Wygralem roszczenie, ale PayPal kaze odeslac towar

14
kwi 3. 2018
Czesc,
OStatnio podnioslem roszczenie za zakup w sklepie Banggood. Otrzymalem towar, który byl kompletnie niezabezpiezony i podczas podrozy ulegl zniszczeniu. Kontaktu ze sklepem nie bylo zadnego wiec podnioslem spor, z pozniej przeksztalcilem spor w roszczenie.
Po kilku dniach otrzymalem od PayPal odpowiedz:

Uzasadnienie kupującego:

  • Uszkodzony

StatusPo dokładnym zbadaniu sprawy stwierdziliśmy, że przysługuje Ci zwrot pieniędzy. Aby móc uzyskać zwrot pieniędzy, odeślij sprzedającemu przedmioty, których dotyczyło uznane roszczenie, w nienaruszonym stanie i zachowaj informacje z systemu monitorowania przesyłek. Odpowiadasz jednak za pokrycie kosztów wysyłki oraz opłat manipulacyjnych.

Przesyłkę należy wysłać na adres:Attn:Huang Tingting,Tel:020-31237434,Mobile: 18122361627, Fengrun Commercial Plaza,7th floor, Jinzhong Heng Road, 318,Baiyun District, Guangzhou, Guangdong Province 510400 Chiny

Jak chcesz odpowiedzieć?

Podaj informacje w systemie monitorowania.Anuluj roszczenie.


Co dalej

Prosimy o dostarczenie informacji z internetowego systemu monitorowania przesyłek do dnia 13 kwi 2018. Po uzyskaniu potwierdzenia dostarczenia towaru dokonamy zwrotu pieniędzy w oparciu o nasze zasady ochrony.

Jeśli wartość przedmiotu jest większa lub równa 800,00 PLN, należy zażądać potwierdzenia odbioru przesyłki podpisem.

Możesz anulować tę sprawę w dowolnej chwili.


I co teraz ???

Koszt wysylki do Chin przewyzsza cene towaru. Czy moge uzyskac Refund lub czesciowy Refund bez wysylania towaru do Chin ?

Pozdro
Aktualizacje społecznościowe
14 Komentarzy
@krs Istniała by taka możliwość jeśli byś nie wniósł roszczenia przez PayPal. Teraz, jak chcesz odzyskać pieniądze, musisz towar odesłać, w innym wypadku zwrotu nie dostaniesz (musisz przesłać dowód nadania paczki). PayPal zwraca koszt wysyłki zwrotnej do 100zł, jeśli miałeś aktywną promocję na swoim koncie (chyba wszyscy mają z tego co wiem).
@Kaban Czy za kazdym razem gdy podnosimy roszczenie na PP to musimy pozniej odsylac niesprawny sprzet ?
Czy w przypadku gdy prosimy np o czesciowy refund to omijamy odsylanie przedmiotu ?
@krs Nie dostałem nigdy częściowego refunda z PayPala - zawsze całość i odsyłałem. Częściowy refund możesz dostać jak dogadujesz się bezpośrednio ze sprzedawcą tylko (tak mi się wydaje przynajmniej)
krs03/04/2018 15:10

@Kaban Czy za kazdym razem gdy podnosimy roszczenie na PP to musimy …@Kaban Czy za kazdym razem gdy podnosimy roszczenie na PP to musimy pozniej odsylac niesprawny sprzet ?Czy w przypadku gdy prosimy np o czesciowy refund to omijamy odsylanie przedmiotu ?


Na etapie sporu sprzedawca nie proponował Ci częściowego refundu?
Kaban03/04/2018 14:22

@krs Istniała by taka możliwość jeśli byś nie wniósł roszczenia przez PayPa …@krs Istniała by taka możliwość jeśli byś nie wniósł roszczenia przez PayPal. Teraz, jak chcesz odzyskać pieniądze, musisz towar odesłać, w innym wypadku zwrotu nie dostaniesz (musisz przesłać dowód nadania paczki). PayPal zwraca koszt wysyłki zwrotnej do 100zł, jeśli miałeś aktywną promocję na swoim koncie (chyba wszyscy mają z tego co wiem).

