Wybór stacji parowej (dla mamy)

5
wrz 27. 2020
Moja mama poprosiła mnie ostatnio, abym jej pomógł w wyborze stacji parowej, ale ja się na tym kompletnie nie znam.
Czy mógłby więc ktoś polecić jakiś model, tak do 1700 zł, ewentualnie doradził na co zwracać uwagę przy wyborze?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
5 Komentarzy
Szukaj czegoś z ciągłym wytwarzaniem pary od 120g/min w górę. W cenie do 1700 to już możesz mieć wypasione sprzęty z podawaniem pary na poziomie 140-180g, na przykład coś z serii Tefal Pro. Z doświadczenia domowego unikałbym Philipsa - dwie stacje pary (różne) u mnie w domu nie dotrwały do końca gwarancji i w końcu stanęło na Bosch TDS i ten działa jak należy (choć też mieli wpadkę, bo była jakaś wada produkcyjna, ale od ręki wymienili na nowy sprzęt znów z 2 letnią gwarancją) już od 3 czy 4 lat.
Większym problemem będzie deska do takich stacji parowych. Do wysokowydajnych stacji warto kupić deskę aktywną z odsysaniem pary. Możesz też rozglądnąć się za całym systemem deska z generatorem. Problem w tym, że robią się z tego poważne koszty.
zloty_200027/09/2020 22:03

Szukaj czegoś z ciągłym wytwarzaniem pary od 120g/min w górę. W cenie do 17 …Szukaj czegoś z ciągłym wytwarzaniem pary od 120g/min w górę. W cenie do 1700 to już możesz mieć wypasione sprzęty z podawaniem pary na poziomie 140-180g, na przykład coś z serii Tefal Pro. Z doświadczenia domowego unikałbym Philipsa - dwie stacje pary (różne) u mnie w domu nie dotrwały do końca gwarancji i w końcu stanęło na Bosch TDS i ten działa jak należy (choć też mieli wpadkę, bo była jakaś wada produkcyjna, ale od ręki wymienili na nowy sprzęt znów z 2 letnią gwarancją) już od 3 czy 4 lat.Większym problemem będzie deska do takich stacji parowych. Do wysokowydajnych stacji warto kupić deskę aktywną z odsysaniem pary. Możesz też rozglądnąć się za całym systemem deska z generatorem. Problem w tym, że robią się z tego poważne koszty.


OK zwrócę na tę rzeczy uwagę.
A bez takiej deski też się da takiej stacji używać, bo z tego co widzę, to takie deski są strasznie drogie.
Da się używać. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to z czego wykonany jest blat deski. Jak jest z siatki metalowej, to (przynajmniej u mnie w domu) czasem ta siatka potrafi się odbić przy prasowaniu (siła pary robi swoje). Przy płytach wiórowych deska szybko się wypaczy.
Rozwiązaniem może tu być deska z blatem z tworzywa sztucznego (choć takiej nie używamy w domu, moja partnerka woli płytę wiórową i wymianę co jakiś czas za parę groszy...), które są w cenie porządniejszych desek. Tu wg mnie trzeba samemu poeksperymentować z tym co masz na tę chwilę w domu a potem zaplanować zakup dechy.
zloty_200028/09/2020 11:14

Da się używać. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to z czego wykonany jest blat …Da się używać. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to z czego wykonany jest blat deski. Jak jest z siatki metalowej, to (przynajmniej u mnie w domu) czasem ta siatka potrafi się odbić przy prasowaniu (siła pary robi swoje). Przy płytach wiórowych deska szybko się wypaczy. Rozwiązaniem może tu być deska z blatem z tworzywa sztucznego (choć takiej nie używamy w domu, moja partnerka woli płytę wiórową i wymianę co jakiś czas za parę groszy...), które są w cenie porządniejszych desek. Tu wg mnie trzeba samemu poeksperymentować z tym co masz na tę chwilę w domu a potem zaplanować zakup dechy.


Dzięki za pomoc, ale zauważyłem, że te stacje parowe różnią się jeszcze jednym parametrem tj. uderzeniem pary i zastanawiam się na ile on jest ważny i jeśli jest to w jaką wartość najlepiej celować.
To uderzenie pary, to jak masz coś koszmarnie pogniecione. To jest jeden krótki strzał pary by coś łatwiej rozprasować. Najważniejszym parametrem w stacjach jest wydajność w ciągłym wytwarzaniu pary i tu im więcej tym lepiej. U mnie głównie prasuje partnerka, ale ja jak czasem coś łapię to nigdy nie używam tego uderzenia pary, bo już sama wydajność ciągła jest tak dobra, że wszystko się prostuje (i nie zauważyłem też by moja połówka używała tej funkcji).

Nie wiem jakie teraz Twoja Mama ma żelazko, ale i w zwykłych trafiało się uderzenie pary... to dokładnie to samo, tyle że w stacji parowej już normalnie daje ona tyle pary, że wszystko się super prasuje.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst