Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

wybór tv Philips 50PUS8535/12 vs TCL 50C715

sty 5. 2021
nie patrzac na cene tych modeli 2500vs 2200 abilight/ brak,


ktory bedzie lepszy technicznie i dla czego?

skapiec.pl/sit…854

skapiec.pl/sit…050


pozdrawiam.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

9 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Jakie będzie zastosowanie tego telewizora? Oglądanie filmów z serwisów streamingowych, oglądanie telewizji czy granie w gry? Czy może wszystko na raz? (Edytowano)
 2. Avatar
  tom.edart06/01/2021 17:43

  Ja mam tylko jednego philipsa. Ma takiego grzyba.[Obrazek]


  Masz wilgoć w domu/mieszkaniu? Może to po prostu kurz. Próbowałeś to reklamować czy już po gwarancji? (Edytowano)
 3. Avatar
  Autor
  95% telewizja przez internet (IPTV)
  3% YT
  2% Netflix.

  Obecnie mam 32h5500 Samsung
 4. Avatar
  dwaplus106/01/2021 00:12

  95% telewizja przez internet (IPTV)3% YT2% Netflix.Obecnie mam 32h5500 …95% telewizja przez internet (IPTV)3% YT2% Netflix.Obecnie mam 32h5500 Samsung


  W TCL będzie na plus w tym konkretnym modelu (przynajmniej w teorii) ładniejszy obraz, lepsza jakość wykonania niż w Philips. Na minus tandetne oprogramowanie, praktycznie brak aktualizacji (będzie może kilka dopóki telewizor jest nowy), często zamulający smartTV, ubogi w opcje pilot, telewizory TCL mają często problem z uruchomieniem.

  W Philips na duży plus ambilight (jak dla mnie to nokautuje przeciwnika), można skonfigurować praktycznie wszystko, smartTV działa idealnie (choć niektóre osoby narzekają), częste aktualizacje, bardzo dobry pilot. Telewizory Philips często potrafią się same włączyć na kilka sekund razem z włączonym ambilightem - niestety nie wiem dlaczego.

  Osobiście brałbym philipsa, chociaż i on nie jest idealny. Jednak jeśli nie będziemy wymagać od telewizora w tej półce cenowej niewiadomo czego to oba się super sprawdzą.

  PS. Jeśli chcesz odpowiedzieć to używaj opcji "cytuj" wtedy dostaję powiadomienie, a bez tego może to umknąć mojej uwadze (Edytowano)
 5. Avatar
  Autor
  Victoremque06/01/2021 02:02

  W TCL będzie na plus w tym konkretnym modelu (przynajmniej w teorii) …W TCL będzie na plus w tym konkretnym modelu (przynajmniej w teorii) ładniejszy obraz, lepsza jakość wykonania niż w Philips. Na minus tandetne oprogramowanie, praktycznie brak aktualizacji (będzie może kilka dopóki telewizor jest nowy), często zamulający smartTV, ubogi w opcje pilot, telewizory TCL mają często problem z uruchomieniem.W Philips na duży plus ambilight (jak dla mnie to nokautuje przeciwnika), można skonfigurować praktycznie wszystko, smartTV działa idealnie (choć niektóre osoby narzekają), częste aktualizacje, bardzo dobry pilot. Telewizory Philips często potrafią się same włączyć na kilka sekund razem z włączonym ambilightem - niestety nie wiem dlaczego. Osobiście brałbym philipsa, chociaż i on nie jest idealny. Jednak jeśli nie będziemy wymagać od telewizora w tej półce cenowej niewiadomo czego to oba się super sprawdzą.PS. Jeśli chcesz odpowiedzieć to używaj opcji "cytuj" wtedy dostaję powiadomienie, a bez tego może to umknąć mojej uwadze


  Tandetne oprogramowanie??
  Co do zamulania i braku aktualizacji. To widzę na HDTV forum że co chwila jest nowa wersja Androida na tcl. A pilot jest pełny allegro.pl/ofe…BwE

  ablilight nie jest dla mnie wyznacznikiem.
 6. Avatar
  dwaplus106/01/2021 07:04

  Tandetne oprogramowanie??Co do zamulania i braku aktualizacji. To widzę na …Tandetne oprogramowanie??Co do zamulania i braku aktualizacji. To widzę na HDTV forum że co chwila jest nowa wersja Androida na tcl. A pilot jest pełny https://allegro.pl/oferta/pilot-tcl-irc802n-7857758413?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Inne&gclid=CjwKCAiAudD_BRBXEiwAudakX7Uyvcrf3Xq3-rxf6Ap-Vk33zym69_y-vb4lZXwStDbDEBF_300PsRoC1i0QAvD_BwEablilight nie jest dla mnie wyznacznikiem.


  Napisałem tylko swoje odczucia względem tych telewizorów. Mam w domu 2xTCL (1x thomson) i 1xPhilips. TCL daje ten sam pilot do swoich telewizorów już od kilku dobrych lat.
 7. Avatar
  Ja mam tylko jednego philipsa. Ma takiego grzyba.6100121-yvZIL.jpg
 8. Avatar
  Niestety po gwarancji. To trzeci rok.
  Tak zgadza się to jest kurz między matrycą a przednią ścianą, typowa wada philipsa.
  Mamy też w rodzinie 4 rożne Samsungi, i zaden z nich się nie "kurzy" i nie wykazuje cloudindu.
  Ech ze dałem się nabrać na philipsa.
  Victoremque06/01/2021 19:06

  Masz wilgoć w domu/mieszkaniu? Może to po prostu kurz. Próbowałeś to rekl …Masz wilgoć w domu/mieszkaniu? Może to po prostu kurz. Próbowałeś to reklamować czy już po gwarancji?

  (Edytowano)
 9. Avatar
  Na TCLach wiem że był problem z iptv. Zweryfikuj to sobie
Avatar