lis 25. 2022 (1 g, 50 min)
Witam wszystkich, chciałbym prosić o pomoc w wyborze nowego routera, ponieważ sam niespecjalnie się w tym orientuje. Aktualnie jest to standardowy UPC giga connect box (taki prostokątny biały, podobny trochę z wyglądu do xboxa series x), no i ofc są nonstop problemy z zasięgiem lub niestabilnością (w szczególności lubi się rozłączać z trybu 5ghz na 2.4, a z racji mieszkania w bloku pasma 2.4 są tragicznie zapchane) sieci. Prędkości z nim też nie powalają, bo przy ich ofercie dla firm (dziewczyna ma działalność, z powodów których nie wymienię, nie chce zmienić dostawcy na kogoś innego w Lublinie, więc raczej zostaję z upc) na 1gb/s bardzo często jest 200-250mb/s popołudniami/wieczorami, jeżeli zechce w ogóle zadziałać (około 7m bez przeszkód pom. odbiornikami)... Wzmacniacz niewiele pomaga tutaj (trochę mniej rozłączeń, ale prędkości dalej słabe) już mnie to wszystko powoli irytować zaczyna. Sama firma twierdzi, że wszystko jest ok (wg. ich techników którzy przyjeżdżali), a oni też nie dają gwarancji na pełną prędkość (ja nawet tego nieoczekuję, ale fajnie by było gdyby zamiast 1/4 oferowanej była chociaż ta połowa na urządzeniu). Pomyślałem, że skoro dzisiaj ten BF jest, to może ktoś coś ciekawego przyuważył, z góry dziękuję za pomoc i sugestie.

PS Wifi-analyzer pokazuje statystyki pasma 5ghz na poziomie -65db (nie wiem czy dobrze/źle) i jakość sygnału na poziomie 75-80%.

PS2 Urządzenie do 300zł max (+/- 10%), zapomniałem tego dodać wcześniej.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

2 Komentarze

Avatar
 1. Avatar
  A ta mierzona prędkość jest na WiFi czy kablu?
  Bo jak na kablu są to okolice deklarowanej to nie ma zbytnio sensu chyba wołać techników. Z tego co widzę to ten UPC'owy router ma port gigabitowy więc najpierw sprawdziłbym czy na kablu jest git, a później dopiero szukał nowego routera. A co do rotuera właśnie, to podrzuć jeszcze jaki budżet mógłbyś przeznaczyć, bo jako-takie routery to z reguły wydatek między 200 a 2000zł
  Avatar
  Autor
  Cóż, teraz niestety jestem w robocie i tego nie sprawdzę... A co do budżetu to faktycznie moja pomyłka, tak do 300zł max.