1. Czyli aby nie odsyłać trzeba dogadać się ze sprzedawcą poza paypalem? już reklamowałam parę rzeczy z GB przez PayPal i odsyłać nie musiałem.
2. Paypal oddaje od razu kasę po wysłaniu potwierdzenia wysyłki wadliwego towaru czy dopiero po potwierdzeniu otrzymania go od sprzedawcy?
www06/04/2018 19:31

1. Czyli aby nie odsyłać trzeba dogadać się ze sprzedawcą poza paypalem? ju …1. Czyli aby nie odsyłać trzeba dogadać się ze sprzedawcą poza paypalem? już reklamowałam parę rzeczy z GB przez PayPal i odsyłać nie musiałem. 2. Paypal oddaje od razu kasę po wysłaniu potwierdzenia wysyłki wadliwego towaru czy dopiero po potwierdzeniu otrzymania go od sprzedawcy?


1. Lepiej prowadzić wszystko przez PayPal - założyłem spór i nie mogłem się dogadać ze sprzedawcą więc przekształciłem w roszczenie. Chciałem całkowity zwrot kasy (nie zgodziłem się na częściowy zwrot) więc ustalono odesłanie
2. Nr trackingu wprowadzasz w roszczeniu PayPala (będziesz o to poproszony), zwrot po potwierdzeniu otrzymania
3. Niezależnie od roszczenia możesz wystąpić o zwrot kosztów odesłania, PayPal zwraca do 120zł
Cad06/04/2018 20:39

1. Lepiej prowadzić wszystko przez PayPal - założyłem spór i nie mogłem się …1. Lepiej prowadzić wszystko przez PayPal - założyłem spór i nie mogłem się dogadać ze sprzedawcą więc przekształciłem w roszczenie. Chciałem całkowity zwrot kasy (nie zgodziłem się na częściowy zwrot) więc ustalono odesłanie2. Nr trackingu wprowadzasz w roszczeniu PayPala (będziesz o to poproszony), zwrot po potwierdzeniu otrzymania3. Niezależnie od roszczenia możesz wystąpić o zwrot kosztów odesłania, PayPal zwraca do 120zł


​dla potomnych i na przyszłość (oby nie) jaki koszt wysyłki +- i czym najlepiej? poczta polecony pewnie najtaniej.
Edytowane przez: "www" kwi 6. 2018
wwwkwi 6. 2018

​dla potomnych i na przyszłość (oby nie) jaki koszt wysyłki +- i czym najl …​dla potomnych i na przyszłość (oby nie) jaki koszt wysyłki +- i czym najlepiej? poczta polecony pewnie najtaniej.


U mnie dość spora paczka, odsyłałem Xiaomi Vacuum 1gen - poczta polska, ekonomiczna z deklaracją zawartości, do Chin, jeżeli dobrze pamiętam do czas dostawy ok. 2 tygodni, wyniosło mnie 118zł więc zmieściłem się w kwocie zwrotu.
Cad04/04/2018 13:05

Na etapie sporu sprzedawca nie proponował Ci częściowego refundu?


Sprawa zakonczyla sie nastepujaco:
Na etapie sporu (czyli przez blisko 3 tygodnie) nikt z Banggood sie do mnie nie odezwal
Przeksztalcilem spor w roszczenie
Wygralem roszczenie i PP kazal wyslac mi paczke do Chin
Napisalem jeszcze raz do Banggood z propozycja by zwrocili mi polowe kwoty za towar bo nie chce mi sie wysylac i czekac na zwrot kasy (dla nich tez lepiej bo nie zwracaja mi calosci kasy)
Banggood odpisal, ze sie zgadza i prosi by zamknac roszczenie to wysla kase na PayPal
Pomyslalem, ze sprytny chinczyk chce mnie oszukac, ale po rozmowie z PP dowiedzialem sie, ze poki mam otwarte roszczenie to sprzedawca nie moze przelac mi innej kwoty niz "wygrana" calosc
Zaryzykowalem i zamknalem roszczenie
Uczciwy Banggood odsyla mi polowe kwoty za towar

