Wyciek danych Militaria.pl

3
lip 5. 2019
Cześć wszystkim,
Jeśli macie konto na stronie militaria.pl to polecam przeczytać maila jakiego dzisiaj dostałem. Może komuś przyda się ta informacja:

170689-A5Xhh.jpg


Tekst:

„Dzień dobry,

z przykrością informujemy, że doszło do niezamierzonego opublikowania Twoich danych osobowych w kodzie źródłowym naszej strony internetowej.
Błąd wykryliśmy w środę 19.06.2019 rano. Natychmiast podjęliśmy działania naprawcze. Twoje dane usunęliśmy ze strony o 14:00 w środę 19.06.2019 i nie są one już dostępne w kodzie źródłowym strony.

Twój adres e-mail, podany przez Ciebie przy rejestracji konta na stronie militaria.pl, był dostępny w źródle strony www. Dokładniej była to strona z listą dodanych przez Ciebie opinii o produktach – również w sytuacji kiedy lista ta zawierała 0 wpisów. Strony te nie były indeksowane w wyszukiwarkach internetowych. Naruszenie ochrony danych zgłosiliśmy również Prezesowi UODO.

Możliwe jest jednak, że zostały one pobrane przez osoby nieuprawnione i możliwe jest ich użycie do działań takich jak np. wysyłka spamu, phishing (czyli podszywanie się pod inny podmiot, np. bank, w celu wyłudzenia danych logowania).

W celu zmniejszenia ewentualnych negatywnych skutków:

zwracaj szczególną uwagę na to od kogo pochodzi dana wiadomość,
nie otwieraj załączników od nieznanych nadawców,
pamiętaj, że żaden bank czy operator komórkowy, nie będą prosili Cię w mailu o podanie takich informacji jak login, hasło, czy numer PESEL. Gdy dostaniesz taką wiadomość usuń ją, a nadawcę dodaj do czarnej listy,
możesz rozważyć sprawdzenie swojego adresu e-mail na stronie haveibeenpwned.com/ gdzie zbierane są informacje o różnego rodzaju wyciekach danych.
Bardzo nam przykro, że doszło do takiej sytuacji i przepraszamy za wszystkie niedogodności. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, prosimy o kontakt na adres [email protected]militaria.pl

Pozdrawiamy

Militaria.pl„
Aktualizacje społecznościowe
3 Komentarze
No i brawo. Dzięki, że się dzielisz. Może otworzy to oczy niektórym osobom i przestaną narzekać na Morele za wyciek danych. Morele ma dużo więcej za pazuchą na co powinno się narzekać, m.in. traktowanie klienta jak najgorsze Wyciek może zdarzyć się każdemu, bo zabezpieczenia są po to, żeby je łamać Traktowanie klienta, to coś nad czym można i trzeba panować, jeśli dba się o wizerunek firmy.
Edytowane przez: "SirNiedźwiedź" lip 6. 2019
Zemsta za taniego pikutka
2530946-r44mW.jpgNa szczęście tym razem mnie to nie dotyczy, ale k***a też jest mi bardzo przykro...
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje