup(*), kurs NBP wynosił tyle i tyle za $, czyli całość wyszła XXX PLN
Opłacone z portfela Aliexpress (na 100% pewnie jest możliwość podglądu transakcji) - dołączasz screen.
I tyle.
Za niedługą chwilę dostaniesz paczkę z koniecznością uiszczenia opłaty na PP.
Przeczytaj jeszcze raz co pisali przedmówcy i nie panikuj.

(*) może brzmi jak szaleństwo, ale kurs walutowy rozliczasz na podstawie kursu NBP z dnia poprzedniego.
@Plan9
Właśnie dostałem dzisiaj przesyłkę i wyszło mi do zapłacenia 120 zł razem z kosztami doręczenia.

Zastanawia mnie tylko jedno po co poczcie potrzebny był mój PESEL przy odebraniu przesyłki
Adidas0808/07/2019 19:20

@Plan9 Właśnie dostałem dzisiaj przesyłkę i wyszło mi do zapłacenia 120 zł …@Plan9 Właśnie dostałem dzisiaj przesyłkę i wyszło mi do zapłacenia 120 zł razem z kosztami doręczenia.Zastanawia mnie tylko jedno po co poczcie potrzebny był mój PESEL przy odebraniu przesyłki


Wezmą na Ciebie kredyt A tak na poważnie to nie wiem, raz mi wpadła tylko paczka z Massdropa, ale nie przypominam sobie żeby ktoś chciał ode mnie pesel.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje