Wyciek danych Fitanu

1
paź 1. 2020
Szanowny Kliencie,

Z przykrością informujemy, że w odniesieniu do naszej witryny sklepu internetowego Fitanu.com miał miejsce incydent z zakresu bezpieczeństwa informatycznego i że nieupoważniona osoba trzecia mogła uzyskać nieuprawniony dostęp do niektórych danych klientów. Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o tym zdarzeniu podjęliśmy niezbędne działania w celu ochrony naszych klientów i wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.

Z wciąż toczącego się postępowania wyjaśniającego wynika, że do wyżej wymienionej witryny (serwera) dostęp uzyskała nieupoważniona osoba trzecia. Osoba ta mogła pozyskać dane osobowe klientów sklepu Fitanu.com, w tym potencjalnie ich imiona i nazwiska, loginy, adresy zamieszkania, adresy mailowe, numery telefonów.

Fitanu.com nie gromadzi i nie przechowuje danych o kartach płatniczych, kartach kredytowych czy loginach i hasłach do banków.

Natychmiast przystąpiliśmy do ponownego przeglądu bezpieczeństwa systemu sklepu i powiązanej infrastruktury informatycznej oraz zabezpieczenia dowodów z działań osób trzecich. Podjęliśmy również działania wymagane prawem w tego typu sytuacjach. Zawiadomiliśmy odpowiednie organy, w tym Policję oraz Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Ponadto, prosimy, abyś uważał na podejrzanie wyglądające wiadomości zawierające żądanie przekazania danych lub dokonania zapłaty. Prosimy o zachowanie ostrożności w odniesieniu do wszelkich wiadomości, które pochodzą od nas, w szczególności gdy nie zgadzają się jakikolwiek dane (np. adres internetowy witryny, numer telefonu, adres pocztowy, email itp.). Pamiętaj, że nigdy nie skontaktujemy się z Tobą z prośbą o podanie danych Twojego konta lub informacji o jego zabezpieczeniach ani nigdy nie będziemy prosić Cię o ujawnienie Twoich haseł.

Być może niepowołane osoby będą kierować na twój adres email niechciane wiadomości (spam), chcąc skłonić Cię do jakiś działań typu kliknięcie w link, instalacja jakiegoś oprogramowania na komputerze. Nie odpowiadaj na te wiadomości oraz nie klikaj w linki w podejrzanych wiadomościach e-mail.

Jeżeli stwierdzisz, że miały miejsce jakiekolwiek podejrzane działania, powinieneś zgłosić je Policji, a także naszemu działowi obsługi klienta, w sposób wskazany poniżej.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o ich kierowanie na adres email: [email protected]

Obecnie nasz zespół pracuje nad sprawą. Kwestia bezpieczeństwa naszych klientów jest dla nas niezmiernie ważna. Jest nam niezmiernie przykro, że spotyka to naszych klientów.

Co ważne, pragniemy Cię zapewnić, że na chwile obecną korzystanie z naszego sklepu internetowego jest już bezpieczne i stwierdzone nieprawidłowości zostały wyeliminowane.

Z poważaniem,

Zespół Fitanu.com
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje
1 Komentarz
Prześlij Komentarz