Wszystko skonczylo sie ok
krs17/04/2018 22:18

Sprawa zakonczyla sie nastepujaco:Na etapie sporu (czyli przez blisko 3 …Sprawa zakonczyla sie nastepujaco:Na etapie sporu (czyli przez blisko 3 tygodnie) nikt z Banggood sie do mnie nie odezwalPrzeksztalcilem spor w roszczenieWygralem roszczenie i PP kazal wyslac mi paczke do ChinNapisalem jeszcze raz do Banggood z propozycja by zwrocili mi polowe kwoty za towar bo nie chce mi sie wysylac i czekac na zwrot kasy (dla nich tez lepiej bo nie zwracaja mi calosci kasy)Banggood odpisal, ze sie zgadza i prosi by zamknac roszczenie to wysla kase na PayPalPomyslalem, ze sprytny chinczyk chce mnie oszukac, ale po rozmowie z PP dowiedzialem sie, ze poki mam otwarte roszczenie to sprzedawca nie moze przelac mi innej kwoty niz "wygrana" caloscZaryzykowalem i zamknalem roszczenieUczciwy Banggood odsyla mi polowe kwoty za towarWszystko skonczylo sie ok


Kiepski interes, bo mozna było odzyskać całość, ale również rozumiem, że Ci się nie chciało odsyłać i czekać.
Mi.kwi 19. 2018

Kiepski interes, bo mozna było odzyskać całość, ale również rozumiem, że Ci …Kiepski interes, bo mozna było odzyskać całość, ale również rozumiem, że Ci się nie chciało odsyłać i czekać.


za te kase, która mi oddali to sam sobie naprawie sprzet i jeszcze troche zostanie
@krs@Mi.@Cad@www@Kaban Przepraszam, że wołam, ale potrzebuję pomocy. Zrobiłem spór na paypal z ibg. Paypal po zapoznaniu z moim materiałem dowodowym przyznal mi racje i kazal wyslac na wskazany adres sklepu. Wysłalem około 20 listopada na poczcie paczką EMS bo tak myślalem, że będzie szybciej. Oczywiście zaznaczyłem, że to zwrot tak jak paypal chciał. Paczka dość długo szła jak na deklarowane bodaj 7 dni i napisałem do IBG by dowiedzieli się co z paczką. Dziś mi napisali, że paczka wraca do mnie do Polski Nie wiem z jakiego powodu. Chinczyk cos bajdurzy, nie rozumiem go "your phone could not go through China customs". Co mam w takiej sytuacji robić? W statusie sporu mam analizowane przez paypal i nie mam jak tam czegokolwiek napisac. Spor jest o 600$ jestem wściekły.Paczka z telefonem wróci do mnie i co dalej? Spór idzie się rypać? Adres dobry wpisałem, robilem kopiuj wklej do edytora druczków poczty polskiej. Telefonów z ibg, a przynajmniej mojego mi8 nie naprawia serwis w Polsce bo gadałem już o tym z acidem. Chinczyk pisze, że jak paczka wroci to mogę ja wyslac do centrum w Polsce, ale o jakie centrum mu chodzi to nie wiem.
@stereo0 Mają adres do zwrotów w PL. Tyle wiem, ale z resztą nie pomogę. Jeśli tracking pokazuje, że paczka nie odebrana przez adresata, to napisałbym o tym do PayPala. Ty próbowałeś zwrócić.
Kaban10 min

@stereo0 Mają adres do zwrotów w PL. Tyle wiem, ale z resztą nie pomogę. Je …@stereo0 Mają adres do zwrotów w PL. Tyle wiem, ale z resztą nie pomogę. Jeśli tracking pokazuje, że paczka nie odebrana przez adresata, to napisałbym o tym do PayPala. Ty próbowałeś zwrócić.


Cześć. Dzwoniłem do PayPal. Miła Pani kazała się nie martwić. Dodała jakaś notkę o moim telefonie i powiedziała, że przekaże informacje do działu roszczeń i będą patrzeć co się stało. Póki co tracking wisi w miejscu, ale pewnie ruszy. Ibg właśnie coś mi pisali o tym wysłaniu do centrum jakiegoś w Polsce jak paczka wróci. Ale ich angielski i mój jest tragiczny więc ciężko się dogadać, ale skoro mówisz, że mają jakiś adres w Polsce (pewnie wrocławski mi center) to fajnie by było i mogli od razu taki podać. Póki co mam czekać na powrót paczki i zrobic wniosek o zwrot kosztów wysyłki.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst